Досадни грешки в Уиндоус 10-1809

11 мнения в тази тема

Публикувано (Редактирано)

След актуализацията 1803-1809 октомври уж всичко работи безпроблемно, но като отворя помощната програма Event Viewer, се виждат много записи на грешки , като доминираща е  Error Event ID 359. Стотици всеки ден. Изчетох всичко , което пише в интернет за тази грешка и изпълних указанията на Майкрософт за търсене и поправка на системни файлове с командата като администратор :sfc /scannow. След края на процеса като че ли бомбардировката спря, ще следя при следващото стартиране на ОС какво ще стане. За почване на чисто изтрих досегашните записи (който се интересува как става това, да се обади).

45.png

44.png

10-2.png

Редактирано от B3M2W0
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз като добър "защитник" на Win 10 :D си върнах отново 1803!  Като никога и аз нещо не можахме да се разберем с 1809. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ако всичко беше наред с тази версия 1809 нямаше да я спрат .

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А Windows 10 Enterprise 1809 си върви добре.Поне за сега.Но никога не е късно да поддаде.

Редактирано от thebullet
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

За жалост, тази сутрин положението пак е лошо-32 грешки за една секунда, пак същото "Windows Hello for Business", какво е това, защо предизвиква грешки, къде да го търся и как да го оправя-много въпроси, за сега без отговор.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Защо просто не спреш да го гледаш постоянно тоя "Event Viewer"?! И без това нищо не може да се разбере от тия записи, а Windows-а си върви без проблеми. Никога не влизам там и си работя спокойно, без да се затормозявам от излишни глупости.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз като добър "защитник" на Win 10 :D си върнах отново 1803!  Като никога и аз нещо не можахме да се разберем с 1809. 

А аз си имам инсталационен диск с 1803 и лиценза съм го купил от магазина на Майкрософт. Чудя се, ако го преинсталирам с връщане на 1803 ( понеже изтрих файловете за връщане), дали няма да има проблем с лиценза.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А аз си имам инсталационен диск с 1803 и лиценза съм го купил от магазина на Майкрософт. Чудя се, ако го преинсталирам с връщане на 1803 ( понеже изтрих файловете за връщане), дали няма да има проблем с лиценза.

Не би трябвало. Трябва да се активира щом го свържеш с интернет.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Преинсталацията се отлага за неопределено време. Намерих решение на проблема с това "Windows Hello", което търси хардуер за биометрия и като не го намери, трупа грешки. В командния промпт се въвеждат две команди, с които тази функция отива на Disable. Грешките спират, ако някой има този проблем, ще напиша как става. Благодаря за отзивите!

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Всеки път се чудя, защо като, някой намери решение на даден проблем просто не го сподели!? Това е адски тъпо да напишеш, че си намерил решение и да го запазиш за себе си. Ако някой реши да потърси в гугъл за подобен проблем, трябва да изчете цялата тема, за да разбере, че някой е намерил решение и не го споделил...

Редактирано от vla
5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Защото не съм сигурен дали някой друг има подобен проблем. Решението е: В командния промпт като администратор се въвежда :

rem Disable Biometrics

reg add "HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Biometrics" /f /v "Enabled" /t REG_DWORD /d 0

Добре е да се направи с копиране, да не се допусне грешка. След това се въвежда :

reg add "HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Biometrics\Credential Provider" /f /v "Enabled" /t REG_DWORD /d 0

рестартира се компютъра и пороят грешки спира, а функцията  Windows Hello вече е изключена. Източник на тези знания е нашият приятел  ExaFlop.

Редактирано от B3M2W0
6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване