Не мога да свържа телевизор към старо DVD

2 мнения в тази тема

Публикувано

Преди месец си купих този телевизор https://www.philips.bg/c-p/50PUS6162_12/6000-series-4k-ultra-slim-smart-led-tv-with-pixel-plus-ultra-hd - Philips 50PUS6162/12. Имам старо ДВД, модел 2007-2008-ма година. Изходите отзад на ДВД-то са само за два чинча бял и червен, както и скарт (най-отдолу ще приложа снимка от задната страна на ДВД-то). Телевизора няма скарт, има само чинчове. Проблема е, че не мога да подкарам звук от телевизора през ДВД-то. Имам кабели бял и червен, които включвам към ДВД-то и от другия край същите, които включвам към телевизора - звук няма. Имам скарт от едната страна, който включвам към ДВД-то и чинчове от другата страна, които включвам към телевизора - звук няма. Имам кабел, който и от двата края е с 3,5 мм жак. Пробвах да го сложа от ДВД-то към телевизора - звук няма. Какви ли не настройки правих и търсих в менюто на телевизора и не мога да подкарам звука. Имам по-стар телевизор Филипс, модел 2014-2015-та година и веднага подкарвам звука през ДВД-то. През приемника на сателитната телевизия също веднага има звук. 

Това е снимка на ДВД-то - kino-domowe-lg-lh-t360se-477395445.thumb

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

звук ще получиш, като свържеш тонколонки на "цветните щипки" това ДВД е с вграден усилвател, може да има проблем в СКАРТ на двете дивайси или в кабела.  Чинчовете в дясно пише AUX там може да подадеш сигнал от лаптоп, телефон и др. с подходящ кабел 

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване