относно преинсталацията

12 мнения в тази тема

Публикувано

здравейте, имам следният проблем; като си преинсталирам уиндоуса всеки път ме кара да трия дяловете и на ново да правя ц и д. има ли начин да се запазва всико във D? мерси предварително.

п.п. за съжаление нямам снимка.показваше ми ''неразпознат формат на дяла или нещо такова беше

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Трябва повече информация. Какъв е Уиндоуса, как е инсталиран (с UEFI  или   Legaci), Защо ще го преинсталираш? Това се прави само при голямо разваляне на системни файлове. Иначе едно добро почистване, редовна актуализация и поддържане на наличието на точка за възстановяване оправят положението. Има и команди, с които се правят поправки, без да се преинсталира( виж в темата " Как аз поддържам моите Уиндоус 10 читави). А изтриването се налага, защото дяловете ти съдържат MBR или  GPT таблици от старата инсталация, които пречат за инсталиране на нова.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Може (и е препоръчително) да се изтрие само дял С:, а D: да се запази. Но това е в случай, че не се сменя типа на таблицата за разпределение на дяловете GPT и MBR, което не се прави повече от веднъж. 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А пък конвертирането в GPT или обратно в MBR не изтрива файлове от диска - с подходящите програми, разбира се :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А пък конвертирането в GPT или обратно в MBR не изтрива файлове от диска - с подходящите програми, разбира се :)

Иванов може ли да споделиш някоя програма от твоята практика която ползваш за работа с дялове и досега не е те предала?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

MiniTool Partition Wizard Pro 9.0.1. Нарочно посочвам версията, че нещо не ми хареса следващата, мисля 10. С тази съм работил много и е перфектна, никога не ми е дала грешка или да не направи каквото се иска :)

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Трябва повече информация. Какъв е Уиндоуса, как е инсталиран (с UEFI  или   Legaci), Защо ще го преинсталираш? Това се прави само при голямо разваляне на системни файлове. Иначе едно добро почистване, редовна актуализация и поддържане на наличието на точка за възстановяване оправят положението. Има и команди, с които се правят поправки, без да се преинсталира( виж в темата " Как аз поддържам моите Уиндоус 10 читави). А изтриването се налага, защото дяловете ти съдържат MBR или  GPT таблици от старата инсталация, които пречат за инсталиране на нова.

ето това ми показва:

20180604_133651[1].jpg

и всеки път трябва да трия D и C

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Това не отговаря на истината. Уиндоус-а се преинсталира без проблеми, като:

Форматираш дял С и след това го изтриеш (с инструментите на инсталатора).

Ще посочиш на инсталатора незаделеното пространство като място за инсталиране и то ще стане нов дял С:

Щом имаш MBR таблица, ще можеш да преинсталираш само в режим Legaci, нещо , което трябва да поставиш още при отварянето на Биос-а.

Дял Д се запазва непокътнат.

Редактирано от B3M2W0
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Преди няколко дни "умния" Win 10 pro ми омаза здраво драйверите на видеото и ми се наложи да преинсталирам 10-ката. Започнах и аз с форматиране на "дял С" с инсталатора. Веднага след това го маркирах (дял С) с цел да инсталирам Win 10 на него и ми изписа .... Windows Cannot be installed to this disk the selected disk is of the GPT partition ...................  Наложи се да ползвам :

diskpart
list disk
select disk 0
clean
exit
----

и на края логично се стигна до загуба на цялата информация на хдд-то.  Аз ли допуснах грешка не можах да разбера? Странното е ,че предходната ОС си беше пак 10-ка. До този момент не помня да съм имал подобен проблем.  Ползвах  буутващa WinPE флашка .

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И аз съм ползвал програмата MiniTool Partition Wizard точно за конвертиране на таблицата от MBR to GPT, като наистина голяма екстра си е запазването на информацията. Програмата я има и в WinPE версията на Strelec.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

С някаква лайв система не става ли номера ? (Да си копираш важните неща)
После триеш без да ти мигне окото.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

С лайв система уин и линукс, може да затриеш вирус, може да копираш  файлове от десктопа и папка потребител, да си ги запазиш на друг дял или на външно устройство

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване