2гб рам по-малко с нов процесор.

34 мнения в тази тема

Отговорено

Няма проблеми. Утре като дойде майка ми от работа ще снимам с нейния телефон, че моя е на ремонт и ще кача подробни снимки тук. Иначе по принцип биоса си е със заводските настройки. Изключени са само вградената звукова карта и бутването от лан картата.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Мале. я забравих за снимки :D 

Ето снимки:

9413786B.jpg9413787B.jpg

9413790W.jpg9413789Q.jpg9413791U.jpg

9413792A.jpg

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Днеска правих още малко тестове.Освен на моя компютър и на един интелски тествах нещата.Понякога компа дори не изкарва картина.При мен се оказа че 2те плочки рам които са комплект имат проблем да са заедно.Извада ли само едната или другата тръгва веднага.С двете заедно неиска.Дори да ги сложа в различни слотове да не са дуал ченъл пак неискаше.Пробвай да извадиш единия Kingston който е от комплекта 2х2ГБ ако изкарва проблем като при мен.Отделно ECC Mode го изключи.То е за сървърни машини и само сървърните памери го поддържат.Твоите сигурно не са такива.Memory Hole Remmaped го пробвай и него на Disabled.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Днеска правих още малко тестове.Освен на моя компютър и на един интелски тествах нещата.Понякога компа дори не изкарва картина.При мен се оказа че 2те плочки рам които са комплект имат проблем да са заедно.Извада ли само едната или другата тръгва веднага.С двете заедно неиска.Дори да ги сложа в различни слотове да не са дуал ченъл пак неискаше.Пробвай да извадиш единия Kingston който е от комплекта 2х2ГБ ако изкарва проблем като при мен.Отделно ECC Mode го изключи.То е за сървърни машини и само сървърните памери го поддържат.Твоите сигурно не са такива.Memory Hole Remmaped го пробвай и него на Disabled.

Това с платките потделно съм го пробвал - пак си тараши 100+МБ рам. След като изключих Memory Hole Remmaped и от 9.90 използваеми отиде на 9.40 МБ използваеми. Като включих въпросната опция и се върна на 9.90 МБ.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Значи пиши в старт менюто msconfig. Отиваш на буут.Там сигурно е само една операционна система.Даваш Advanced Options и има едно Maximum Memory.Слагаш му отметка и я махаш пак.Даваш ОК.Рестартираш и виж как е.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Marto7

Компютъра няма да ти стане по-бърз с въпросните 2 гб.,всичко зависи от процесора,биоса и от твърдия диск.

Имам една седмица-лаптоп,която е перфектна и работи само с 256 мегабайта рам,която е достатъчна за онлайн телевизия.

Лаптопа е от 2003 година,и не се намира рам-платка,но с гимнастики лаптопчето засега върви перфектно втора година без преинсталация 

с windows 7 ultimate.

TFmGq3j.jpg
XXeuyAf.png
N5ldG1T.png
UWo91pb.png
FBq1Prv.png

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Нестава въпрос да стане по бърз с тия 2гб, ама щом ги имам искам да си ги ползвам.Аз само операта като отвора и над 4гб рам вече са ипозлваеми.Някой път пускам някоя игра на компа, без да затварям операта естествено и кво правиме ако съм с 6гб рам ? Подбрал съм си частите за да не се налага, ако реша да пусна нещо да спирам друго или да свалям настройките. При колегата примерно няма как да се усетят тия 100мб ама и мене би ме дразнило.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@tyutyunchev Сподели, какви са тия гимнастики ? Няма да е лошо да рестартираш лаптопа и докато зареди Windows плюс тия неща на снимките да снимаш едно видео, че да видим и ние, че наистина не е мъка... :) 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Гимнастиките са следните,нужен е Windows 7 32bit ISO и програмата Hex Editor Neo,
UltraISO или PowerISO.
Отваря се iso файла на windows-а,който сте свалили с Power ISO.
Намирате winsetup.dll ,който се намира в папка sources,копирате го и го
поставяте на десктопа.
След това   отваряме този winsetup.dll с шестнадесетичният редактор HEX EDITOR NEO.
 Намираме 77 07 3D 78 01 и го заменяме с E9 04 00 00 00 ,след което записваме файла.
 отворяме Windows 7 32bit ISO с UltraISO или PowerISO. Отворяме папката и заменяме "winsetup.dll" с файла,
 който току-що модифицирахме. Изтриваме ei.cfg файл, за да отключим всички Windows 7 SKU. И след това 
записваме като ISO.
След като запишем диска може да инсталираме.
Сега вече след инсталация Windows 7 32bitа работи с малка рам памет,256 или 512 мб.на стари машини.
При мен използвам външна флашка с 2 гб,която ползвам като рам памет,като активирам ReadyBoost.Dedicate this device to ReadyBoost
с десен бутон върху флашката,свойства и активирам ReadyBoost.
и ето я магията вече имам 3 гб рам памет.

с CCleaner съм забранил стартиращи програми,които не ползвам.
И най-важното Windows 7 32bit ISO задължително да е английско,в противен случай не може да намерите
 с шестнадесетичният редактор  не може да намерите кода 77 07 3D 78 01 за да го замените с E9 04 00 00 00

АКО ИМАТЕ СТАРИ МАШИНИ МОЖЕ ДА ИЗПОЛЗВАТЕ ТОЗИ МЕТОД.

qQidoLn.png
syLnf3P.png
wojwcs2.png

П.П.За пояснение може да ползвате външна флашка до 32 гб.като рам памет.

Редактирано от tyutyunchev
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване