Във всички флашки има Shortcut

7 мнения в тази тема

Публикувано

Проблема го забелязах преди около 1-2 месеца.Сканирах за вируси гледах всичко уж е наред но оправия няма.Във всяка флашка която вкарам като я отвора виждам само Shortcut към самата флашка.Като отвора въпросния шорткът и ми отваря главната директория на флашката вече с всички папки и файлове които са на нея (без да го има шорткъта). На всяка флашка която вкарам става така.Дори като вкарам MicroSD или SD карта пак същото нещо.

Capture.thumb.JPG.f69076806b3775d57ec34e

23.thumb.JPG.1e63693983d989b9c48b07ffaf0

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И на мен ми се е случвало същото, от вирус е. И то даже се случи наскоро, отново. Пуснах сканиране с 360 Total Security и изчисти вируса и оправи флашката. Е всички файлове бяха в папка „Files deleted by Trojan“ или нещо подобно да беше. Преместих си ги от папката директно на флашката и няма проблем. Като вируса го има и на компютъра и на всички флашки дето си включвал в него.

Редактирано от dsv1999
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Това е вирус коѝто си пипнал някъде.Прочети тук как се маха https://www.itechfever.com/remove-shortcut-virus/

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Щом прави така с всички флашки, най-вероятно проблема е в уина !!!

Защо не си набележиш една "непотребна" и да я форматираш.

https://poleznobg.com/форматиране-на-usb-флаш-памет-или-диск-пр/

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

След форматиране, пак става така след като веднъж я изкарам и пак я вкарам

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сканирай я с антивирусна програма  след като се изчисти вируса  файловете не се виждат с Windows explorer  Ползвай Winrar да отвориш флашката  маркираш всички и копираш където ти е кеф  

След форматиране, пак става така след като веднъж я изкарам и пак я вкарам

Щот ти е заразен компютъра 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сканирал съм компютъра с Malwarebytes Antimalware.Попринцип с нея оправям винаги такива вируси със сканиране в Safe-mode. Явно това е друг вирус който тази програма не го хваща. Сканирах със 360 Total Security каято колегата dsv1999 спомена по горе и вече въпросния проблем го няма.Не са били всички флашки явно, пробвах ги вчера и само 2 бяха проблеми + SD картата. Windows Explorer при мен ги отваряше иначе файловете и се виждаха, обаче на други компютри като ги вкарах не се виждаха.Благодаря на всички

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване