Божествено срещу материално/Иисус срещу Дарвин/религия срещу еволюция

73 мнения в тази тема

Отговорено (Редактирано)

тва с тунела е игра на мозъка, сън 

Или така си го обясняват някои хора.... Интересен сън е това без да дишаш.... 

По-горе казваш, че има Бог. После намекваш, че душата умира с тленното тяло. Малко си противоречиш :) 

Редактирано от Ground Zero SPL
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Точно другият е по - интересен, тва с тунела е игра на мозъка, сън 

Аз съм го преживял. Бях в тунела и знам какво съм видял.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И какво видя?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Предпочитам да не говоря.
С никой не съм споделил какво видях, но беше истинско, а не сън.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

тва с тунела е игра на мозъка, сън 

Или така си го обясняват някои хора.... Интересен сън е това без да дишаш.... 

По-горе казваш, че има Бог. После намекваш, че душата умира с тленното тяло. Малко си противоречиш :) 

Точно когато до мозъка не достига кислород  точно тогава има най - голяма вероятност за халюцинации.

Ма ти не прочете нищо.

Твърдях, че има бог  но не този от библията, много точно обясних какво имам предвид. 

Душата, адът, раят, това са религиозни вещи, неща използвани за въздействие върху масите, с цел насаждане на модел на поведение. 

Тия тунели, тия глупости  цялото това е измишльотина, религиозна догма.

А по - голяма и по - лесно оборима глупост от прераждането няма.

Предпочитам да не говоря.
С никой не съм споделил какво видях, но беше истинско, а не сън.

И как разбра  че е истинско? Общипа ли се? 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ех, Йордане, Йордане - опасен си :) Живи и здрави да сме! :) 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Хубаво е, когато човек разсъждава по подобни теми, да се опита поне да допусне, че има материя, която не разбира. Малко ми е смешно като чета някакви категорични мнения в подобни теми, базирани или на някакви лични бетонирани разбирания или такива, които се опират на науката и какво тя е открила и доказала. На мен лично ми е доста странно подобно поведение и разбирания. Да приемем, че подобни хора не четат повечето книги, които излизат на такава тематика, защото вътрешно не могат да приемат нещо различно от скучния им светоглед, с който са си свикнали. Но пък масовия начин за забавление - филмите. В куп филми е обяснено толкова добре и подробно, като учебник са. Трябва да си пълен дебил, за да не се замислиш и да не допуснеш, че е възможно да има и да съществуват някои неща, реалности, измерения, форми на живот, вид енергия и още и още.... Аз лично съжалявам подобни хора. Честно казано, даже се ужасявам, като се поставя на тяхно място и се опитам да гледам света през ограничения им светоглед.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И как разбра  че е истинско? Общипа ли се? 

Както казах преживяното от мен знам, че не е било сън.

И на тъпи коментари не смятам да отговарям повече.
Всеки има право да вярва в нещо си.
Лично за мен знам къде бях и откъде се върнах.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ето едно интересно филмче : https://www.youtube.com/watch?v=_Yq1O68HRMM

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Хубаво е, когато човек разсъждава по подобни теми, да се опита поне да допусне, че има материя, която не разбира. Малко ми е смешно като чета някакви категорични мнения в подобни теми, базирани или на някакви лични бетонирани разбирания или такива, които се опират на науката и какво тя е открила и доказала. На мен лично ми е доста странно подобно поведение и разбирания. Да приемем, че подобни хора не четат повечето книги, които излизат на такава тематика, защото вътрешно не могат да приемат нещо различно от скучния им светоглед, с който са си свикнали. Но пък масовия начин за забавление - филмите. В куп филми е обяснено толкова добре и подробно, като учебник са. Трябва да си пълен дебил, за да не се замислиш и да не допуснеш, че е възможно да има и да съществуват някои неща, реалности, измерения, форми на живот, вид енергия и още и още.... Аз лично съжалявам подобни хора. Честно казано, даже се ужасявам, като се поставя на тяхно място и се опитам да гледам света през ограничения им светоглед.

Виж, аз убеденият атеист стигнах до там (заради спора) да доказвам, че има Бог.

Даже започнах сериозно да се замислям  като се сетя какви мъдрости написах.

Дали не са били вдъхновени от Бог? За да внесе зрънце съмнение в атеистичните ни души? 

И все пак, едно е религия, друго църква, трето Бог. 

Свързани са, но не така, както повечето хора са свикнали да мислят.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

То и вашите вярвания са едни вярвания. В Библията ясно се пише, че не трябва да се молите в изкуствени храмове издигнати от камък и фалшиви икони, а вие се спуквате да го правите. И сега ми кажете, че иконите не били фалшиви - да, ама никой не знае точно как са изглеждали светците. Сега ще кажете от стари рисунки, ама и там няма сигурност, че е баш така. Че на тая рисунка може и аз да съм. А вие какво правите, отивате в сграда наречена от нас църква, храм и се молите на някакви снимки, рисунки, които ама изобщо не знаете дали са достоверни. Е затова не ходя на църква. Помоли се, ако има наистина кой да те чуе, ще те чуе и извън сградата наречена църква.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Има някои неща, които не могат да се получат дозакателсва по начин, по както очаква даден човек.

Например: Гошо се оплаква, че го боли корема. Може ли Гошо да докаже, че наистина го боли корема или не иска да ходи на училище или наистина го боли ? Ако вие не сте доктор - как ще проверите дали Гошо го боли корема ? 

Със свръхестественото е много по-сложно с доказателства по начин, по който го очакват мнозина. 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Педи години, преди доста години, когато бях хлапе в училище, в 5 клас. Направих нещо, което и до ден днешен не мога да си обясня. Няма да го кажа, какво е и как се прави, защото може да го направи и някой друг, а това не е добре.
Само мога да кажа, че ти спира сърцето и ако не те събудят на време... е знаете какво. (хлапашка работа)
Това, което  видях тогава беше една градина, едно поле с цветя, нещо неземно. Усещането беше толкова прекрасно, че и до сега не мога да си го обясня. Нещо наистина прекрасно, не исках да се събуждам. Когато се събудих първите ми думи бяха (ще ги помня винаги) мамо не искам да се връщам тук спи ми се още, там няма болка. Не знам човешкия мозък ли си прави шеги, или наистина има нещо оттатък. Просто си нямам никаква идея.

Спокойно можете да ме мислите за луд.

Редактирано от Неделев
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Това, което си направил да не би да си си поел дълбоко въздух, задържаш го и някой те хваща и притиска силно през гърдите, докато загубиш съзнание. Е и ние сме го правили това и ние сме виждали/сънували какво ли не. Това е от припадъка, не че отиваш в друго измерение или рая...

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз един път като малък получих припадах докато седят прав и си оправях ципа на якето. Чувах, че викат нашите по мен, но не можах да отговоря. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Малко хора сме прескачали за малко отвъд и сме се връщали  :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Педи години, преди доста години, когато бях хлапе в училище, в 5 клас. Направих нещо, което и до ден днешен не мога да си обясня. Няма да го кажа, какво е и как се прави, защото може да го направи и някой друг, а това не е добре.
Само мога да кажа, че ти спира сърцето и ако не те събудят на време... е знаете какво. (хлапашка работа)
Това, което  видях тогава беше една градина, едно поле с цветя, нещо неземно. Усещането беше толкова прекрасно, че и до сега не мога да си го обясня. Нещо наистина прекрасно, не исках да се събуждам. Когато се събудих първите ми думи бяха (ще ги помня винаги) мамо не искам да се връщам тук спи ми се още, там няма болка. Не знам човешкия мозък ли си прави шеги, или наистина има нещо оттатък. Просто си нямам никаква идея.

Спокойно можете да ме мислите за луд.

При припадък рецептори и възприятия се изключват.Нещо като клинична смърт-мозъка е жив но без възприятия/връзка с околния свят.Изпадайки в затруднено положение-липса на възприятия и контакт с околният свят,той се опитва да компенсира,замести липсващите му детайли от пъзела с произволни такива.Както първобитния човек е дал божествено обяснение на светкавицата,така и паникьосалият се мозък започва да замества липсващите му възприятия с измишльотини.

Редактирано от Чопаков
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Три пъти в живота си съм изпадал в безсъзнание:

1 При падане с колело, бях може би 13 годишен.

2 При сбиване, на 21.

3 След даване на кръв, на 40

Всеки път се свестявах с ясен спомен за причината довела ме до това състояние, и без никакви преживявания през времето когато не съм бил в съзнание.

Редактирано от georgi-121270
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

...Както първобитния човек е дал божествено обяснение на светкавицата,така и паникьосалият се мозък започва да замества липсващите му възприятия с измишльотини.  

А, стига бре.... как така един мозък в това състояние не прави измишльотини от типа " яденИе, пиенИе и 100 убави женици по врачански", та човек с мечта да изпада в клинична смърт.  То на повечето масово това им е в главата. :D:D:D 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Това, което си направил да не би да си...

Не не е това

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Струва ми се, че тук е мястото и аз да споделя едно необяснимо преживяване. Преди доста години бях запас януари месец и поделението, в което служех, свързочен полк, беше изнесено на местността, някъде край Сливен, в една дъбова гора. След много часове напрегната работа и търчане в снега за устройване на възела, с мой колега легнахме в една палатка да поспим. Студ на поразия! Той заспа веднага, а аз лежах в тъмното и чувах само бръмченето на захранващия агрегат недалеч от нас, както и равномерното дишане на колегата. Изведнъж той започна да стене по особено мъчителен начин, направо ми настръхна косата. Помислих си-какво ли става. После , тъкмо се разопаковах от натрупаните одеяла, и се канех да ида да го събудя, да не се мъчи така, усетих как нещо се изсули от него, той спря да стене, а мен ме стегна гърлото и усетих, че аз също започнах да стена по същия начин. Не можех да мръдна! След десетина секунди "нещото " се махна и от мен (буквално усетих физически как се преплъзна на страни) и аз възвърнах функционалността си. Скочих и го събудих-Лазаре, какво сънува? Той се ококори и взе да пъшка-нещо му било стъпило на гърдите и не можел да диша. 

Нямаше как да разберем какво в тази тъмна и снежна гора, в два часа през нощта, сканира нашите души, нашите разкази на преживяното удивително си приличаха, аз, понеже не спях в момента, имах повече усещания за "нещото"...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Когато голямата ми дъщеря беше бебе, често спеше между мен и жена ми, на спалнята.

Веднъж, надигнал се на лакет в леглото, оправях одеалцето на бебето, когато жена ми изведнъж изхърка, ококори се и каза "Стига си хъркал!"

Според мен "духовните" неща трябва да се разграничават от физическите, в това число и сетивните.

Ако е духовно, няма как да го почувстваш, можеш мислено да приемеш, че съществува.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване