Божествено срещу материално/Иисус срещу Дарвин/религия срещу еволюция

73 мнения в тази тема

Отговорено

Е това, че Бог е създал извънземните направо ме удари в земята:rofl:

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Опитайте се да мислите малко по-мащабно!

И понеже Фукушима не му бе угодна,понеже човеците градят сами бъдещето си,той им взриви централата.Наказа стотици хиляди.

Два пъти за 10 години наказва индонезииците.Стотици хиляди.

Мне,твърдо не съм съгласен!!! :bn:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

С това всичко може много удобно да се обясни. А за "нашата" църква-пасмината от въшлясали попове с досиета в ДС (съхранявани в Кремъл) никога не са имали нищо общо с моето отношение към Господ. А Йордан , ако може, да ми обясни как мога да цитирам част от написано от друг колега, нещо не виждам инструмент за това.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А Йордан , ако може, да ми обясни как мога да цитирам част от написано от друг колега, нещо не виждам инструмент за това.

Натискаш цитирай и изтриваш излишното.

Опитайте се да мислите малко по-мащабно!

И понеже Фукушима не му бе угодна,понеже човеците градят сами бъдещето си,той им взриви централата.Наказа стотици хиляди.

Два пъти за 10 години наказва индонезииците.Стотици хиляди.

Мне,твърдо не съм съгласен!!! :bn:

По - мащабно. Стотици хиляди планети, стотици хиляди светове, с милиарди същества на тях.

И това, че не разбураш замисъла Му, и не одобряваш действията Му, значи ли, че се мислиш за равен Нему и длъжен е той да обяснява делата си на людете? 

За теб, това са несправедливи човешки жертви, в друг мащаб, това са няколко мравки смачкани от дете, докато си играе.

Да не говорим, че сме заслужили справедливия (Божи) гняв на природата за отношението си към нея.

С това всичко може много удобно да се обясни. А за "нашата" църква-пасмината от въшлясали попове с досиета в ДС (съхранявани в Кремъл) никога не са имали нищо общо с моето отношение към Господ. 

Ето, обяснява се. Църквата е такава, каквато ние сме я създали, доверявайки се на определени хора да представляват Бог и да говорят от Негово име.

Заради вас започнах да говоря, като Йода, баси.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Първо - радвам се, че отново има интерес към този раздел, за това че все още има будни и мислещи хора. Всички знаем колко хора имат интерес да затъпяваме и да сме прости консуматори. Ще се радвам и да се откриват нови теми в този раздел, чакам вашите идеи.

Относно тази тема, тя се припокрива в голяма степен с другата по стара в раздела, относно религията. Там съм писал моето мнение доста подробно и изчерпателно. Ако на някой му е интересно, нека да погледне: https://windows7bulgaria.com/topic/7521-за-или-против-религията/

Бърз линк към моето мнение по темата, което все още поддържам: ЦЪК

В тази връзка, повечето стари сблъсъци в раздела не са заключени теми, можете да коментирате, ако някоя от темите ви е интересна и да направите темата отново актуална :)

Редактирано от Иванов
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тези, които не признават Бога когато започват да обясняват, че не същестува - се сещам за едно нещо: Група младежи отиват на хотел. Вървейки по коридора до стаята им виждат момче и момиче да излизат от една стая. Младежите започнали да си хихикат помежду си и били убедени, че тия двамата са имали бурна нощ.... Истината се оказала съвсем различна - момчето и момичето са се оказали брат и сестра (деца на собствениците на хотела).

Язък за учените младежи :)  

Редактирано от Ground Zero SPL
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Първо - радвам се, че отново има интерес към този раздел, за това че все още има будни и мислещи хора. Всички знаем колко хора имат интерес да затъпяваме и да сме прости консуматори. Ще се радвам и да се откриват нови теми в този раздел, чакам вашите идеи.

Относно тази тема, тя се припокрива в голяма степен с другата по стара в раздела, относно религията. Там съм писал моето мнение доста подробно и изчерпателно. Ако на някой му е интересно, нека да погледне: https://windows7bulgaria.com/topic/7521-за-или-против-религията/

Бърз линк към моето мнение по темата, което все още поддържам: ЦЪК

В тази връзка, повечето стари сблъсъци в раздела не са заключени теми, можете да коментирате, ако някоя от темите ви е интересна и да направите темата отново актуална :)

Религията е едно  Вярата друго  а съществуването на Бог трето  

Тези, които не признават Бога когато започват да обясняват, че не същестува - се сещам за едно нещо: Група младежи отиват на хотел. Вървейки по коридора до стаята им виждат момче и момиче да излизат от една стая. Младежите започнали да си хихикат помежду си и били убедени, че тия двамата са имали бурна нощ.... Истината се оказала съвсем различна - момчето и момичето са се оказали брат и сестра (деца на собствениците на хотела).

Язък за учените младежи :)  

Във физически аспект нищо не пречи брат и сестра да имат бурна нощ в сексуален смисъл,  колкото и вулгарно да звучи. 

Не е довод..

Бог е нещо необозримо и съществуването му не може да се сравни с вероятността за инцест

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

"Да не говорим, че сме заслужили справедливия (Божи) гняв на природата за отношението си към нея."

Гнева на природата е едно.Гнева Божи е съвсем друго.Първото е в сферата на науката,второто е с божествен произход.

Говорейки за бедствие(примерно),всеки го обяснява от своя гледна точка.Но ми се вижда странно човек занимаващ се с технологии да говори за Бог и религия...

Не можеш да разделяш религия и Бог.

Бог осмисля религията.Ако няма Бог,то религията няма кого да прославя и съществуването и е безсмислено.Двете са неразделно свързани.

Също и Бог не може да съществува без религия.

Редактирано от Чопаков
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не е вярно  

Дали има религия или не  Бог съществува  Съществивал е когато е създал земята, небето, растенията животните ... Религията е човешко творение в името на Бог.

Религията е създадена от хората за да въздейства на хората  Дали култът ше е към Бог или към тостер е все тая.

Технологиите са несъвършено човешко творение  

Какво общо има с Бог? 

Нима ако се интересуваш от техника не може да си позволиш размисли за света? 

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И аз излязох от килера да се включа, тъй като нямам необходимите познания да пиша по професионални теми във форума и само чета.

Спомних си, че бях писал мнение на тема „За или против религията“ и то не се променило, а с годините се затвърждава, че божественото в човека е душата, а тялото е облеклото на човека:

„Според мен, дали има Бог или не, е въпрос, отговора на който е в зависимост от интелектуалния потенциал, вероизповеданието, възрастта и вероятно други фактори. Аз съм израснал и съм възпитаван да бъда атеист, но с възрастта човек помъдрява и търси смисъла на нещата от живота. Важно е душата как възприема окръжаващата действителност и способността да разбира другия, макар и различен. Душата е невидимия организъм, а тялото е обвивката, облеклото на човека. Тя остава да се рее някъде в пространството, а тялото умира. Водещо в живота на човека според мен, трябва да бъде духовното и да не се принизяваме до първичното, животинското, защото ще се превърнем в скотове. Неслучайно напоследък природата ни дава знаци, че се движим в грешна посока и резултата може да бъде катастрофален за човечеството.“

Дори бях поместил мой стих във форума:

..........

Душата между две дихания отлита,

при идване и при отиване от този свят.

Тя търси път във този промеждутък и се пита,

дали покой за нея ще намери в този рай и ад.

Животът е падение, възход и тъй протича,

омраза и любов ръка в ръка вървят.

Човек във този лабиринт отчаяно се лута,

докато тяло и душа с тъга,

пред вечността смирено се явят.

08.01.14г. Дядо Генчо.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Забравих. Природата е създадена от Бог. Той е програмирал поведението и  законите и. Не може да се разграничават.

Когато хората станат скотове, тогава ще са истински хора.

Защо животинското да е по - ниско от човешкото?

С какво сме по - добри? 

Жестоки, егистични, алчни... Това са хората.

В природата  когато два самеца се борят за надмощие  достатъчно е по - слабият да сведе глава и боят се прекратява  а победеният си тръгва жив  а в повечето случаи и почти здрав.

Само човекът има нужда да убива  да унищожава от злоба и за удоволствие  И точно тази му черта ще го унищожи  Неизбежно е.

Бог е създал човека и го е програмирал да се самоунищожи.

Замисълът му е имал смисъл.

Редактирано от Йордан
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Въздухът, които охлажда процесора от само себе си ли се образува или вентилатора го прави ? Така и с вятъра навън - той не се движи от само себе си - движи го Бог чрез неговите служители (безплътните сили). Както и с природата като цяло. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И това ще ми влезе в графата редко тъпи мисли:kick: Не се обиждай.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Хората имат много изкривено разбиране за Бог, до голяма степен програмирано и наложено от религията или други уж "достоверни" източници и книги. Затова написах, че двете теми във форума  са свързани. Препоръчвам ви да прочетете и другата тема - много интересни и ценни мнения има там, които могат да ви накарат да се замислите :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Нито вярващия не може да убеди невярващия, че има Бог. Нито невярващия не може да убеди вярващия, че няма Бог. Ако някой вярващ се е подвел - толкова му е била вярата. Така от хиляди години насам....

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Въпросът не е толкова до наличие или липса на вяра, а до това до колко широко скроен в разбиранията си и мисленето си е даден човек. Има хора, вкопчени в материалното, които вярват само на това което науката е открила и доказала. Вярват само на традиционната медицина и са готови да се тъпчат с химия, предписана от лекар и се подиграват на алтернативната медицина или на използването на билки и други методи, които науката отрича. Други хора пък допускат, че съществуват неща, енергии и явления, които науката не е открила или знае за тях, но отрича, защото са трудни за доказвани или просто биха сринали всичките им тези за света, градени векове наред. Това, че науката не е доказала дадено явление или материя не означава, че е невъзможно то да съществува. Та така и по тази тема. Никой не може да счупи оковите на разбиранията ви, които сами сте си сложили.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Знаете ли, за вярващи или невярващи, има три книги от Лео Таксил.

Свещеният вертеп, Забавна Библия и Забавно евангелие или животът на Исус.

Препоръчвам ги и на едните и на другите, ще ви дадат доста доста храна за размисъл.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Науката също може да подведе човекът. Учените ако решат също могат да направят фалшиви доказателства и т.н.т.... В религиите също има балъци отвсякъде гонещи  паричките.... Аз нямам нищо против невярващия, даже имам и такива приятели (просто не си говорим за такива неща). Има и такива, които влизат в подигравка... 

Колкото и странно да звучи. Човек разбира най-късно тогава, когато гушне букета. Само тогава най-късно може да разбере дали съществува като душа или не и всичко друго в духовното. А, дотогава е само: Аз прочетох това, аз прочетох онова, този каза, онзи каза онака и дрън дрън.... 

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Нека всеки направи своя избор, но ми прави впечатление, че много хора пострадали по един или друг начин, намират своя път за спасение или за изцеление в църквата и свети места, като последна надежда. Там където се лекува душата. Ние сме различни и в това е красотата на човешкия род. Всеки има място и роля в този живот. Най-лесно е да обвиниш друг за неуспехите си, да намразиш себеподобния и да кажеш, че светът е лош и си заслужава да се унищожи. Няма нищо по-хубаво от това, да  се радваме на  живота, макар и понякога да ни поднася изненади. Чувствата, които ни карат да вземаме решения, не са ли плод на душевното в човека. Дали има Бог или няма, аз не знам, но има Нещо в природата, която усещам понякога и вярвам, че то ми дава сили в критични моменти да превъзмогна както физически, така  и душевни травми.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Чувстваме, защото е заложено в нас да можем да го правим. Все едно да заложиш на робот да може да ходи. Същото, само че при нас е по-сложно направено. Като от книгата на Айзък Азимов "Аз роботът" - роботът, който можеше да чувства. И той можеше, защото така му беше заложено, макар и случайно (но това настрана).

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пак се отклоняваме от темата. Тук първо се пишеше за извънземни, после за религия, после за вяра, но никой не обърна внимание на доводите за Бог. Религията може да си противоречи с науката в някои случаи, но това не отхвърля божията намеса във всяко едно движение, във всеки един оборот на перката, която "прави" въздуха. Божествено срещу материално не е правилно. Божествено и материално. Бог е създал материята, как може тя да си противостои с Него. Иисус срещу Дарвин - това хептен не го разбрах. Как еволюцията се противопоставя на божествения произход на природата? Тя е естевтен процес, програмиран още при създаването на живите организми. религия срещу еволюция - е това е много забавно. Еволюцията е факт. Понякога религията отрича формирането на човека, като резултат от еволюцията на маймуни, но в никакъв случай не може да я отрече. Искам да кажа, че заглавието на темата е особено, разделено на три отделни теми.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ако се върнем в началото и видим темата " Божествено срещу материално", ще се сетим, че не сме говорили за едно от необяснимите неща -човешката душа. Употребяваме тази дума за какво ли не, но никой не знае какво е душата. Дали е това, което прави купчината вещества , от които е изградено нашето тяло, в нещо качествено различно-жив организъм? Дали е това, което при смърт отлита някъде и тялото олеква в този момент с определена тежест? Къде отива тогава?  Имат ли животните душа? От как съществува човечеството на Земята са живели над сто милиарда човешки същества , къде са техните души, дали е истина прераждането (душата да намира ново тяло) ? Много въпроси без отговор. Ако душата беше един вид висша организация на нашата психика, тя би трябвало да умира заедно с нас. За мен душата е най-тайнственото нещо в природата. И след като науката твърди категорично, че всичко на този свят е материално ,трябва да приемем, че и тя е такава. Въпрос на организация на материята. Като че ли тя е онзи катализатор, който е между живата и неживата материя...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Тва с незсмъртните души вече е чиста демагогия  Това е от религията  

Когато нещо умре това олеква с няколко грама за няколко часа.

Ми изпарила се е малко вода ... Примерно  

И душата  божествено или материално е? 

Ако има прераждане  откъде са се взели душите на хората, родени в повече от 80 - те години до днес  

Чисто нови 2 милиарда души? 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Има поне два источника, за да се разбере дали душата умира с тялото или не. Единия начин е човек, когато изпадне във временна смърт и се върне обратно. С други думи казано: клинична смърт. Няма човек изпаднал в клинична смърт и да засвидетелствува, че не остава жив с душата си.... Разбира се, на никого не пожелавам това - но това е единия начин. Кой какво е прочел и гледал и баба може така. За другия начин ще се въздържа да го спомена поради определени причини :) 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Точно другият е по - интересен, тва с тунела е игра на мозъка, сън 

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване