Проблем с bluetooth dongle

2 мнения в тази тема

Публикувано

Здравейте, наскоро си взех нов bluetooth dongle (easy idea CSR 4.0) и инсталирах драйверите, които дойдоха с него (CSR Harmony Software Stack), но имам много досаден проблем. Когато си свържа блутут слушалките (airpods2) и пусна музика, качеството на звука е ужасно и има забавяне в сигнала (около 5 секунди). При опит да свържа A2DP connection ми дава ерор, като само handsfree connection работи. Отделно имам блутут мишка, която също не иска да се свърже по някаква причина. Опитах почти всичко, което намерих в интернет, но нищо не помага. Интересното, е че пробвах на други два компютъра със същото windows копие и всичко работи нормално.

Какво съм пробвал:

- Промених Bluetooth Support Service от services менюто на startup type: automatic

- Деактивиране на блутут микрофона

- Инсталиране на всякакви драйвери, които намерих в интернет

- Ъпдейтнах bios и sound драйверите на машината ми

Използвам:

- Windows 7 SP1 Ultimate

- Motherboard: Asus p8p67 m pro

- Intel i5-2500

Единственото нещо, което виждам като проблем при мен, е че USB 3.0 не ми работи нормално, но аз не съм вързал блутута на тях.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да, но на другите компютри как работи ? Там инсталирал ли си софтуера, или е без него ?
Настройките на звука погледна ли ? Аз на моята колонка Sony SRS-XB31 съм и забранил handsfree -то и съм оставил само звукът през колоната. Това го направих от настройките за звука. По някаква идиотска причина, 7-цата избираше него като устройство по подразбиране...  Гледай да не е станало така и при теб!
Ако не ти дава - значи имаш проблем с драйверите. Предполагам и за мишката проблемът е същия. За съжаление ще трябва да си поиграеш...
Аз бях копирал блутут драйвери от няколко пакета на Driver pack solution (около 2гб папка) и всичко ръчно.Автоматичната инсталация не само, че не направи нищо, но и прецака блутута... Но аз си правех точки и си връщах системата.
Как съм подкарал тая гад да тръгне си знам само аз!  На Андроид устройствата става за секунди...
Аз също съм с адаптер, но моят е HAMA и не са ми давали нищичко! Нито от Сони! (Нищо, че колонката им далеч не е за 20, или 50 лв...)
Ето така изглежда при мен. Има все още една услуга, за която няма драйвер, но на мен не ми пука, защото колонката си работи както искам. Постарай се да забраниш handsfree-то!
https://imgur.com/a/K4UkyiY

Редактирано от Mike_Toreno
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване