Проблем с инсталирането на Windows 7

11 мнения в тази тема

Публикувано

Добро утро, колеги! Снощи се опитах да инсталирам Windows 7 на лаптопа на жената (asus x540s). При закупката на лаптопа си беше с windows 8, а после с ъпдейти се качи на 10, но нещо не й допадна и така се реших да започна инсталирането на седмицата. Имах на една флашка windows 7 и настройх bios-а да boot-ва от нея като пуснах csm. След това всичко вървеше нормално, избрах си кой win искам, език и т.н. Появи се проблем, който реших през cmd (windows cant be installed on drive 0 partition 1), оправих го и след като всичко беше нормално и се рестартира ми излезе следният проблем:

B874_B588_40_E5_4939_BA3_C_02_A44_C25_B6

Опитах с всяка една команда и нищо не се получи. Зарежда само до starting windows и много се вижда как се стартира уж windows-а и се рестартира.

Благодаря за помоща!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Търси по темите назад твоя проблем !!! Мисля, че някъде имаше отговор на проблема ти, а той е дали може да се върнеш на уин 7 след като вече си инсталирал уин 10 ?!

п.п. До колкото имам спомен някой от съфорумците беше го правил и беше споделил, че това не става лесно !!!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Въпроса е аз как да се оправя, колега…

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ще използвам темата, за да попитам хората, по-компетентни за Уиндоус 7. Става дума за лаптоп Toshiba Satelite C 660  64bit c Intel I3  4GB Ram, купен с Уиндоус 7 Хоум, в последствие надграден до Уиндоус 10. На дял Д си стои папката "Систем риковери". Та въпросът ми е, дали може да си върна седмицата и ако да-как. При опит да изтегля от Майкрософт инсталационен файл за 7 ,при поискан продуктов ключ и въведен този , напечатан от долната страна на лаптопа, идва отговор-грешка, това е ключ на предварително инсталиран софтуер, попитайте производителя на лаптопа как да го възстановите. Което значи, че при опит да го инсталирам, няма да се активира с този ключ. Не ми се занимава с разни активатори със съмнителни функции, ще ми се да си използвам това, за което съм дал пари.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Най вероятно е ОЕМ ключ , изтегли от някъде другаде файла и се опитай да го активираш с него. Ако не стане  - версията на Насско с автоматична активация - от 5 години нямам грижи с него на 4 машини.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

B3M2W0, от тук ли пробва да изтеглиш ISO-то https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows7, вече не работи за ОЕМ версиите.

Редактирано от androns
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

да изтегля от Майкрософт инсталационен файл за 7.

Тегли от тук-връзката е валидна 24 часа

https://software-download.microsoft.com/pr/Win7_HomePrem_SP1_English_x64.iso?t=466003e3-4a1e-426f-a4c8-47fafd2b965b&e=1529727165&h=630ab072b4b44196439e2fa2ba78ae36

Със сваления файл създай бутваща флашка USB и рестартирай лаптопа от настройките както е показано на снимката,така ще си запазиш активацията на 7-цата .

TxCP79b.png

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря на всички отзовали се! Изтеглих си файла, но ще го запиша на ДВД. Възможно е активацията да се усложни от обстоятелството, че след Уиндоус 7 на лаптопа бях инсталирал пробните версии на 10та (Teshnical Preview) и минах през всичките версии до окончателното инсталиране, един Господ знае какво е останало от старата активация.

Ключът, отпечатан от долу, е с пет буквено-цифрови групи и не съдържа буквите ОЕМ.

Редактирано от B3M2W0
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

да изтегля от Майкрософт инсталационен файл за 7.

Тегли от тук-връзката е валидна 24 часа

https://software-download.microsoft.com/pr/Win7_HomePrem_SP1_English_x64.iso?t=466003e3-4a1e-426f-a4c8-47fafd2b965b&e=1529727165&h=630ab072b4b44196439e2fa2ba78ae36

Със сваления файл създай бутваща флашка USB и рестартирай лаптопа от настройките както е показано на снимката,така ще си запазиш активацията на 7-цата .

TxCP79b.png

Опитах по този път, но нищо не става. Единствената възможност за връщане на стара версия има пред вид стара версия на Уиндоус 10 , по никакъв начин не може да се накара да инсталира седмицата. А ако направя чиста инсталация , през биос-а, с форматиране на дял С:, със сигурност няма да има активация. И по време на инсталацията, ако поиска продуктов ключ, да въвеждам ли моя или да чукна на "не разполагам..."

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Форматирай диска с някое Live CD от рода на  Partition magic и после инсталирай.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване