Windows 7 x86 или х64 и на кой работят портабъл програмите

21 мнения в тази тема

Публикувано (Редактирано)

Привет! 

Тези дни си припомних младите години и позаврях нос в един стар компютър, с идеята да го направя малко по - читав.

Конфигурацията е тази :

bM5eePV.jpg

Въпросът е:

Дали ще работи по - бързо (офис и интернет, предимно) и дали ще вървят портабъл програмите, правени с Xenocode (Ще сложа релийз  без ъпдейти)?

Благодаря! 

Редактирано от Йордан
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Въпроса е дали да сложиш 64 бита ли, че не те разбрах?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да и дали ще работят форумните портабъл програми 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Все още съм на подобна платформа и имам над 100 портабълки, които си бачкат без грижи.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сложи 64 битов, сложи Windows-a на Наско от септември 2014-та (най-стабилния който някога съм ползвал). И няма да имаш грижи с портабъл-ите.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Оказа се, че домашният компютър не стартира уина. Ще цуна 2 гиги рам да ги сложа на служебния и ще станат 4.

Би трябвало да отцепи, като хората. 

Мерси, ще сложа 64 битов с 64 битов офис 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

KB3045999 - Тази актуализация, пречи за нормалното стартиране на портабъл програмите!

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

За съжаление явно е интегриран в релийза на Наско, нямам го като отделен ъпдейт, мамка му!!!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

wusa /uninstall /kb:3045999 /norestart

Uxbmi8p.png

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ами точно това правя и ми излиза, че го няма, но програмите не бачкат. Определени поративни просто не захапват.
А преди с други версии работеха. Не знам къде е гнилата ябълка....

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Скрито съдържание

Да, интегриран е в релийза от 01.2015, само в него го има май,(тогава е ползвал различен пакет от братушките) защото съм пробвал и трите релийза за дълго време и на различни машини, само този релийз има проблеми с преносимите й то само на интелските, за амд никога не са ми са оплаквали.

Аз, лично ползвам последния на Наско x64 на интелска 'НР' станция с Q9650 и 8 gb. рам, от две години до ден днешен, никакви проблеми, без никакви ъпдейти .     

П.П: Гнилата ябълка, според мен е в обновяването  на библиотеките - NET Framework  и  vcruntime 

Ето една програма която съм правил преди 5-6 години. Правена е с "Spoon Studio", и друга преди две години с новата версия на програмата - Turbo Studio. При мен си бачкат нормално. ;):cheers:

П.П:2. Моля, дайте някоя не работеща при вас програма да я пробвам.

Редактирано от krasibadboy
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

На служебния комп, наскоро инсталиран я нямам тази актуализация и програмите работят. Ще пробвам довечера на домашния и евентуално ще дам линк към някоя, дето не работи.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пфф....  Ако това е проблема, Краси, то за мен няма решение, защото аз библиотеките ги обновявам заради игрите..... 
(Както и net framework заради определени програми)
Само забелязах, че някои от портабълките ми спряха да работят, а преди бачкаха.
Ами инсталирах ги, на някои от тях намерих алтернативи - няма начин.
 Портабълките бяха на другия дял и се сменяха версии на ос, но в един момент спряха да работят.
Като сложа друга ос ще ги изровя от дисковете и ще наблюдавам, но, ако наистина е това - няма спасение.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да докладвам. Сложих 64 бита, настроих го, сичкото ток.

Обаче. Шиб@ния принтер не работи с 64 битова ОС. Цял ден търсих, рових, бутах, четох и мур.

Тръгнах да инсталирам 32 битов уин от стар диск, обаче нещо се скапа четенето от диска и сега е с изтрит системен дял и чака довечера вкъщи да му направя флашка. Ще си взема Рам паметта и остава с 32 бита

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Е, вкъщи уж също нямам този ъпдейт, ама .... Някои не работят. Ето например тази: https://windows7bulgaria.com/files/file/622-avd-video-processor/?do=download&csrfKey=c7fbdd7e4a0cbcdfa23f9bd38f66df03.

Или тази: https://windows7bulgaria.com/files/file/362-scanitto-pro-portable/

Но пък някои се оказа, че бачкат. Странна работа общо  взето...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Вградения дефендер прави проблеми и някои антивирусни програми,при мен всички преносими функционират при изключена антивирусна и изключен нет.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Може, но за мен не е това проблема, защото съм правил и това. Освен това, антивирусните (тези, които ползвам) не пренебрегват настройките за изключения.
За дефендера.... Ами той не би трябвало да работи, когато има антивирусна. Но с него и без него - преди си работеха. Същите програми, сега са сменени с инсталации, или алтернативни. И не трябва ли да даде съобщение тъпия дефендер ?! На мен просто ми даваше грешка. Като видях в нета се оказа, че ос не се понася с ядрото/ програмата, с която е правено нещото. Имаше и други хора, които не можеха да си пуснат портабъл версиите, правени с този иснструмент. Забравих го, но, като го намеря ще  пиша.

Редактирано от Mike_Toreno
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Е, вкъщи уж също нямам този ъпдейт, ама .... Някои не работят. Ето например тази: https://windows7bulgaria.com/files/file/622-avd-video-processor/?do=download&csrfKey=c7fbdd7e4a0cbcdfa23f9bd38f66df03.

Или тази: https://windows7bulgaria.com/files/file/362-scanitto-pro-portable/

Но пък някои се оказа, че бачкат. Странна работа общо  взето...

Първата не мога да я сваля, втората си бачка без проблем.

GcnT61M.jpg

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Явно линкът нещо се е счупил... Ето нов: https://windows7bulgaria.com/files/file/622-avd-video-processor/

Сега вече трябва да е наред.

Редактирано от Mirgogo
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И тази връзка не работи.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

...и първата си бачка нормално

eEpDzpO.jpg

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване