Как да изключим размазването на фона зад "Добре Дошли" екрана при Win 10 Build 1903

22 мнения в тази тема

Публикувано (Редактирано)

Здравейте! За да изключите размазването на фона е необходимо да изпълните следнтие стъпки:

Вариант 1: За Win 10 Pro

1. Напишете в търсачката на Windows "gpedit.msc" и го стартирайте.

2. Навигирайте в "компютърна конфигурация // Administrative Templates // System // Logon"

3. Намирате "Show clear logon background" и го отваряте.

4. Маркирате на "Enabled" и после на "ОК

5. Рестартирайте компютъра, за да влязат промените в сила.

Вариант 2

- Просто изтеглете reg. файла (скрипта) и го стартирайте:

Disable_acrylic_blur_effect_on_Sign-in_sceen_background.reg

Снимка:

tuaIIzZ.jpg

QOHgFMI.jpg

Редактирано от Ground Zero SPL
7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Друг е въпросът защо ни набутват в подобни модификации, до сега си беше нормално по подразбиране, дали е грешка на ОС или има някой майтапчия в Майкрософт?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@B3M2W0 Точно това с фона не е грешка на OС, ами измислено от Microsoft. Пак добре, че че са оставили РАБОТЕЩА опция за изключване на размазването. 

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

При мен го няма този (gpedit.msc) файл в system32

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@rechka  Има го само в PRO версията. 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Зеро, а регистъра ?  С него няма ли някакъв трик ? 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@rechka @Mike_Toreno  Вече е добавен reg. файл към горния пост. Скрипта е тестван от мен на виртуалка на Home версията. :) 

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@rechka @Mike_Toreno  Вече е добавен reg. файл към горния пост. Скрипта е тестван от мен на виртуалка на Home версията. :) 

Много ценна информация! А какво правим, ако решим да се върне старото положение-как да намерим регистъра, за да го махнем? Това само от любопитство...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не знам защо всички така сте настроени, че нищо ново не ви харесва. Като се започне от цялата 10-ка, та се стигне до дребен детайл като този. И си усложнявате живота с какви ли не маневри, програмки и скриптове. Нали фона е добър? Насладете му се колкото искате, но след това, като се появи полето за логване, защо ви е да ви разсейва? Аз смятам, че във версия 1903, двете най-добри визуални нововъведения са именно това и светлата тема. Нищо лично към никой.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Скрито съдържание

И аз най харесвам десятката, но тук въпросът опира до едно много важно нещо-да имаш избор. Колко хора ще гледат мътилката и няма да знаят защо е така и как да го променят? Според мен това е една промяна към по-лошо-трябва , щом си поставил снимка за екран на заключване, да излиза снимка, а не мътилка, А който иска едноцветен фон-да  търси как да го направи.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Блъра ще се хареса на феновете които идват от седмака, там е така. Аз много му се кефя че сега 10 прилича повече на 7 с тези размазващи ефекти.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Когато Microsoft върнат прозрачният интерфейс, оправят си бъговете и спрат да пипат по драйверите и файловете на потребителите без разрешение, тогава ще сложа 10-ка. Иначе за момента съм си ОК с нов хардуер и Windows 7 :)

2019-06-05_143025.thumb.png.3fc83bb1fa22

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Оспамваме темата на човека. А спора е неизчерпаем.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Темата е отоврена: https://windows7bulgaria.com/topic/7720-за-или-против-windows-810/

Препоръчвам активност и в тази тема: https://windows7bulgaria.com/topic/9529-ъпдейт-ъпгрейд-на-всяка-цена-за-или-против/
Даже по втората тема съм писал доста и бих желал нови мнения :)

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@mario1961 Намали скоростта малко :) Като ти харесва - ползвай го. Никой не казва нищо. Аз съм се адаптирал отдавна към дизайна на Win 10. Дори още от времето на Win 8.1. Тоест: Дизайна на 7, Vista, XP.... съм ги забравил отдавна (образно казано). Нямам нищо против новите неща, даже напротив - много ми харесва, че експлолера вече може да е черен (обичам черните платформи) и прочие.... Само не харесвам това размазващото. Има хора с различни интереси. Важното е дадена ОС да има богати опции за настройки, така, че човек да си го настрои по вкус, а не да търси външни програми и подобни...! @korab Къде Win 7 има размазани фонови и ефекти... ? 

Май сте прекалили малко с чашките ;) :D

Редактирано от Ground Zero SPL
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Скрито съдържание

Преди седмица бях обзет от носталгия по Уиндоус 7 и реших на един от компютрите да го инсталирам, за да си го припомня (лаптопът ми беше купен със седмица). Прескачам трудностите с драйвери и пр, като взе да се инсталира, бях като попарен от вехтите картини, които се явяваха на екрана. Само за миг взех решение-край на Уиндоус 7, този път дефинитивно! Отделно старите версии вече са подложени на рестрикции от Майкрософт (например 8.1 вече не може да сваля от магазина приложения, не може да се конфигурира пощата и още много). Нашият народ казва-всяко нещо с времето си-това е положението. А Уиндоус 10, инсталиран на подходящ хардуер, е мнооого за предпочитане.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Забавен си. Огромна част от потребителите обаче са на точно противоположното мнение :)

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Така написано излиза, че трябва да си избирам хардуера на база на Windows-a, който ще използвам. Тогава, за какво изобщо се произвеждат, толкова различни компоненти?
Не мислиш ли, че за голям човек е крайно време да започнеш да мислиш с централния си мозък и да се лишиш от ограниченията си?!

Редактирано от vla
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Забавен си. Огромна част от потребителите обаче са на точно противоположното мнение :)

Сигурно имаш пред вид десетината , дето се мантахерцат в този форум? И аз между тях... И чийто седмици работят толкова стабилно, че по доста дни никой няма проблем, за който да пише?

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Никой никого и по никакъв начин не задължава даден потребител да посещава форума! Който се чувства неудовлетворен по някаква причина има пълното право да изтрие линкове, отметки и всичко водещо до този адрес. Мисля, че сме големи и разумни хора, и няма смисъл сами да си причиняваме дискомфорт. Има толкова други проблеми в живота ни, не е нужно да добавяме нови без причина.

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Скрито съдържание

Много благодаря за регистрите, вече изпробвах първия, работи супер! Свалил съм си и втория, за връщане на положението, за всеки случай. Интересно, при следващата кумулативна актуализация дали няма да изчезнат? Аз съм си ги запазил и пак ще ги активирам, ако се наложи.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване