Препоръка за рутер.

7 мнения в тази тема

Публикувано (Редактирано)

Здравейте. Намислил съм да сменя стария рутер Tp-link 740ND, с нещо по-ново.Изискванията са да поддържа честоти 5GHz и 2,4GHz, наличие на USB порт за външен хард, добър обхват (до 10м през 2 тухлени стени). Най-вече държа на стабилната работа, стария не го рестартирам с месеци. Ще захранва 1 комп по кабел, 3 лаптопа и 4 телефона по wi fi; IPTV. Интернета ми е 100мб оптика на булсатком. Бюджет - До 100лв.

пс: ЮСБ порта не е 100% задължителен

Редактирано от tarlyo
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз имам този на Asus и съм много доволен - https://www.jarcomputers.com/Asus-RT-N18U-600Mbps-2xUSB-Wi-Fi-N-Gbit-Router_prod_NTWRASUSRTN18U.html?ref=prod

Гигабитов е и има USB 3 вход отпред и USB 2 - отзад. Към USB 3 входа съм свързал 2 TB хард диск, който с вградените инструменти в рутера ти позволява да го превърнеш в бърз и надежден домашен Cloud. Тоест имаш достъп до филми и музика от всяко едно устройство в дома. Огромен плюс е, че харда си заспива, ако няма заявки към него. Тоест не върти постоянно, което би го изхабило бързо. Не всички рутери с USB вход поддържат това. От Асус предлагат и собствен динамичен DNS, което ти позволява да имаш достъп и извън дома. FTP функция и още доста. Тези функции на рутера напълно покриват такива на доста по-скъпи, шумни и обемни устройства, които се предлагат и за мен е голяма екстра. Няма 5 GHZ, но повярвай ми от това няма никаква полза, каквото и да си чувал - разлика в скоростта няма да усетиш. Заради гигабитовата връзка, обмена на файлове между устройства в домашната мрежа е много бърз. Това е моето предложение :)

Редактирано от Иванов
4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Привет, откакто се помня ползвам само рутери на Tp-link и като гледам изискванията ти и бюджета, мога да ти предложа - TP-Link Archer C6 (около 70 лв са) без USB порт и за двете тухлени стени, ако не ти харесва връзката един репийтър - TP-Link RE200 AC750 (около 50 лв е), понеже живея в панелка и не зная за тухлата как отразява сигнала. Предложението на  админ-а също не е зле само положителни коментари съм чувал за Asus маршрутизаторите.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Archer C6 го разглеждах и ме удовлетворява като възможности и цена, но ако намеря нещо подобно с ЮСБ порт, ще е още по-добре. Асус-а не, че е лош, ама 130лв за рутер не ми се дават.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Хубаво е да обмислиш решението. И аз ползвах популярния бюджетен TP-Link за 30 лв дълги години и все още си бачка перфектно рутерчето. Но въпросът е какво точно ти трябва. Ако е само да цъкаш фейса и форума във всички стаи - евтин рутер. Ако имаш други цели, които описах и аз в поста ми по-горе, тогава инвестирай в малко по-скъпо решение. Общо взето рутерите са техника, която не се чупи, а просто остарява като възможности. Заслужава си да инвестираш в нещо по-скъпо, което обаче ти предоставя повече опции.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ти сам каза за USB, че не е задължително, нестава всичко да искаш за малко пари, икономиката не се върти така. По-високото ниво с USB e TP-Link Archer C1200 около 110лв са ... не правя реклама, но ако го вземеш от някои от популярните ИТ магазини, те имат промокодове (лесно можеш да ги намериш) с които можеш да свалиш от 5 до 15% от цената.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря на всички за мненията.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване