Как да запиша два различни win-а на една флашка?

8 мнения в тази тема

Публикувано

Колеги, искам да запиша на една флашка windows 10 и 7, може ли някой да ми каже как точно се случват нещата?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Много просто-записваш три Уиндоуса и после махаш единия. Това на майтап. Първо трябва да си свалиш от някъде инсталационните файлове във формат ISO на компютър и после да си ги прехвърлиш на флашката. Това значи, че тя трябва да е поне 12-16 ГБ. При задействане на на фашката през биоса като първо устройство, ще трябва да избереш какво да тръгне да се инсталира. Мисля, че ако поразровиш материалите на тази тема, ще намериш много информация.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А прехвърлянето на флашката чрез някоя програма както когато записвам един или?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Нещо не схващам! Искаш 2 различни Уиндоуса да са инсталирани на флашката (на 2 различни дяла) или искаш да има 2 различни Уиндоуса, от които да буутнеш да инсталираш?
Ако искаш да имаш 2 Уина, от които да буутнеш да инсталираш, то тогава темата на Иванов за WinPE средата ще ти свърши перфектна работа.

https://windows7bulgaria.com/tutorials/article/81-използване-на-буутващa-winpe-флашка-за-инсталиране-на-windows/

Изисква, малко повечко четене, да внимаваш и да следваш, всичко както е написано.

Редактирано от vla
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Това нещо дали може да стане на лаптоп на който не искам да бъде преинсталиран? Защото първо до колкото разбрах трябва да избера да кача единия windows и после трябва да влезна в папка SSTR/_WIN и тогава да добавя и другия?

Как да се сдобия с install.cmd файла от .iso файла на windows 10, защото той е по голям от 4 ГБ и не мога просто да го копирам в _WIN папката?

БЛАГОДАРЯ ! Оправих всичко, вече имам два windows-a на една флашка!

Редактирано от eco
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Най-лесно буутваща флашка се прави с програмата X-boot. По-лесна и винаги работеща не съм срешал.Само прехвърляш ISO-тата в програмата и цкаш да записва.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря колеги, но реших нещата с WinPE-то и съм доста доволен.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване