Lenovo Ideapad Y580! Проблем след ресет на батерията

6 мнения в тази тема

Публикувано (Редактирано)

Здравейте!

Както от заглавието се вижда, имам един странен проблем след ресет на батерията на горепосоченото Леново.

Накратко казано, след ресетване на батерията от Energy Management, първоначално след изгасяне на лаптопа дори не искаше да тръгне, но след като му извадих батерия и изключих зарядното, след което поставих първо зарядното и след това батерията, лаптопа си тръгна съвсем нормално. Обаче се получи друг странен проблем. Когато извадя кабела на зарядното от лаптопа да остане да работи на батерия, всичко си е както трябва, лаптопа си работи съвсем нормално. Но когато реша да поставя обратно кабела на зарядното, лаптопа изобщо не го отчита! Единствения вариант да заработи пак е като пак извадя батерията и първо включа зарядното и после върна батерията обратно. Не съм напълно наясно от къде произлиза този проблем. Единственото което съм сигурен е, че се случи заради ресета на батерията.
Ако има хора наясно, моля да помагат ако могат. Защото аз не съм напълно наясно и не искам да пипам.

Поздрави!

Редактирано от Buxpo
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Разреди батерията под 50% и пробвай след това да свържеш захранването, виж дали тогава ще отчита че зарежда. Защото при някои лаптопи има такава функция за пестене живота на батерията и не започва зареждане докато не падне капацитета и под определен процент, обикновенно е 50%. Също така може да спре зареждането на 90% за да не се отчитат цикли. При лаптопите на леново това е реализирано чрез софтуерен драйвер и Power menagament приложение (иконата му е оранжева звездичка в трея), при лаптопите на НР е реализирано с функция в BIOS , а при други марки по различни начини...

Редактирано от Насско
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ами пробвах и това, но за съжаление пак не отчита, че съм сложил захранването... Погледнах също дали не е активирана точно тази функция за пестене живота на батерията, но не е. Явно е някакъв бъг зареди ресета, но просто не мога да проумея какво може да е, за пръв път ми се случва такова нещо.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Деинсталирай си драйвърите на батерията и АСС, тогава сложи батерията и пробвай. (щом има ресет)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ами пробвах изтрих и драйвърите, но за съжаление ефект няма.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ако махнеш батерията на биоса?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване