Питане за монитор

44 мнения в тази тема

Публикувано

Здравей те предстои ми да купя монитор ,насочилсъм се кум тези два монитора   ACER V227Qbip  или   ASUS VP247QG  и двата са с говорители (държа да е свградени).Ейсъра е IPS   Asus e TN ясно ми е и че единия е 22 а другия 24 инча ясна мие и разликата в матриците и времето за реакция.Въпроса ми е ако има някакви други разлики който сериозно да накланят везните към някой от двата искам да ми ги споделите.Няма да се ползва за геминг да е по пъргав.Благодаря 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Нещо не разбирам. Най-важното е да има вградени колонки ли? Те почти, всички имат вградени. Всякакви външни колони са по-добри от вградени в монитора...
Аз бих се насочил към 24" - 27" с IPS. Даже щом не ти е важно да е 144Hz направо 27" с IPS. Не си споделил бюджета, какъв ти е.

ПС. Също така не си написал и с какъв кабел ще го използваш. VGA, DVI, HDMI?

Редактирано от vla
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако имаш възможност добави около 40-тина лв. и си вземи 27 инчов монитор ASUS VS278H с вградени говорители 2х2W (мощност - според характеристиките). В Emag не пише колко вата са, но от друг сайт видях. От сайтовете в които гледах, засега в Emag го видях най-евтино за 309 лв. 

Не знам дали си имал монитори с вградени говорители... Аз имам такъв и си пее на него си. Ако сигнала на звуковата карта е слаб (както обикновенно) - направо.... Аз ако държах на вградени говорители щях да си взема телевизор и да го ползвам за монитор. Там попринцип  звука е по-силен. 

Едит: Ако се откажеш от вградени говорители - разгледай и този монитор: LG 32MP58HQ-P.AEU Даже е по-добре от Asus-а, защото е IPS и е 32 инча. 

Редактирано от Ground Zero SPL
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря но мястото ми е ограничено бюрото е покрай врата и най много 24 инча иначе излиза от вън и ще пречи на вратата.Бюджета е до 300 лв.Да с неговите колонли е достатъчно само да се чува реч.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ACER 23.8 VG240YBMIIX  24 инча с вградени 2х2 W колони с IPS  матрица. - 263 лв.  По-евтин 24 инчов не можах да намеря.

Не е зле да помислиш и да изкъртиш вратата от там :D 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

https://www.emag.bg/monitor-led-ips-aoc-23-8-hdmi-cheren-i2481fxh/pd/DQ13XYBBM/

Това e моето предложение. Само да кажа отново... едни външни колонки зад монитора ще са в пъти по-добри от вградените.

Редактирано от vla
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ACER 23.8 VG240YBMIIX  24 инча с вградени 2х2 W колони с IPS  матрица. - 263 лв.  По-евтин 24 инчов не можах да намеря.

Скрито съдържание

Благодаря ти  това вече определено ми хареса.Благодаря и на vla.

Редактирано от thebullet
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ще следя темата,защото съм запланувал покупка на монитор 27".Ще се използва за всичко,браузване ,филми и рядко някоя игра.Преди време имах NEC(незнам какъв модел беше),но картината беше уникална.Не разваляше картината под какъвто и ъгъл да се гледа,регулираше се нагоре -надолу и се въртеше в портрет режим-с две думи уникална машина,но когато правехме ремонт го изстървах на пода и всичко приключи.Само ме изумява защо монитора lg 32 " ips е на такава ниска цена ,каква уловка има :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Те почти всички 60-75 херцови full hd 32-ки са горе-долу на тая цена. Включително и телевизорите. Не виждам какво те очудва - излиза нова технология и старата става евтина .. :) 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз лично мисля, че от 27" на горе е желателно да се мине на по-висока резолюция. От 32 инча и fhd едва ли ще сте очаровани.

Редактирано от pepy86
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

НЕ знам какво ще следиш по тази тема след като, тя приключи. Не вярвам, някой просто ей така за спорта (тренира пръстите) да споделя (спами) в темата с линкове за монитори. :D
Темата започна с неясни бюджет, предпочитания за размер (инчове), TN или IPS матрица, опресняване на картината, конектори за включване и евентуално време за реакция (което за мен като цяло е излишно де).

Знаем само 2 модела с различни инчове и матрици, но и 2-та имат вградени колони. Като цяло изискванията са да има вградени колонки. След, няколко поста разбрахме бюджета и размера (инчовете) заради разположението му.
Не се знае автора, на какъв монитор точно се спря, но пък на мен лично ми е интересно да разбера и най-важното защо се е спрял на него?!

Ден по-късно @krasimir споделяш, че ще следиш темата. Поне знаем от теб, че ще се ползва за доста неща и това е хубаво. Знаем и размера (инчовете), на който си се спрял. НО бюджет отново няма, а това е едно от най-важните неща.
Та за по-лесно бих отговорил така.
Водещите марки в момента са ASUS, BenQ, Acer и Dell.
За гейминг от 144Hz нагоре.
Freesync / AdaptiveSync за 2-те марки видео карти Nvidia и AMD. --> разположени във всякакъв ценови клас.
Монитори с AMD Freesync --> разположени от среден, към нисък ценови клас. Възможно е да има и във високия ценови клас.
Монитори с Gsync (Nvidia) --> Разположени от среден, към висок ценови клас.
Разглеждайте купищата сайтовете/магазините за монитори, сравнявайте цени, харесайте си и купувайте.

Съжалявам ако съм обидил, някой с написаното, но ако така си задавате въпросите очаквайте отговорите да не ви харесат.

Не е толкова сложно да дадеш спецификации на компютъра (като е важно да се знае, каква е видео картата), за какво ще се използва, размера (инчовете) който ви харесва и най-важното, какъв е бюджета.

Все още ли си мислиш, че тази тема ще продължи!?

Редактирано от vla
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ето този си избрах     Acer Nitro VG240Ybmiix   и ще действам да си го взема.Благодаря

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Супер и на мен ми харесва на външен вид. Ако не си погледал има само 1 VGА и 2 HDMI входа. Няма да можеш да го ползваш на 75Hz ако видеото ти е Nvidia. Само с AMD ще можеш при включен AMD Freesync. Ще можеш да си го ползваш спокойно на 60Hz. :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Няма и да го усети тия 15 Hz :) 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Малка е разликата , но я има .Ако са близки цените  аз бих се замислил за 75Хц .

Редактирано от pepy86
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Няма и да го усети тия 15 Hz :) 

Първият ми монитор беше 60Hz, а вторият ми 75Hz. Разликата я усетих!

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Атакаааа ами с това видео съм.   Asus ENGTX550 Ti .Защо е така?  Това не ми харесва, Ами ако взема този  ACER V227Qbip .Тука нещата как стоят.Благодаря ви.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Атакаааа ами с това видео съм.   Asus ENGTX550 Ti .Защо е така?  Това не ми харесва, Ами ако взема този  ACER V227Qbip .Тука нещата как стоят.Благодаря ви.

Така! Предлагам ти да бъдеш по-подробен в това което търсиш. Според първото мнение (въобще с темата) става ясно, че търсиш до 300 лв до 24 инчов монитор, който държиш да е с вградени колони. До тук ясно. Но не става ясно:

1. Държиш ли на определена матрица (примерно IPS) ?

2. Държиш ли да е 75 Hz (или може и 60 Hz) ?

Засега намерих това:

BenQ GL2460HM  24 инча, TN матрица, 75 Hz, вградени говорители - 2х1 W, има и DVI порт - 255 лв.

LG 23MB35PM - 23 Инча, IPS матрица, 75 Hz, Вградени говорители - не пише колко вата са, DVI порт - 260 лв

LG 24MB37PM-B  - 24 Инча, IPS матрица, 75 Hz, вградени говорители - не пише колко вата са, DVI порт - 274 лв

Има и още 2-3 марки монитори на тая цена, но не съм много запознат с тях. Виж тук ползвай филтрите отстрани - какво да ти излиза и си избирай. Филтрите в линка съм ги нагласил да показва монитори IPS, 75 Hz, с DVI порт и вградени говорители... :) 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да държа да е  IPS и  да е 75 Hz  и с вградени гоорители, може да е и 22 инча.Само не разбрах защо трябва да има DVI порт за да върви на 75 Hz.На този ACER V227Qbip пише че е 75 Hz но няма DVI порт,значи не е 75 Hz така ли е.Благодаря

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами доколкото разбрах когалега via по-горе, че  на NVIDIA карта - само през DVI порт се подкарват 75 Hz,  а през друг порт може с AMD карта с някакви си настройки. Нека колегата обясни подробно, че аз  повече съм маняк на тема по гоУемите екрани над 32 инча и не се оплаквам и от 60 Hz в игрите :D 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Много интересно да е 75 Hz а да неможе през HDMI да си работи на тях учудващо  интересно.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Колегата по-горе е VLA и НЕ е написал през, кой порт какви херци ще изкара. В случая този монитор Acer Nitro VG240Ybmiix ще изкара през HDMI 75Hz само при включен AMD Freesync. Колегата @thebullet е с Nvidia и повече от 60Hz няма да изкара.

Честно казано ако вземем предвид, че в момента не използва повече от 60Hz е все тая кой ще вземе.

Редактирано от vla
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Колегата по-горе е VLA и НЕ е написал през, кой порт какви херци ще изкара. В случая този монитор Acer Nitro VG240Ybmiix ще изкара през HDMI 75Hz само при включен AMD Freesync. Колегата @thebullet е с Nvidia и повече от 60Hz няма да изкара.

Честно казано ако вземем предвид, че в момента не използва повече от 60Hz е все тая кой ще вземе.

Демек, че въпросния модел карта на Nvidia не поддържа повече от 60 Hz, а не защото е Nvidia  - тъй ли да го разбирам ?  

via - vla - ще го преживееш :D 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

.Acer_Nitro_VG240Ybmiix.thumb.png.430ce0b

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Картата си подържа повече от 60 Hz.Монитора да изкара 75Hz ,трябва да е   включена   функцията AMD Freesync,която  се подържа само от AMD карти.При  Nvidia  не работи

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване