Към съдържанието

Влизане в Администраторския акаунт

* * * * * 3 гласа

• Не можете да публикувате нова тема
  • Please log in to reply
43 отговора на тази тема

d3nka7a98

d3nka7a98

Starter

• Стил: Aero Move

Виж мнениетоmart1n написа на 17 февруари 2011 - 19:06 :

Направих всичко дето е описано тук изтрих др акаунт и пак ми показва тва съобщение :(
Сигурен ли си,че си влязал с администраторския акаунт????

computer_555

computer_555

Starter

Виж мнениетоbabata написа на 20 февруари 2010 - 23:17 :

Сега имам два акаута. Как да махна единия и при зареждане на Win да не иска да се логва с даден акаунт, а да се зарежда сам?

пп: имах проблем с записването на файлове: не ми дава да ги записвам където искам, а в Моите документи. От там, след като са записани, мога да ги преместя или копирам другаде. Сега мисля....това се оправи.... Но какво да правя с двата акаунта?
И аз това се питам! Как да се премахне стария акаунт и да остане само администраторския ?? :not_i:

marbu

marbu

Ultimate

ВЛизаш от администраторския в контрол панел и оттам изтриваш другия.

vitoorianoo

vitoorianoo

Starter

Направих всичко както пише но все още като искам да копирам файла (пач - файл) ми казва!!!Искай администраторски права !!!!

Compare

Compare

Premium

До колкото си спомням трих така един акаунт с Hiren Boot 13.1 и проблеми нямаше !

Arjuna

Arjuna

Premium

Take Ownership: тук

alders

alders

Starter

Здравейте,
създадох си  нов акаунт, като влизам в него работния плот изглежда като след преинсталация,.По принцип искам да използвам новия акант и в него да няма и следа от нещата в другия основния акаунт . Какво да направя за да се получи ? При всяко създаване на нов акаунт нещата в него си остават същите като в основния?

Мисълта ми е и двата акаунда да ги имам но приработа в единия да няма следа от другия и обратно !?

SpiceBoy

SpiceBoy

Banned

• PipPipPipPipPipPip
Вземи си два отделни компютъра.

Sent from my iPhone using Tapatalk

alders

alders

Starter

Добра идея,
Всъщност имам 2 отделни компютъра но ми е необходимо за работа (а става въпрос за лаптоп) В едни компютър да имам два отделни знамче е възможно не не ми се получава,Всеки път когато правя нов акаунт намирам неща от стария в него най малкото дисковете са пълни . Има ли някаква опция да реша този проблем !?

Mirgogo

Mirgogo

S.T.A.L.K.E.R.

Ама ти какво искаш - с един компютър и двойно дисково пространство!!!??? Е, това и най-големият спец не може да направи!
А що се отнася до общите файлове, та нали има споделени папки? Как искаш да няма "остатъци"?

alders

alders

Starter

Нали смисъла на всеки един акаунт у да е независим от другия, а сега се получава така че каквото и да правя в единия информацията се получава и в други. Направя ли папка в единия акаунт същата се появява и в другия. Има ли възможност да се предотврати това. Да има някаква поверителност акаунт от акаунт. Да имам различна информация в двата акаунта . Защото сега се получава че акаунти два но инфо еднакво.
Не им  разбирам и за това питам.!?
Благодаря за отговора !?

Mirgogo

Mirgogo

S.T.A.L.K.E.R.

А бе, човеко! Ами нали си си направил АДМИНИСТРАТОРСКИ акаунт!!! Да имаш всички права и над другите акаунти.
Вземи си направи един ограничен акаунт или още по-добре, използвай Guest акаунта и няма да имаш достъп до доооста неща на машината. И тук се обсъжда админ акаунта, а не обратното. Така че, нека да спрем с излишните приказки и да почетем малко повече, а? ;)

Lotto76

Lotto76

Premium

Имам 2 въпроса:
1.Като влезна в узер акаунт от къде да го изключа като няма нищо там(първата снимка)
2.Като махна отметките ми показва това на втората снимка.

danit

danit

Professional

Къде са ти снимките?
Ако говориш за изтриване на акаунт:
Контрол панел- Потребителски акаунти-Добавяне или премахване на потребителски акаунти. Кликаш върху този, който искаш да изтриеш и избираш изтриване на акаунта.

Lotto76

Lotto76

Premium

danit,
Май не съм успял да ги прикача.
Утре като отида в работата ще ги прикача и ще ги видите,че са там.
Дано да съм ги качил сега

cesp

cesp

Starter

Привет на всички!
Имам голям проблем. Оказа се, че на компа всички акаунти са "Стандартен потребител".
Моля помогнете, как да включа Администратор??

undicted

undicted

Starter

Здравейте! Направих всичко както трябва, но след като се опитам да изтрия проблемните папки от диск "D" отново ми излиза

danit

danit

Professional

cesp, Контролен панел- Потребителски акаунти- Добавяне или премахване на потребителски акаунти- Създаване на нов акаунт- Администратор
Може и да промениш типа на акаунта като кликнеш върху него.

Malone

Malone

Starter

Понеже вчера написах мнение по темата, което обаче не виждам днес, ще го повторя.
Не мисля, че с нещо мнението ми нарушава правилата на форума, а ако е така предполагам, че администратор или модератор щеше да остави забележка при изтриване на поста ми.

Вграденият и скрит акаунт Administrator се различава от останалите акаунти с права на администратори единствено по това, че по подразбиране групата на Администраторите има включен UAC.
Потребителите с администраторски права са в групата Администратори.
Акаунта Administrator не принадлежи към тази група, той си е отделна функционалност на Windows 7, макар че правата му с нищо не се различават от правата на акаунтите от група Администратори.

Единствената разлика от акаунтите в група Адмистратори и акаунта Administrator е включения UAC контрол при първите, който се изключва елементарно. BMW3series е написал как.

Акаунта Administrator, по подразбиране не получава никакви системни предупреждения и ОС изпълнява всичко без да прекъсва и без да обезсилва действия, които със сигурност ще навредят на ОС.
По тази причина, аз лично горещо не препоръчвам използването му като default акаунт, особено за потребители, които не са напълно наясно какво правят.
Ако някой се е застоявал пред Linux машина, това е root акаунта, който обаче във Windows по никакъв начин не заостря вниманието, поне с червен цвят, и с него спокойно можеш да омажеш ОС, без да разбереш как си го направил.

Причината Microsoft да направят по подразбиране две различни нива на администраторски акаунти е тази, че са решили да вградят enterprise ниво на сигурност в "домашна" операционна система.

Мисля, че това е важно да се знае, преди да се правят каквито и да е експерименти.
И мисля, че е точно по темата.

Ако администратор или модератор реши, че не е така ... моля, нека изтрие мнението отново, няма да го пиша трети път.

По лесният начин за визуализиране на акаунта "Administrator" е следният:
  • Start Menu » Accessories » десен бутон върху Command Prompt » Run as Administrator
  • В отворилия се конзолен прозорец изписвате командата
    net users administrator /active:yes
  • Натискате Enter
След рестартиране, редом до останалите акаунти създадени на тази машина ще видите и акаунта Administrator.

devastation

devastation

Starter

Супер браво помогна ми пич :)
[wrn]

You have been devastated! :)
[/wrn]