Проблем с лаптоп LENOVO

8 мнения в тази тема

Публикувано

Преди 3-4 месеца си купих лаптоп от един магазин за техника в града ни а именно Lenovo Ideapad 330-15ikb. Направи ми впечатление че още с първото включване и инсталиране на ОС хард диска се чува повече от колкото трябва (наподобява дзъркане или нещо подобно). От няколко седмици като го използвам за филми, ютуб, и подобни леки неща хард диска много се нагрява а понякога и пари корпуса. Ще кача снимка от HWmonitor за да ви стане ясно, обикновенно седи между 39-43 градуса, та да питам нормално ли е и има ли от какво да се опасявам ? 

Screenshot_7.thumb.png.a8b23902e8929d6b9

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Температурата не е много, като се има пред вид горещото време, пиши колко е тя в стаята. Аз имам компютър "Леново" от типа 3в 1 , също е с шумен харддиск, но за сега работи вече бая години без проблем. Най-вероятно самият харддиск не е източник на топлината, а се нагрява от останалата карантия, все пак го подложи на някаква проверка за грешки и бързодействие, в мрежата има много програми за това.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Покажи хубави снимки на температурите под товар.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Проблема е в самия хард, това е най-куция хард на марката. Под товар със сигурност температурите отиват над 53-55 градуса. 

@bobsan2012 ако имаш възможност замени този хард диск с едно ssd.
Ревютата за ST1000LM035 са много негативни в мрежата.
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз имам Lenovo със същия хард, но не съм го махал. Сложих оперционната система на отделен ssd диск. Проблемът се реши.

Редактирано от emilgb
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ясно знаех си че има нещо не както трябва, по принцип съм се запътил към SSD, а другия въпрос ми е поне този хард диск мога ли да го ползвам като външен просто да си държа файловете на него, все пак е на едва 18 часа работа.. 

Редактирано от bobsan2012
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Вие хубаво предлагате на човека да замени харда с ССД, а кой от вас ще му покрие гаранцията като отвори лаптопа?
Ако смяташ, че хард диска не работи, както трябва винаги можеш да го занесеш в магазина, от който си го закупил и да го оставиш за сервиз и да изчакаш становището на сервиза. Само, че ще трябва да си запишеш, всичката важна информация на флашка или външен хард диск.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не съм казал да маха хард диска. Доколкото видях на снимката има опточно устройство. Моят е 520 и го вземах именно  за  това, да мога да сложа ssd  без да го раззлобявам. 

Редактирано от emilgb
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване