Влизане в Администраторския акаунт

44 мнения в тази тема

Отговорено

Take Ownership: тук

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте,

създадох си нов акаунт, като влизам в него работния плот изглежда като след преинсталация,.По принцип искам да използвам новия акант и в него да няма и следа от нещата в другия основния акаунт . Какво да направя за да се получи ? При всяко създаване на нов акаунт нещата в него си остават същите като в основния?

Мисълта ми е и двата акаунда да ги имам но приработа в единия да няма следа от другия и обратно !?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Вземи си два отделни компютъра.

Sent from my iPhone using Tapatalk

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Добра идея,

Всъщност имам 2 отделни компютъра но ми е необходимо за работа (а става въпрос за лаптоп) В едни компютър да имам два отделни знамче е възможно не не ми се получава,Всеки път когато правя нов акаунт намирам неща от стария в него най малкото дисковете са пълни . Има ли някаква опция да реша този проблем !?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ама ти какво искаш - с един компютър и двойно дисково пространство!!!??? Е, това и най-големият спец не може да направи!

А що се отнася до общите файлове, та нали има споделени папки? Как искаш да няма "остатъци"?

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Нали смисъла на всеки един акаунт у да е независим от другия, а сега се получава така че каквото и да правя в единия информацията се получава и в други. Направя ли папка в единия акаунт същата се появява и в другия. Има ли възможност да се предотврати това. Да има някаква поверителност акаунт от акаунт. Да имам различна информация в двата акаунта . Защото сега се получава че акаунти два но инфо еднакво.

Не им разбирам и за това питам.!?

Благодаря за отговора !?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А бе, човеко! Ами нали си си направил АДМИНИСТРАТОРСКИ акаунт!!! Да имаш всички права и над другите акаунти.

Вземи си направи един ограничен акаунт или още по-добре, използвай Guest акаунта и няма да имаш достъп до доооста неща на машината. И тук се обсъжда админ акаунта, а не обратното. Така че, нека да спрем с излишните приказки и да почетем малко повече, а? ;)

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Имам 2 въпроса:

1.Като влезна в узер акаунт от къде да го изключа като няма нищо там(първата снимка)

2.Като махна отметките ми показва това на втората снимка.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Къде са ти снимките?

Ако говориш за изтриване на акаунт:

Контрол панел- Потребителски акаунти-Добавяне или премахване на потребителски акаунти. Кликаш върху този, който искаш да изтриеш и избираш изтриване на акаунта.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

danit,

Май не съм успял да ги прикача.

Утре като отида в работата ще ги прикача и ще ги видите,че са там.

Дано да съм ги качил сега

https://i.imgur.com/GOtqg.jpg

https://i.imgur.com/fKMkT.jpg

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Привет на всички!

Имам голям проблем. Оказа се, че на компа всички акаунти са "Стандартен потребител".

Моля помогнете, как да включа Администратор??

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте! Направих всичко както трябва, но след като се опитам да изтрия проблемните папки от диск "D" отново ми излиза https://i.imgur.com/hGuPL.jpg

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

cesp, Контролен панел- Потребителски акаунти- Добавяне или премахване на потребителски акаунти- Създаване на нов акаунт- Администратор

Може и да промениш типа на акаунта като кликнеш върху него.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Понеже вчера написах мнение по темата, което обаче не виждам днес, ще го повторя.

Не мисля, че с нещо мнението ми нарушава правилата на форума, а ако е така предполагам, че администратор или модератор щеше да остави забележка при изтриване на поста ми.

Вграденият и скрит акаунт Administrator се различава от останалите акаунти с права на администратори единствено по това, че по подразбиране групата на Администраторите има включен UAC.

Потребителите с администраторски права са в групата Администратори.

Акаунта Administrator не принадлежи към тази група, той си е отделна функционалност на Windows 7, макар че правата му с нищо не се различават от правата на акаунтите от група Администратори.

Единствената разлика от акаунтите в група Адмистратори и акаунта Administrator е включения UAC контрол при първите, който се изключва елементарно. BMW3series е написал как.

Акаунта Administrator, по подразбиране не получава никакви системни предупреждения и ОС изпълнява всичко без да прекъсва и без да обезсилва действия, които със сигурност ще навредят на ОС.

По тази причина, аз лично горещо не препоръчвам използването му като default акаунт, особено за потребители, които не са напълно наясно какво правят.

Ако някой се е застоявал пред Linux машина, това е root акаунта, който обаче във Windows по никакъв начин не заостря вниманието, поне с червен цвят, и с него спокойно можеш да омажеш ОС, без да разбереш как си го направил.

Причината Microsoft да направят по подразбиране две различни нива на администраторски акаунти е тази, че са решили да вградят enterprise ниво на сигурност в "домашна" операционна система.

Мисля, че това е важно да се знае, преди да се правят каквито и да е експерименти.

И мисля, че е точно по темата.

Ако администратор или модератор реши, че не е така ... моля, нека изтрие мнението отново, няма да го пиша трети път.

По лесният начин за визуализиране на акаунта "Administrator" е следният:

1. Start Menu » Accessories » десен бутон върху Command Prompt » Run as Administrator
  2. В отворилия се конзолен прозорец изписвате командата
    net users administrator /active:yes

3. Натискате Enter

След рестартиране, редом до останалите акаунти създадени на тази машина ще видите и акаунта Administrator.

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Супер браво помогна ми пич :)

You have been devastated! :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да попитам и аз нещо. В ХР-то администраторският акаунт е скрит при първоначалният екран на логването. Т.е. ако имате само един потребителски акаунт без парола, ХР-то влиза по подразбиране в него. За показването на администраторският акаунт е необходимо два пъти да се натисне ctrl+alt+del . Та на въпроса - Има ли начин и в 7-цата да е разрешен акаунта на "баш" администратора без да се показва, а да се извиква с клавишна комбинация?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Когато сме отключили админисраторският акаунт може ли другите акаунти да се изтрият?
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

По принцип може,но по-добре да се забранят,по начина с които е забранен пълния администраторски акаунт.
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте искам да попитам защо когато натисна смяна на потребител ми излиза Друг потребител и трябва да пиша име и парола всеки път, а преди си излизаха имената и аз само трябва да избера в кое да влезна. Много ме дразни! Кажете как да го оправя! Благодаря предварително!!! :poklon: :thumbup: :thumbup:
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване