Повишаване на използваната РАМ до 99%

5 мнения в тази тема

Публикувано

Здравеите! 

Купих си лаптоп Леново Y910 със следните х-ки: 

i7 6820hk
nVidia GTX 1070
16GB DDR4
SSD + HDD
Windows 10 home x64

Веднага след като го отворих ъпдейтнах Windows-a и после всички драйвъри.

Направи ми впечатление, докато гледах youtube видеа, че изведнъж всичко стана бавно и заби. Рестартирах и започнах да наблюдавам процесите. За около час някакъв процес-дух, който не бива показвам в task manager-a си хапва доста рам. Всичко показано използва около 3GB рам, а се показват използвани 99% в един момент.

Няма зачение дали пускам програми или не.

Използвам Avira free, сканирах и с нея и с някакви онлайн неща за сканиране. Качих AdvancedSystemCare Pro и какво ли не - оправиха се регистри, кешове, всичко. Но изпозлването на РАМ-та си се покачва постепенно до 99%. 

Имате ли някакви съвети с изключение на реинсталация или refresh/repair?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз съм имал подобен проблем с Windows update, проследи услугите /процесите. 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

PC Reset със запазени само някои настройки и програми. После спиране на уин ъпдейт и ъпдейтване само на някои драйвъри - видео и т.н. Без външна антивирусна. Вече всичко работи бързо и безпроблемно. И старата built-in версия на Lenovo Nerve center бачка безотказно без ъпдейт. Като цяло "без ъпдейт" ми е решението. :)

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

PC Reset със запазени само някои настройки и програми. После спиране на уин ъпдейт и ъпдейтване само на някои драйвъри - видео и т.н. Без външна антивирусна. Вече всичко работи бързо и безпроблемно. И старата built-in версия на Lenovo Nerve center бачка безотказно без ъпдейт. Като цяло "без ъпдейт" ми е решението. :)

На тази версия (Хоум) не може да се спре ъпдейтването. Преди да прави каквото и да било, трябва да види какво става в компютъра. С диспечера на задачите може да се види кое колко товари и паметта, и процесора. По принцип, актуализациите не бива да ангажират много памет. Процес-дух-подобни неща в техниката няма. Насочи си вниманието към него, виж какво точно представлява и се опитай да го разкараш. Има и програми за тестване на паметта в самия Уиндоус.

55.PNG

54.PNG

Редактирано от B3M2W0
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Като цяло "без ъпдейт" ми е решението. :)

Тук си много прав. Някой въшлясал ъпдейт е сринал системата - това не е за първи път.
Точно затова  винаги съм бил против.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване