windows 10 работи бавно след ъпдейт на видеокартата

7 мнения в тази тема

Публикувано (Редактирано)

Здравейте, днес ми излезе извесие за ъпдейт на софтуера на видеокартата, иснталирах го, след което останових че процесорът се товари доста повеече от нормалното. Рестартирах лаптопа няколко пъти и нищо. Обикновенно като не правя нищо и всичко е затворено стрелката седи на 0,1 или 0,2 а сега е между 15 и 50 % постоянно. В Task manager-а видях че най много се натоварва процесора от Desktop window manager................. Прикачил съм и снимка на версията на софтуера на видеокартата... Untitled.thumb.png.c21357e791884c2b5794e

Редактирано от jivkozdravkov
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ако драйвера се е омазал след прейнсталацията свали Display Driver Uninstaller DDU  от ТУК и премахни настоящия . След рестарта свали на ново директно от AMD подходящата за теб версия и инсталирай на ново . Ако си с R5 M330 би трябвало това да са последните версии за теб : Цък!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Според мен е от самите драйвъри. Аз също пробвах тази версия на драйвъри и по-новата, която е бета и при 2-те имах проблем. Върнах си старата версия 18.3.4. Нещо АМД са омазали положението с драйвърите. Само имай предвид, че съм с Уин 7, но е напълно възможно да има проблем с точно тези драйвъри и при 10-ката.
Само за инфо, би ли споделил, с каква видео карта си?   Моята е PowerColor RX480 8GB Red Devil.

Редактирано от vla
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Със R5 М330 2GB съм и вече съм убеден че проблемът е от драйверите. След като инсталирах 18.8.1 на клийн инстал. всичко беше точно докато не чекнах Уиндолса за ъпдейти. Излезе ми има нов ъпдейт за micro device display или нещо от сорта. Инсталирах го и веднага след инсталацията проложението на АМД ми върна предишната версия на драйверите.. Сега си върнах версията 18.5.1 обаче я инсталирах на експрес инстал и пак забавя лаптопа. Сега ще пробвам на custom и ако не се оправи незнам....

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И на къстъм и на експрес да ги инсталираш , файда няма да има. Деинсталирай моментната версия  с DDU  и чак след рестарта качи старата ти версия , с която не си имал проблеми. Деинсталация от контрол панела в 90% от случаите не помага , казвам ти го личен опит. С DDU  е последната ти спирка (надежда) преди чистата преинсталация на бозата . Успех

Редактирано от pepy86
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И на къстъм и на експрес да ги инсталираш , файда няма да има. Деинсталирай моментната версия  с DDU  и чак след рестарта качи старата ти версия , с която не си имал проблеми. Деинсталация от контрол панела в 90% от случаите не помага , казвам ти го личен опит. С DDU  е последната ти спирка (надежда) преди чистата преинсталация на бозата . Успех

Одеве от My PC, Manage, Device Manager деактивирах AMD видеокартата и останах само с вградената, рестартирах лаптопа и desktop windows manager-а не качва повече от 1% и 30 МБ рам. След което акривирах АМD-то и рестартирах ии desktop windows manager варира между 0.9 и 1,7  горе долу, като не съм отварял никакви прозорци, а рама си е 60 и не мърда. Не знам дали това е нормално понеже четох че нирмално работи под 1 така че . . . може и аз да си въобразявам...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Добре, явно трябва да го напиша пак. Последните драйвъри на АМД са зле поне за по-старите видео карти. Сложи по-стара версия като например 18.3.4 и виж дали ще имаш проблем с тях.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване