Възпроизвеждане на 4К филми

10 мнения в тази тема

Публикувано

Здравейте, нещо не успях да открия 4К като ключова дума и затова пускам темата. Имам проблем с възпроизвеждането на 4К филми (Blu Ray). Тръгва само звук без картина... С Windows 10 съм, Intel Core i7 4790, 8GB RAM, сложих кодеци уж за 4К, сложих и 5K player, и НИЩО... Суперкомпютър ли ми трябва, за да пусна 4К? Аз нямам повече идеи. Дано вие да имате някоя, за която не съм се сетил.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Смени плеъра 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Potplayer. С него тръгват от раз, без никакви настройки, кодеци и т.н.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Media Player Classic който идва с K-Lite Codec Pack с него подкарвам безпроблем дори и 8К видео. :) 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря за предложенията! Мисля, че бях пробвал с kmplayer и не тръгваха, но сега като пуснах през него... изненада! Свалих най-новата версия (64-битов плеър) от официалния сайт и всичко е перфектно! 

А къде има 8К видео??? Не съм гледал такова, но филмите излизат само 4К за момента...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@niki87 Напиши в youtube 8К..... Не забравяй от настройката на клипа да посочиш 8К (ако не се е задало автоматично. При по-старите компютри тръгва на по-ниска резолюция).

4Q5PwwB.jpg

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мисля, че бях пробвал с kmplayer и...

С kmplayer-а (Новите версии) доста често не мога да подкарам и обикновен формат. С Potplayer върви всичко без проблем

Редактирано от Неделев
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Именно! Точно затова не ъпдейтвах много време този плеър и с някои мои настройки вървеше приемливо. Но... в един момент започнаха да не ми вървят някои неща и  след главоблъскане -  го смених с братчето му - PotPlayer. Трябва да отбележа, че плеъра се справя страхотно със стандартни настройки (което не може да се каже за KMplayer ) , работи чудесно със стари и нови файлове. Аз умишлено пробвах едни проблемни мпег 1 файлове, които вървяха само с vlc, а KMplayer  направо крашваше. (въпреки смяната на кодеци и разделители).

Редактирано от Mike_Toreno
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз лично ползвам PotPlayer за филми от години и досега не съм имал проблем с него. Силно препоръчвам.

7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Много ви благодаря за мненията. При мен 64-битовия KMPlayer си върви перфектно засега. Преди темата да бъде заключена искам да се оплача, че 4K blu-ray филми не ми се отварят с PowerDVD 18. Пише, че процесора ми не поддържа някакви инструкции... Някой, ако тръгне да пуска такъв филм с този плеър да си знае.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване