Къде да занеса дъно за тест

10 мнения в тази тема

Публикувано

Здравейте.Имам едно дъно на Gygabite 970A UD3, което мисля че е по-добро от сегашното ми M4A89 GTD Pro, обаче искам да го занеса някъде да се тества дали му работи всичко, защото съм с изцяло прозрачна кутия на която всичко се захваща различно и една смяна ще ми дойде сложна само за теста ако се окаже че не работи.Ако съм сигурен че работи ще го сложа, но освен целята игра с кутията си трябва и преинсталация, затова искам да знам първо че работи на 100%,

Бях го взимал преди за ъпгрейд, като минавах от ддр2 на ддр3, но впоследствие ми изпадна оферта за дъното с което съм сега заедно с процесор и рам и взех всичко накуп. Това го бях пускал тогава и се инсталираше уиндоус, но после при стартирането на уина вече се рескаше компа.Неможах да разбера дали е от дъното или е друг проблема, защото имах другото и не съм си играл да права тестове.

Някъде в София, за предпочитане по близо до люлин.Мерси

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами - пусни го извън кутията :D Правил съм ги подобни :D 

Да се изразя по-точно: Сложи го в кутия, но не го хващай с болтчета (само за теста). 

Редактирано от Ground Zero SPL
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Трудно е да го направя с моето захранване и компоненти.Понеже е прозрачна кутията съм организирал всички кабели.Примерно много дългите са обиколили някой близък по няколко пъти за да стане красиво. Не че е кой знае колко грасиво ама бая си играх като редих всичко.Вчера като сменявах процесора видях как всичко е сложно ако реша да сменям дъното затова неискам да си играя :D 

Имам друг процесор, хард диск и кутия, но нямам захранване и видео карта.Видео карта имам една стара 9800gt, но не съм сигурен дали не изкарваше картина изобщо или изкарваше с дефекти.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Интересно ,че в сегашното ти дъно M4A89 GTD Pro не пише в съпорта ,че поддържа fx8350 . Иначе дъното е хубаво , с добро охлаждане на врмите и достатъчно екстри. И все пак Гигабайта е една идея по-съвременно и не смятам ,че отстъпва по нещо на Асуса . Монтирай му процесор и една плочка рам , разкачи кабелите от захранването от сегашното дъно и ги монтирай на Гигабайта (както и хард диска) . Не е кой знае каква играчка и не се изисква особено разглобяване. Няма смисъл да го пращаш някъде за тест , спокойно можеш и във вас да го провериш (точно както колегата  Ground Zero SPL те посъветва).

Редактирано от pepy86
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

По-скоро ще потърса захранване значи.Както казах кабелите са много оплетени.Неискам само за единия тест да размотавам всичко, да преинсталирам уин и т.н. Всичко освен захранването го имам резервно и мога да направя теста в друга кутия.Ще изчакам да ми намера захранване от некаде и ще го пробвам.Ако някой има в повече и е наблизо може да услужи

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

На харда нали вече има инсталирана ОС ? Защо да преинсталираш на ново ?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Друго дъно, друг производител, друг чипсет

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Друго дъно, друг производител, друг чипсет

Ако си с Windows 10 - няма проблем това. Просто трябва да махнеш старите драйвери и да инсталираш новите. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не е необходимо , 10-ката направо ще открие новите драйверите . При 7-цата вече идея нямам как стоят нещата.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Със 7 съм.Никога няма да го смена.Пробвах и 8 и 10, не че не ми харесват, а направо не ги трая и 10мин. С 10тката мисла че не успях да изкарам цял ден. Както и да е при 7 знам че трябва преинстал и то на чисто, поне така препоръчват.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване