Проблем с компютъра

11 мнения в тази тема

Публикувано

Здравейте приятели!
Старият ми компютър има проблем от време на време при пускане на компютъра ми пише error disc occured и не може да зареди уйндоуса или някакви други разни грешки, някой да знае от какво идва това ? 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

За да ти помогнем, трябва повече информация-какъв хардуер и каква операционна система имаш. След това снимай с нещо "разните грешки " и ги пусни да ги видим. Когато се зареди успешно, отвори Event Viewer и виж какви неща са записани там. За да не може да се зареди понякога, прилича на скапан харддиск. Намери си програма за тестването му(само напиши на Гугъл какво искаш).

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Без необходимото инфо мога да ти кажа предварително, на какво се дължи:

1. Харддиска е повреден /като се има предвид, че започваш с думите "Стария ми компютър..."/;)

2. Ако е лаптоп може да се е получи при изтърване на машинката.

2. Вируси.

3. Проблеми с кабелите, контролери

4. Остарял и износен харддиск

5. И т.н.

Дай малко повече инфо за компютъра. Настолен или лаптоп ? Операционна система. Но както е писал колегата по-горе това се дължи най-вероятно на повреден харддиск.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Без необходимото инфо мога да ти кажа предварително, на какво се дължи:

1. Харддиска е повреден /като се има предвид, че започваш с думите "Стария ми компютър..."/;)

2. Ако е лаптоп може да се е получи при изтърване на машинката.

2. Вируси.

3. Проблеми с кабелите, контролери

4. Остарял и износен харддиск

5. И т.н.

Дай малко повече инфо за компютъра. Настолен или лаптоп ? Операционна система. Но както е писал колегата по-горе това се дължи най-вероятно на повреден харддиск.

За да ти помогнем, трябва повече информация-какъв хардуер и каква операционна система имаш. След това снимай с нещо "разните грешки " и ги пусни да ги видим. Когато се зареди успешно, отвори Event Viewer и виж какви неща са записани там. За да не може да се зареди понякога, прилича на скапан харддиск. Намери си програма за тестването му(само напиши на Гугъл какво искаш).

Значи машината е настолен компютър и е 10 годишен. Проблема е там, че ми правише същите морафетчета и реших да го преинсталирам, вървя известно време и от скоро пак започна с тези грешки, а компютъра се ползва само за facebook и като цяло за сърфиране в интернет ... С уйндоус 7 съм, но не мисля , че има вече значение, тей като след преинсталация пак направи така ... иии фихсирам проблема като го изкл. от захранване почакам го рестартирам го няколко пъти и някак си по чудо се оправя и тръгва хаха 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И от мен ...скоро си патих с същата болес

6. Надути кондензатори и то повече от два броя.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пробвай Windows CHKDSK Tool, за да получиш доклад на твърдия диск с проблемите - ако има такива.

1.PNG

Може да провериш кабелите на хардиска.

Редактирано от magistrate
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте..  А имам следния проблем и не знам какво да правя понеже не ми дава опция..  Мама е седнала на компютърат ми и не знам какво е ръчкала и сега не иска да се включи пише " услугата user profile service не успя да влезе..    Потребителският профил не може да бъде зареден"..  И понеже не разбирам от компютри ще се радвам ако можете да ми помогнете :).. 

С windows 7 ultimate съм 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Господи! Майка ти не е виновна изобщо. Виновни са педерастите от Microsoft, които са в такава безизходица, че хората не харесват Windows 10, че умишлено вкарват проблеми в ъпдейтите на Windows 7, за да ви накарат да инсталирате Windows 10. Грубо и нагло, но уви такава е реалността. Тъй като този проблем в последната седмица се повтаря на много компютри с инсталиран Windows 7 - потърсете приятел, който да може да върне компютъра няколко дена назад с точка за възстановяване и после да спре автоматичните ъпдейти на системата, които са вредни!

Включен автоматичен ъпдейт в Windows 7 е огромна грешка. Разберете го хора и вземете мерки навреме, ако искате да ползвате бърза, стабилна и безпроблемна ОС като WIndows 7!

Следващата ми инсталация ще бъде с Windows-a на Наско от януари 2015, без никакви ъпдейти, включително без оня измисления от април 2017-та. Аман от нагли идиоти! За цялата ми практика досега и опит с Windows - от XP, през сървърните версии, до Windows 10, не съм видял нито веднъж системата да работи по-добре след ъпдейт, а точно обратното. По-бавна, по-лагава и често с излизащи грешки от всякакво естество. Който иска бавна и лагава система, която Micorosoft обещава да е сигурна и непробиваема, заради постоянните ъпдейти - да си ги инсталира. Сякаш не си давате задника доброволно по всички социални мрежи, мейли и вайбъри, че точно Windows-a ще ви хакнат за да ви откраднат паролите и личната информация - хаххаха :D

Редактирано от Иванов
8

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Наистина е така, политиката им от към ъпдейтите става все по-агресивна.
Мой познат затова ще минава на 7, защото му взеха здравето с тая 10-ка.
Връща системата, след което пак му го....  и почват пак да не работят игри, програми, тъчпади.... (драйвери)
Човека им пише съобщение - не ги е еня.
Сега много удобно промиха мозъците на хората с тоя криптовирус, ползваха го като трамплин, но историята помни достатъчно ъпдейтнати и пачнати системи, които са станали жертва на вирус. Разликата между ъпдейта на антивируса и ос е, че едната ръчка само вирусните дефиниции и и ъпгрейд по желание.... Без да съсипва системата. Ако и микрометките правеха така - само вирусните дефиниции и кръпки, без да пипат друго - щяха да са златни!  И това с липсата на опции за инсталация е пълен абсурд. Очевидно човека няма опция да избере кой ъпдейт желае....  Нещо, което не беше така до сега! При 7, Виста, ХР.....
Според мен, дали ще даде ролбек, ще го деинсталира и ще сложи този на производителя, то след един ъпдейт - човека пак ще  е прецакан.
Не бъдете от масовката и не се вързвайте на машинации! На Майкрософт последната им грижа е да ви пазят!!!
То и с програмите е  така. Не се прави ъпдейт, ако не е особено наложително, защото можете да бъдете неприятно изненадани, че любимата ви програма е станала тежка, бъгава и пълна с реклами, на която половината и функции вече не работят коректно, или ги няма....

Редактирано от Mike_Toreno
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ще използвам темата, за да попитам. Няколко пъти чета препоръки да се сваля форумния Уиндоус 7, но никъде не намерих линк за това. Освен това моля за вашето мнение по следния въпрос. На лаптоп Тошиба, купен преди време с Уиндоус 7 Хоум и надграден до 10, при изтрити папки Уиндоус Олд, дали ще може да се преинсталира пак на седмицата, като за активация използвам продуктовия ключ, отпечатан отдолу. В дял Д има папка System Recovery, пълна с какво ли не на седмицата. При опит да сваля инсталатор от Майкрософт, ми бе поискан продуктов ключ , и при въвеждане на моя ,се появи съобщение за грешка. Аз инсталатор ще си намеря, но не знам с активацията какво ще стане.

22.JPG

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Това е форумният джам 7 https://windows7bulgaria.com/topic/8710-windows-7-ultimate-052015-bgen-intelligent-activation/

Заключ.

Edit by Иванов:

Windows 7 Ultimate на Наско качени в Filement 

Win 7 Ult x86-x64 BG-EN (05-2015)

Win 7 Ult x86-x64 BG-EN (01-2015)

Win7 Ult x86-x64 BG-EN (09-2014)

Или

http://pc.cd/aicrtalK

Редактирано от Иванов
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.