2гб рам по-малко с нов процесор.

34 мнения в тази тема

Публикувано

Днес замених процесора ми AMD FX-6300 с FX8350 и се появи проблем с рамта.Имам сложени 3 плочки по 2гб и една 4гб рам.Общо 10гб които си използвах със стария процесор.Но сега като дам дясно копче на My Computer и ми изписва 10GB (8GB Usable). В биоса пък ми излизат 8000 и нещо си МБ.Не съм пробленял настройки в биоса след смяната на процесора, но все пак прегледах всичко наново да вида да не е активирана вградената в дъното видео карта, но тя е Disabled. Някакви идеи ? В аида ги вижда и 4те плочки:

1.thumb.JPG.df98b547b8ee970c56dfa162c7fa2.thumb.JPG.4e71da6cda31f0f01f64337c00833.thumb.JPG.bff22765ff9e88f1549ff847b8b74.thumb.JPG.2f775a688609b1ff0d3c7b021943

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пробвай така - WIN+R/msconfig/в отворилия се прозорец избираш таба Boot/Advanced options/махаш отметката то Maximum memory/рестартираш.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Нестава.Пробвах го вече.Другото което е, то това е само под Windows. А при мен и в биоса вижда по малко.Възможно ли е да е прецакан процесора ? Или дъното да не работи добре с този процесор и затова да не ползва всичката рам ?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И аз си взех същия модел процесор и в биоса от 8 ГБ пише, че имам 6 (иначе ми ги показва всичките плочки рам в биоса), а "Моя компютър" на свойства пише,че имам 8ГБ (5.90 ГБ използваеми). 

ПС. Това в биоса го забелязах сега след като прочетох темата ти. Засега още не знам защо се получава така.

Редактирано от Ground Zero SPL
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

След като в биоса ,а в това число и айдата ви отчита всичките 4 плочки рам памет , не виждам защо смятате за проблемен процесора? Все си мисля ,че причината е в уиндоуса .  Бих ви препоръчал нулиране на настройките на биоса (вадене на батерията) или евентуално флаш на биоса , но след като там се отчитат паметите не съм убеден ,че би помогнало.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не. В биоса не се отчитат. В биоса пише Installed memory и числото което Уиндоуса вижда като Usable, а уина вижда всичко инсталирано, просто използваемо е числото което излиза в биоса.Аз разменях плочките няоклко пъти и накрая ми излезнаха всичките 10гб и в биоса и в уина. Просто така си реши само.Няколко пъти ги размествах, като преди това също бяха в такава последователност каквато са сега и не ги разпознаваше.

А питам дали е от процесора защото той е единственото което съм сменил, а преди това със стария ми виждаше всичките 10гб без да съм имал никога проблеми. Нулиране не биоса с нищо не помогна при мен.Флашнах и последната версия която има за мойто дъно, която е бета и пак нямаше промяна.Просто накрая само си реши и се оправи.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

1.При ъпгрейд на проца с нов модел е хубаво да се ъпдейтне Биос  

2. Какъв е варианта в процесора да има видеокарта  която да си заделя рам? 

Няма ли някакви спецификации на сайта на амд?? 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

На интелски процесор съм имал същия проблем , който с вадене на плочките съм го разрешавал. Но тогава имах леко закривено пинче на дънната платка и съм убеден ,че то бе причината. При вас пиновете са на процесора и е доста по трудно да се огънат (не невъзможно разбира се) .

едит: fx 8350 нямат вградено видео, някои доста стари дънни платки на ам3 и ам3+ обаче имаха , но по вероятно е ако плочките не са комплект това да е причината за трудното им откриване от първия път.

Редактирано от pepy86
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да плочките не са комплект. TeamGroup Elite 2х2 са комплект, обаче 4ката и 2ката са Kingston и Samsung, но досега такъв проблем  не бях имал със стария процесор.Днес сменям процесора и се появи, затова свързах с него.Отделно че дъното в официалния списък няма нито fx6300 нито 8350, Иначе и двата процесора нямат вградено видео. Дъното има, но в биоса винаги е било на Disabled.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

При мен забелязах, че в биоса ту си пише 8 ГБ рам, ту си пише 6 ГБ рам. По същия начин и в Windows. Странна работа.... Биоса ми е с последната му версия. Даже и го преобнових, дори и с по-стара версия ползвах. Разместих плочките и пак същото - Когато си иска ги вижда всичките, а когато не иска - липсват 2 ГБ. 

Изглежда не сме първите цък

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И аз четох в други форуми същия проблем и никъде не е решен, а също не е и обяснен защо се получава така.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Освен да опитате с комплект 4 еднакви плочки или просто да ъпгрейдвате към два броя с по-голям обем на памет друго не остава.   Смятам ,че е напълно възможно контролера на паметта на процесора да оказва влияние и в комбинация с дънните ви платки това да е причината да не показват винаги всичката рам памет. За това е хубаво винаги да се монтира кит , последователни сериини номера от плочки по възможност.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Така имам по чифт еднакви плочки Kingston & Nanya. Пробвах само на две плочки Kingston и няма проблеми (поне в рамките на час не показа проблем). Веднага щом поставих само плочките Nanya и компютъра си тръгва когато си иска (един път има рам, а един път няма рам - черен екран).Без значение на кой слот са паметите. Изчистих и памети и слотове и всичко за което се сетих - е, тая марка Nanya май нещо влиза в конфликт с нея, На стария процесор такива проблеми нямах. А, като гледам в сайта на производителя на дъното- никъде не пише, че се поддържа рам памет на тая марка.За процесора - поддържа се. Иначе са здрави, че ги тествах с MemTest64, но....

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

За разлика от интел , при АМД положението е такова , че е желателно паметите които се поставят да са показани в съпорт листа на дънната платка. Не ,че ако ги няма няма да тръгнат . Просто не се знае при какви условия (комбинации процесор - дъно) ще ги отчита коректно.  Последно си спомням на моето асрок 970 дъно с fx 8320 си играх да комбинирам 8GB Gskill  с 8ГБ Адата. Паметите бяха с еднакеи тайминги при еднакви волтажи , но независимо от това не ги отчете от 1-вия път дъното. След 3-4 опита обаче ги подкара , но никога след това не съм имал проблем с това да не ги открива след рестарт или изкл. на компютъра. Зора беше само веднъж докато ги отчете. Не съм ги и вадил съответно след това , поне докато не ги продадох.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Днес си взех от olx две плочки на една марка и тази комбинация си ги прие процесора. Рестартирах компютъра доста пъти, спрях го,... Все толкова си ги вижда. :) 

ПС. Гледах навсякъде в нета, че този процесор (а, може и други модели...) 100-тина МБ рам ги заделя, ама за какво - не зная. Вие знаете ли ?

9408745s.jpg

9408737Q.jpg

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз виждам на снимките грешно поставена рам памет. Постави самсунга в слот 1 и 3 а тим група в слат 2 и 4  късмет.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз виждам на снимките грешно поставена рам памет. Постави самсунга в слот 1 и 3 а тим група в слат 2 и 4  късмет.

Едва ли това ще му реши проблема. Нали и аз бях така и как ли не ги въртях и само тях оставях - не и не. Nanya не се хареса с новия процесор и те така .

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@Ground Zero SPL при мен вече доста рестарти компютъра винаги си вижда всичко и не заделя нищо. Виж колегата под теб какво е написал, нищо че го е писал за мене.Мисла че правилния начин да ги комбинираш е DimmA1 с DimmB1. И на дъното би трябвало да са еднакъв цвят

@hpandonov Не мисля че са поставени грешно.Незнам как ги изписва в аидата но на дъното двете памети TeamGroup са на двата сини слона, а двата черни са за самсунгите (нищо че едната дето я пише самсунг в аидата попринцип е Kingston).

board.thumb.jpg.65deaeb344e63505ec8805db

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@Marto7 Важното, че сме си решили проблема. Хубаво е, че при теб се е решил така. При мен новия процесор ВЪОБЩЕ не ги искаше Nanyа на където и да ги завъртя :D  и затова купих други две плочки (е, вече нямам 8 ГБ, а 10 ГБ рам). 

PS. я дай една снимка на свойства на Моя компютър да видя как показва при теб там ? 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

При мен си ги показва всичките, както беше и с предния процесор.При теб явно има нещо в биоса което не е наред.

Capture.thumb.JPG.2e2a776e9b2169c2ea7368

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

.При теб явно има нещо в биоса което не е наред.

Значи, масово прецакани биоси.... Досега не съм открил точно обяснение за причината. Виж тук цък не малко от снимките показва пример 17.9 GB, а на други си показва както при теб сега. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Значи, масово прецакани биоси....

Не съм съгласен . Хората за това предоставят memory support list  на всеки свой модел дънна платка . Използването на китове , а не на произволно събрани плочки рам памети също е препоръчително (да не кажа задължително).

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Значи, масово прецакани биоси....

Не съм съгласен . Хората за това предоставят memory support list  на всеки свой модел дънна платка . Използването на китове , а не на произволно събрани плочки рам памети също е препоръчително (да не кажа задължително).

Яла ги, къде се крият:

9409168H.jpg

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

За какво се крият, ако системата умре и да може да възстанови ли?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Нямах впредвид че ти е оплескан биоса, а нещо в настройките имаш зададено различно от моето.Покажи всички настройки в биоса които имаш да помислиме над тях.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване