2 мнения в тази тема

Публикувано (Редактирано)

Моля упълномощените да редактират/преместят/изтрият темата ако сметнат за нужно.Но ги моля да вникнат в разсъжденията ми и да позволят дискусия за фрапиращите случаи,които имам със споменатият електронен магазин.През годините често съм пазарувал от въпросният(магазин) и смея да твърдя,че ценообразуването им ме изнандва много и размишлявам над много въпроси...

1.През 2013-та закупих видеокарта за компютъра ми.Консултирах се надълго и нашироко с колеги от форума и ми препоръчаха HD7770,за времето си и ограниченият бюджет бе супер.Избрах на Сапфир,Вапор-Х версията,буустната и тн. Търсих навсякъде.Средна цена по магазините:250-280.Купих я от емаг за 239.99лв.,без намаление...Седмица по-рано беше на намаление за 214.99,ама нямах пари тогава.Втората цена бе от никем за 251лв....2 дни по-късно емаг я продаваха на 278.

2.Мишок за компютъра-Logitech G602,преди грубо година,при средна цена 150-200лв. я взех от емаг за...99лв.

3.Преди 2 месеца ми спря фризера.От лятото разглеждах оферти,че му се бях наканил-много години навъртя и копнеех да го сменя.Изпълни ми желанието и се срина...Не се занимавах с майстори.В техномаркета видях едно ЛГ за 1599.Взех го от емаг на най-ниската възможна цена-1229.С 2г. допълнителна гаранция ми излезе пак изгодно-1378.След мен бе вдигнат на 1359,в момента е на 1189,срещу 1500 средно...Дори в момента от тях е най-ниската цена- https://www.pazaruvaj.com/hladilnici-c3168/lg/gbf60nsfzb-p344896244/?gclid=CjwKCAiAm7LSBRBBEiwAvL1-LxivM0RUJsoCTMtilZHRsgaxfepmjfrlv8bO2lc39qcaId42Dru1qRoCOYAQAvD_BwE

4.Лаптопа за колегата.1499 от емаг срещу 1550+ от други магазини,дори ЖАР го дават на 1564.Закупих последна бройка,като поръчка/фактура са издадени на 1499 от тази сутрин.Тази вечер го гледам на 1799... За лаптопа имам снимки,надявам се и за хладилника да имам,за старите...съжалявам...

Оставам втрещен от ценовата им политика.Вярно,че в Румъния някои неща са по-евтини ама...

Screenshot_2018-01-04-02-01-51.png

Screenshot_2018-01-04-02-02-58.png

Заснемане.JPG

Заснемане4.JPG

На какво се дължи това?Има неща,доста по-скъпи от другите магазини,ама има и неща които са си в откровена "промоция".А 300 лева за лаптоп или хладилник,(1500)са си сериозна разлика...

Редактирано от Чопаков
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Според мен има някаква система за изчисляване - процент търсене при по-голяма/нормална наличност в склада и процент търсене при малка наличност (ако в склада има да речем само 1 бройка).

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване