Нова конфигурация

13 мнения в тази тема

Публикувано

1. Дънна платка -  ASRock B360M Pro4
  2. Процесор - Intel Coffee Lake Core i5-9600K 3.7GHz (up to 4.60GHz ), 9MB, 95W LGA1151 (300 Series)
  3. Рам : 8GB DDR4 2666MHz Team Group Elite 2х
  4. захранване - Seasonic SS-520GB Bronze (S12II-520)
  5. кутия - Makki Case ATX Gaming - MAKKI-8801BR
  6. ссд - Team Group MS30 M.2 2280 128GB
  7. Твърд диск -  Seagate Barracuda 1TB (ST1000DM010

Не съм вкл видео карта , защото приятела на когото я правя има RX 480, но не съм запознат 8gb или 4 ...

Какво ви е мнението за компонентите, които съм избрал. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Дънната платка обезсмисля закупуването на "К" процесор. Няма как да се клокне и ще бууства само на стандартните си честоти.  Или увеличете бюджета за Z390 или вземете i5-8400/8500/9400/9500. Отделно 8600К и 9600К процесорите не се продават с боксов охладител. Трябва да се помисли и за неговото охлаждане.

8ГБ рам памет или 16ГБ си избрал? Не ми стана ясно ,за това питам.

Кутията е зле. По-добре му избери някой Segotep Gank II или нещо подобно в този ценови диапазон. Пак е китайска , но поне предлага по-добър въздухопоток. Казвам ти го от личен опит.

128ГБ SSD мисля , че е безсмислено. Предвид ниските цени на ССД-та избери му поне 256ГБ, за да може момчето да има аванс за 2-3 игри , освен за Операционната система.

За райзен система , мислил ли си като вариант ? С r5 3600 ще сглобиш сходна конфигурация като перформънс , като ще имаш запас от по-висока производителност при мултитред.

Ако имаш фиксиран бюджет ,  сподели го за да сме по-конкретни!

Редактирано от pepy86
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Дънната платка обезсмисля закупуването на "К" процесор. Няма как да се клокне и ще бууства само на стандартните си честоти.  Или увеличете бюджета за Z390 или вземете i5-8400/8500/9400/9500. Отделно 8600К и 9600К процесорите не се продават с боксов охладител. Трябва да се помисли и за неговото охлаждане.

8ГБ рам памет или 16ГБ си избрал? Не ми стана ясно ,за това питам.

Кутията е зле. По-добре му избери някой Segotep Gank II или нещо подобно в този ценови диапазон. Пак е китайска , но поне предлага по-добър въздухопоток. Казвам ти го от личен опит.

128ГБ SSD мисля , че е безсмислено. Предвид ниските цени на ССД-та избери му поне 256ГБ, за да може момчето да има аванс за 2-3 игри , освен за Операционната система.

За райзен система , мислил ли си като вариант ? С r5 3600 ще сглобиш сходна конфигурация като перформънс , като ще имаш запас от по-висока производителност при мултитред.

Ако имаш фиксиран бюджет ,  сподели го за да сме по-конкретни!

1100лв ми каза момчето но до 100 лв отгоре едва ли ще е проблем и 2 плочки по 8гб не е само 1. 

Редактирано от Иванов
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За райзен има ли смисъл да говорим или твърдо оставаме на  интел  платформата ?

teamgroup 256gb

seasonic 520bronze

16GB DDR4 3000Mhz Team group

1TB Seagate

prime-z390

i5-9600k

Кутия

Общата цена за съжаление превишава  бюджета . 1250лв. е при това положение . Ако са много, варианта е комбинация с i5-9400F и B360 дъно. Така ще си с поне 250лв на долу. Пример: asrock-b360-pro4 + core-i5-9400f.

Редактирано от pepy86
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ми ако имаш идея за райзън, сподели ми я и благодаря за тази. И то трябва да добавим и охладител за процесора 

Редактирано от malkiasniper
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За съжаление кулера ще оскъпи с още 60-70лв конфигурацията с 9600K. Поне за мен това е минимума , който трябва да се постави на подобен "K" процесор. Това е хубав охладител на разумна цена.

Предложението ми за райзен платформа е следната:

Кутията , SSD-то , Хард диска , захранването и рам паметта от горния пост ги оставяме. Към тях взимаш Ryzen 5 3600 + asrock-b450-pro4  да речем и крайната цена става 1027лв. Задължително молиш фирмата , от която купуваш дъното да ти флашнат биоса преди да ти го изпратят. По принцип райзена върви с боксов кулер , но температурите ще са сравнително високи. Спокойно можеш да добавиш предложението ми за Arctic Freezer 34 eSports , /има го във вариант с 1 перка на 53лв. ЦЪК / или  GAMMAXX-400 или CNPS9X-OPTIMA. Все хубави решения за въпросния процесор.

Така за под 1100лв , ще имаш 6 ядрен процесор с по 2 нишки на всяко ядро , който ще бууства при активиран Precision boost overdrive до 4.1 - 4.2Гхц без проблем, като паметта ще ти работи на максималните за XMP - 3000Мхц. / за разлика от варианта с 9400F ,където ще си ограничен на 2666мхц).

Редактирано от pepy86
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

При игрите този процесор как ще се справя според теб, говоря за амд 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Разгледай тази тема и ще се ориентираш по-добре. Постарал съм се да направя доста тестове . Разликата между 3600 и 3600Х е минимална.  9400F от своя страна е равен на i5-8500.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ти можеш да обработваш видеа като тестваш разни машини в ютуб, но може би вече ти е минавало през главата и не ти е до клипове хаха.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Честно казано нямам време и клипове да качвам .  Относно конфигурацията , към който и вариант да се спреш няма да сгрешиш. 9400F + B360 или r5 3600 + B450 . Като цена/производителност при игри ще са на кантар двете конфигурации. Райзена ще има предимство главно при многонишковата производителност (работа със софтуер, стриймване и т.н.), както и това ,че няма да те ограничи да поставиш памети с по-висока честота.  На много от тестовете 3600Х можеш да видиш , че е на кантар с i7-8700. Приблизително 2-5% e максимума при игрите ,на които интела има предимство и то само на определени заглавия добре оптимизирани за интел. Безспорен е прираста на АМД с последното поколение zen2. Избора разбира се e ваш. Както казах за мен грешно решение няма.  Ако  случайно момчето надвиши бюджета си , комбинацията с 8600К/9600К и z370/z390 дъно ще му даде /главно на FHD резолюция/ още по-добри резултати. Друг е въпроса дали тези 200лв разлика си заслужават 5-6% повече FPS. За много хора това са неоправдани пари , за други всеки кадър си заслужава левчетата отгоре. :) Въпрос на личен избор.

Успех.

Редактирано от pepy86
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Приятела, по незнайна причина иска AMD AMD Ryzen 7 1700X 3,4 GHz (3,8 GHz Turbo Boost) socket AM4 Box Процесор

Тва допустимо ли е ? Мисля , че не си заслужава този процесор 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

r5 3600/3600X има по висока честота , съответно по-добър sigle-core Performance спрямо 1700Х . За игри 3600  е по-добър по всички показатели независимо ,че е с 2 ядро по-малко. Отделно контролера на паметта при zen2 е по-добър. При-първото поколение ryzen дори с подобряването на биосите е вероятно да срещнеш проблеми при работа на XMP на някои модели памети. Ryzen 7 1700X си заслужава само при положение ,че го купи 2-ра употреба. Така поне съотношението цена/перформънс ще е напълно оправдано и ще облекчи бюджета.  В темата за сравнение на процесорите разгледай моите резултати с r7 1700 (там е клокнат на 3.8Гхц , което е равносилно на стоков r7 1700X +  XFR ) и така ще се ориентираш във възможностите му.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз го в връзомих за 3600, но се оказа че сега искал да взима към Коледа тоест до тогава ще излязат и други предполагам и работата се проточва 

Редактирано от malkiasniper
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване