Питане за монитор

44 мнения в тази тема

Отговорено

Така значи,купуваш си един монитор 144 Hz буташ му една карта GeForce GTX 1050 с HDMI кабел и опааа той ти вади 60 Hz обаче ти се нервиш щото си платил много пари за монитор.Остава ти едно решение да идиш и си закупиш AMD карта.Така ли е.Благодаря

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Сега разбрах за какво иде реч! Това  "FreeSync" е на AMD и само чрез него и с видео карта на AMD  тръгват тия 75 Hz. Просто трябва да се избере монитор, който не пише това FreeSync,. Не можах да намеря Acer с вградени тонколони без FreeSync и то 75 Hz. Можеш да погледнеш моделите LG и Benq, където ти предложих по-назад в темата. Там не изизкват това FreeSync.  :) 

Редактирано от Ground Zero SPL
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

A браво е това и аз го подозирах.Благодаря ти ,ще се насоча към модели без FreeSync.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@vla Баце, понеже по-ги разбираш нещата с херцовете и ми стана интересно. Та такъв монитор с AMD FreeSync, който чрез него качва 75 Hz. Я, през драйвера на Nvidia ако му задам ръчно 75 Hz - няма да мога да го излъжа нали ? 

4Kk1K8B.jpg

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ето този ще бъде ACER V227Qbip тука всичко си е на ред.   

https://www.displayspecifications.com/bg/model/0fa513ff

Редактирано от thebullet
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ето този ще бъде ACER V227Qbip тука всичко си е на ред.   

https://www.displayspecifications.com/bg/model/0fa513ff

Има. 

29kCpdW.png

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

След като няма да използваш монитора за игри, за какво изобщо са ти тия 75Hz? Като цяло това изобщо не трябваше да ви го казвам за херците и да си гледкате спокойно на мониторите.

Ground Zero SPL

По спецификации си с GTX 1070 и защо по дяволите си с монитор, който няма Full HD? Тези 75Hz се поддържат от монитори само с Full HD.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Така значи,купуваш си един монитор 144 Hz буташ му една карта GeForce GTX 1050 с HDMI кабел и опааа той ти вади 60 Hz обаче ти се нервиш щото си платил много пари за монитор.Остава ти едно решение да идиш и си закупиш AMD карта.Така ли е.Благодаря

Извинявай но не съм сигурен ,че те разбрах.  Моя предния монитор iiyama работеше без проблем на 144Хц през DP и DVI Порта. На HDMI Порта го даваха на 120Hz , което смятам е почти същото.  Проблема идва от там ,че самата карта , която даваш за пример не може да изкара въпросните херци в повечето нови заглавия.

едит:

Ground Zero SPL на твоята 1070 според мен също не можеш да видиш истинския им потенциал на сегашния си монитор. А тази карта все още се справя отлично на FHD +144Хц .

Редактирано от pepy86
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Май стана твърде объркващо за вас...
По спецификации монитори 144Hz, които имат AMD Freesync независимо от видео картата ще си работят на 144Hz, защото самите монитори ги поддържат.
Прочети в нета за AMD Freesync и G-sync на Nvidia. Важно е през, кой порт се използва монитора, за да можеш да промениш херците. Затова се четат спецификациите.
Аз съм с AOC G2460PF, който е 144Hz и с функцията AMD Freesync. В момента съм с видео карта ASUS GTX 1080Ti и нямам проблем да го използвам на 144Hz, защото самият монитор си поддържа тези херци, НО само през DP порта (не мога обаче да използвам AMD Freesync, защото е технология на AMD и при Nvidia, тя не работи). За всички останали портове ще работи на по-малко херци. Независимо от това, че може да работи на 144Hz аз го ползвам на 120Hz с топли цветове, защото не ми дразни, много очите (това си е лично предпочитание).

Редактирано от vla
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Май стана твърде объркващо за вас...
...За всички останали портове ще работи на по-малко херци. Независимо от това, че може да работи на 144Hz....

В  тия условия и в портовете, които ще работи на по-малко херци -  ако се настрои ръчно херците на 144 от драйвера на Nvidia - какво ще стане - ще ги отхвърли ли въпросния монитор  ? Затова те питах по-горе със снимката (не говоря за моя монитор) ?

А, колкото до мен - каквото пише на профила ми - това е моя хардуер. Картата я взех от Пепи преди около 2 месеца. Не мога с минимална заплата да купувам и строителни материали и висок клас монитор така бързо. Другото което е, че аз не се оплаквам и от 60 Hz в игрите. Проявявам повече интерес към големите екрани (40-50 инча...), а не чак толкова към херците. Това не са 20-30 Hz, че да ти сече картината на килограм и не им обръщам такова голямо внимание. Всеки си има неговите предпочитания, както аз моите.  :)  

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ground Zero SPL ,извинявай ако нещо съм те засегнал . Просто споделях мнение какви са възможностите на картата на full hd . В никакъв случай не съм искал да те съветвам да купуваш нов или нещо подобно.   Относно въпроса ти за драйвера, аз монитора (стария) го ползвах с DVI port-a . Веднъж за теста слагах hdmi  но до колкото си спомням не ми показваше като опция над 120Хц да избера .  С други думи нямаше опция ,че да се излъже. 

Редактирано от pepy86
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ground Zero SPL ,извинявай ако нещо съм те засегнал . Просто споделях мнение какви са възможностите на картата на full hd . В никакъв случай не съм искал да те съветвам да купуваш нов или нещо подобно.   Относно въпроса ти за драйвера, аз монитора (стария) го ползвах с DVI port-a . Веднъж за теста слагах hdmi  но до колкото си спомням не ми показваше като опция над 120Хц да избера .  С други думи нямаше опция ,че да се излъже. 

Не,не Понеже vla ме пита защо по дяволите карам с моя монитор на 1070-ката. И затова му обясних - защо. Няма нищо общо с теб и никой не ме е засегнал. 

Та, като опция не ти позволява да избереш над 120 hz чрез hdmi-то. - това го разбрах. Аз също нямам 67 hz като опция - просто от самия драйвер на Nvidia от Customize...  му зададох (написах с клавиатурата) ръчно 67 Hz (повече не подкара). 

Сега пример с монитор 144 Hz. Пускаш го през някакъв порт, обаче чрез този порт не ти дава 144 като опция, ами до 120 Hz. В такъв случай ако влзезеш в ръчните настройки на драйвера и там напишеш с клавиатурата 144 Hz - ще успееш ли да го излъжеш така ? Там можеш да пишеш и 500 Hz - не си зависим от някаква колонка от честоти....  От там можеш да си промениш (напишеш) и резолюция примерно от 1680х1050 на 1683х1051 :D  

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Честно казано не съм си правил експеримент , но след като излишно производителя е написал през hdmi - max 120Hz support , явно не е случайно .  Дори и да се подкара на повече е притеснително , а и дали си заслужава за такава малка разлика да се рискува ?

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Учудих се защо си с такъв монитор и такава видео карта. Просто няма смисъл да имаш карта от среден, към висок клас и монитор от много нисък клас (освен ако не го използваш за 2-ри). НО ти си знаеш най-добре, какво искаш и смяташ да направиш. Производителите не случайно слагат пълни спецификации, на каквото и да било. В случая с мониторите през определени портове поддържат определени резолюции и херци.
Пример: Recommended Resolution 1920x1080 @144Hz (DisplayPort/Dual-link DVI) / 1920x1080@60Hz (D-Sub/HDMI) <--- това е за моя AOC G2460PF.
Също така е важно да се гледа и версията на кабела, който ще използваш. В моя случай Signal input: HDMI 1.4 x 1, VGA, DVI, DisplayPort 1.2 x 1. С други думи в комплекта беше включен кабел DP версия 1.2, при която ще работи монитора на 144Hz без проблем. Възможно е и с по-ниска версия да работи, но и да създава проблеми. Между-другото при марката AOC забелязвам, че в комплекта с монитора идват и доста кабели. При мен имаше VGA, HDMI, DP и ако не се лъжа удължение за USB (не съм сигурен за USB-то трябва да проверя). Само липсваше DVI кабела, който няма да се учудя да са го извадили. При DVI трябва да се внимава, защото там е по-сложно и има доста версии на кабела. При него трябва да се чете, коя версия точно ти трябва. Не е просто ей така да си купиш един DVI ръгаш го и айде готово, защото е възможно изобщо да не можеш да сложиш кабела независимо от това че си взел DVI кабел за DVI конектор.

Редактирано от vla
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ролята на FreeSync и Gsync е да променя refresh rate на монитора спрямо това на колко кадъра върви дадена игра, т.е. ако играете на 40fps вие ползвате 40hz,ако играете на 75fps - 75hz. А при портовете разликата е в разделителната способност и refresh rate. Hdmi поддържа до 4к на 120hz; Dvi - 1080p на 144hz; Display port - 4k на 144hz и мисля, че 8к на 60hz. 

Доста от мониторите могат да се овърклокват от 60 на 75, от 75 на 85 и т. н.,но това скъсява живота(както и овърклока на всяка друга част в компютъра) 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

само през DVI порт се подкарват 75 Hz 

Потвърждавам това.

С GTX1060/6G и ползвам този монитор.

През HDMI стандарта е 60Hz.През DVI изкарвам 144Hz.

Защо е така-не знам.

Ок,който не чете до край-така е.Колегата е отговорил...

Редактирано от Чопаков
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Прочети в нета за версиите на кабелите и ще си отговориш на въпроса.
Започни от видовете DVI премини, към HDMI гледай от версия 1.4, която е най-разпространена до версия 2.0 и 2.1.  Накрая DP от версия 1.2, която е най-разпространена при DP кабелите до версия 1.4.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря на всички, попитах и разбрах. Ще взема този    Acer V247Ybip  който има  Display port. Ще включа през него и ще ми излезнат  75hz. Ако нещо греша моля споделете.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ролята на FreeSync и Gsync е да променя refresh rate на монитора спрямо това на колко кадъра върви дадена игра, т.е. ако играете на 40fps вие ползвате 40hz,ако играете на 75fps - 75hz. А при портовете разликата е в разделителната способност и refresh rate. Hdmi поддържа до 4к на 120hz; Dvi - 1080p на 144hz; Display port - 4k на 144hz и мисля, че 8к на 60hz. 

Доста от мониторите могат да се овърклокват от 60 на 75, от 75 на 85 и т. н.,но това скъсява живота(както и овърклока на всяка друга част в компютъра) 

Добавям към подробното ти описание и 3D,което понякога ползвам:

720р/60Hz

1080p/24Hz

Това са стандартите на NVidia 3DTV Play.

Редактирано от Чопаков
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване