Повече от един windows на флашка ?

20 мнения в тази тема

Публикувано

Здравейте приятели,

искам да попитам как да запиша повече от един windows на флашата , да кажем "windows 10 , windows 7" понеже съм го виждал, затова реших да питам, а и ми трябва като цяло . 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Трябва ти тази програма YUMI - Multiboot USB Creator   с нея можеш да качиш повече от един Windows на флашка.

Ето ти линк....https://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Трябва ти тази програма YUMI - Multiboot USB Creator   с нея можеш да качиш повече от един Windows на флашка.

Благодаря :0 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Или просто слагаш лайв уина на Стрелец и нареждаш в папката всички уиндоуси, които са ти на сърце 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@Йордан

В какъв смисъл "нареждаш" пускаш ISO файла или какво???

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@Йордан

В какъв смисъл "нареждаш" пускаш ISO файла или какво???

Аз така съм направил.На флашката на Стрелец  съм създал  папка  _ISO в папка SSTR и в нея още 3 др папки _WIN7 , _WIN8 , _WIN10.

Поставям исо файловете в съответните папки.

На диска на Стрелец има 2 програми за инсталиране 78Setup и WinNTSetup.

С някоя от тях инсталирам който уин ми трябва.

Редактирано от Dimi
5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И аз съм измайсторил така. :) Самоче с wim файлове на който съм качил упдейтите до момента. и едно snappy driver pack.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Един път пробвах с програмата от стрелец WinNTSetup , инсталирвам уйндоуса , но е някакъв супер бавен ... 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Бавни Уиндоуси няма - има бавни компютри и "бавни" потребители .

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Бавни Уиндоуси няма - има бавни компютри и "бавни" потребители .

Да така е хаха , днес отново пробвах и се получи :) 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Имах един проблем на скоро , инсталирах един и същ уйндоус на 3 компютъра, на първия компютър си тръгна всичко нормално имаше интернет , на другите два никакъв интернет трябваше да се теглят драйвери допълнително.. Въпроса ми е когато няма откъде да ги изтегля на момента какво да правя ... ? Има ли някаква универсална програма за всички драйвери или нещо подобно ? 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

подготвяш си ги преди преинсталацията,качваш си ги на флашка и след като качиш windows ги инсталираш и това е, другия вариант е да ги свалиш от друг компютър или от телефон и да си ги качиш чрез флашка или кабел за телефон.
тези пакети за всички драйвери на куп не ги разбирам... теглиш 5 гигабайта пакет драйвери,от който на теб ти трябват 3-4 драйвера с общ размер не повече от 500мб.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Имах един проблем на скоро , инсталирах един и същ уйндоус на 3 компютъра, на първия компютър си тръгна всичко нормално имаше интернет , на другите два никакъв интернет трябваше да се теглят драйвери допълнително.. Въпроса ми е когато няма откъде да ги изтегля на момента какво да правя ... ? Има ли някаква универсална програма за всички драйвери или нещо подобно ?      Когато нямаш интернет теглиш това исо driveroff driverpacks слагаш го на флашка и почваш. Обновяват исото с нови драйвъри всеки мисец. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

точно за това говорех - за времето,което ще се изтегли пакета с драйвери,който е 14 гб,ще изтегли необходимите драйвери,ще си инсталира windows,ще си инсталира и драйверите и пак ще има време преди да се е изтеглил пакета с драйвери.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Абе не знам така така сме почнали темата , днес преинсталирах лаптопа си , пуснах му ъпдейтите , рестартира се и след логото на уйндоуса ми излиза черен екран така вече часове ... , а се чуват гласоове като натисна клавиш тоест е на декстопа , а няма карттина...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ми ъпдейти не се инсталират в последно време, не знам - може би не си чул и разбрал.

Относно другото - https://windows7bulgaria.com/topic/9955-snappy-driver-installer/

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ми ъпдейти не се инсталират в последно време, не знам - може би не си чул и разбрал.

Относно другото - https://windows7bulgaria.com/topic/9955-snappy-driver-installer/

Благодаря за информацията, наистина не знаех и сега се наложи отново да го преинсталирам .

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Или просто слагаш лайв уина на Стрелец и нареждаш в папката всички уиндоуси, които са ти на сърце 

Йордан,

може ли да направиш един урок как става цялото това нещо?
Мисля си че ще е полезно за всички потребители на форума,а също и за хората които тепърва навлизат в дълбоките дебри на Microsoft Windows?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Йордан,

може ли да направиш един урок как става цялото това нещо?
Мисля си че ще е полезно за всички потребители на форума,а също и за хората които тепърва навлизат в дълбоките дебри на Microsoft Windows?

Пич, много е лесно стрелеца си го теглиш от официалният сайт и го записваш на флаша с най - простата програма която знам е UltraIso , След това вътре има папка на име SSTR влизаш в нея правиш папка _ISO_ вкарваш всички уйндоуси , които ти трябват. След това правиш от биоса да бута първо флашката, ще ти зареди стрелеца влизаш в програмата 78Setup много проста и елементарна и избираш който уйндоус искаш от тази папка и тва е цялата работа , чисто и просто !!!! И след първия рестарт на компа незабавно трябва да извадиш флашката, защото ще се повтори инсталацията :) Успех! 

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване