Не мога да включа Bluetooth

29 мнения в тази тема

Публикувано

Не мога да включа Bluetooth... на лаптоп Samsung NP300E5X-S01BG Windows 10 x64 имам интегриран но как да го включа.

aKyid4V.jpg

cSizQfB.jpg

X9cTkhh.jpg

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Проблема може да е в драйверите, при мен имаше подобен проблем.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пише версията ви е актуална,деинсталирах го когато рестартирах пак си се появи сам...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Това е драйвера, който предлага операционната системата по подразбиране. Но не е последната версия.

Линк с официалните драйвери. Скролваш надолу, докато стигнеш до Bluetooth.

http://alacompubase.blogspot.bg/2012/12/samsung-series-3-np300e5x-win-7-32-64.html

Редактирано от Пламен Тодоринов
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Това са за 7-ца аз съм с 10-ка,нищо общо ама пробвах не може да се инсталрат пише не е за тази версия windows........

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Недоглеждане от моя страна.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

пробва ли с комбинацията FN + F1-12 (на който е настроен бутона за включване/изключване на блутут)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Какъв по-точно е проблемът? От скрийншотовете виждам, че блутута е включен и даже търси други устройства.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

За да ти работи Bluetooth правилно, трябва да разрешиш Atheros WiFi картата. WiFi картата е от т.н. "combo", тоест wifi и bluetooth в един чип.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

fuisVGd.jpg

i7M9HfV.jpg

Същата работа пак си е така...

П.С-Проблема е че не намира нито телефона нито тонколоните,а колоните и телефона се вързват без дертове...а блутута от лаптопа не го намира и лаптопа не намира ни телефон ни колоните...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Там, където пише Bluetooth мрежова връзка се използва за локална мрежа и е нормално да пише „Няма връзка“. За да е откриваем компютъра, трябва да е отворена страницата с настройките на Bluetooth.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Дружина гледате ли всичките ми постове по въпроса или само си говорите :) на първия пост съм дал шот където компа търси и пише че е откриваем за други устройства ето сегашните настройки,,,

4GTlpOT.jpg

cckzyRs.jpg

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И това съм пробвал изписва ми че драйвъра е актуален и не дърпа друг....

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Разгледали лаптопа дали нямаш бутон някъде отпред или отстрани за включване и изключване.

Търси някаква клавишна комбинация за включване.

Редактирано от magistrate
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Я пробвай да свалиш драйвер за блутуута от тук - http://www.driverscape.com/manufacturers/samsung/laptops-desktops/np300e5x-a09in/182073 Модела е съвсем малко по-различен от твоя, но драйверите може да са 100% съвместими.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

можеш и да пробваш с live cd на linux, linux mint,solus,ubuntu качи си един от тези на буутваща флашка,влез в live cd режим,т.е. тест без инсталация, и ако там работи блутута,тогава може да си на 100% сигурен че проблема ти е с драйвер в windows,ако и там не работи,проблема е друг.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Я пробвай да свалиш драйвер за блутуута от тук - http://www.driverscape.com/manufacturers/samsung/laptops-desktops/np300e5x-a09in/182073 Модела е съвсем малко по-различен от твоя, но драйверите може да са 100% съвместими.

Инсталираха се обаче пак същата работа,най вероятно проблем на сладурския Windows 10,омръзна ми да се занимавам,оставам така явно няма оправия...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Работата отива май на преинсталиране на Уиндоус-а. Прехвърли си всичките персонални данни в дял Д ( ако нямаш си направи) и преинсталирай на чисто- с форматиране на С:. Освен това лаптопите са известни с капризите си по отношение на драйверите-трябва да намериш не най-новия, а този, който е бил актуален по време на производството му. Скоро имах подобни проблеми , само че с тъчпад на Тошиба, от десет драйвера само един стана. Много лаптопи имат резервен дял за възстановяване "HDD Recovery" обикновено на друг дял, ако имаш, възможно е той да съдържа подходящ драйвер. 

Преди това опитай със следната команда в конзолата( като администратор):

Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Ще започне процес на ремонт на системните файлове, който трае десетина-двадесет минути. Ако след завършване на процеса няма подобрение, отивай на преинсталиране. В горната команда е много важно  да се спазят интервалите преди наклонените черти.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Виждам , че използваш някакъв Asus USB WiFi адаптор - това външен ли е и защо не използваш вградения на Atheros - на него пише изключен. При повечето лаптопи WiFi и BT модулите се управляват от един общ драйвер и launcher . Вероятно от това са проблемите.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да външен е,купих си рутер преди година но чак сега сложих адаптора за 5гх. връзка,но преди него и след него все тая с блутута,Горните шотове са с него по долните без него...нямах проблем на седмицата а този лаптоп има само за седем драйвъри,никва поддръжка от тяхна страна...Може да пробвам с по нова версия на десятката ама когато имам време...Дайте линк за Windows 10 x64 BG с последните ъпдейти...

Редактирано от Joro Zefirov
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пак не разбрах - имаш ли инсталирани драйвъри за вградения WiFi модул?

А в сайта на Самсунг има Win 10 драйвъри за NP300E5X.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да,имам...ама казвам че преди тях беше същото.... Къде са тези драйвъри за моя модел?Дай линк,не намирам?

Редактирано от Joro Zefirov
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не виждаш ли че не е същия модел а и колегата Пламен Тодоринов ми даде линк към тях,защо не четете бре хора...Дайте линк към Windows 10 x64 BG с последните ъпдейти... поне

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване