Свързване на телевизор с компютър с wifi адаптер

19 мнения в тази тема

Публикувано (Редактирано)

Здравейте искам да попитам как да си свържа телевизора с компютъра искам основно да гледам филми но не ми се чака да качвам на флашка .Телевизора е Самсунг 7 серия смарт той е в едната стая а компютъра в другата със windows10 съм ,купих си wifi адаптер тп-линк 300мб пробвах няколко начина  но не стана неиска да открива телевизора постоянно търси пробвах и търсене по име но пак греда :( какъв може да е проблема мерси предварително :)

Редактирано от Йордан
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А как търсиш телевизора? Защото единствения начин, за който аз знам е десен бутон върху видео файла, възпроизвеждане на друго устройство (или нещо такова беше), отваря ти WMP и изпраща към телевизора. Демек само с Уиндоус Медия плеър става прехвърлянето. Но при мен тази процедура става само на видео файлове с разделителна способност до 1080р. 4К не иска да възпроиведе по този начин. Само за инфото - телевизора не е същата марка.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Търся телевизора със прожектиране долу в десния ъгъл до часовника поне така ми го показва в настройките на телевизора :) По късно ще пробвам твоя начин :)

Редактирано от uzn1
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

С прожектиране и при мен не става.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

За прожектиране трябва и двете да поддържат miracast.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

SAMSUNG PC Share Manager -Пробва ли с тази програмка?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пробвай със "Свързване"

Редактирано от lip6eqt
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

SAMSUNG PC Share Manager -Пробва ли с тази програмка?

ще пробвам тази вечер и ще пиша  :)

Със свързване не се получи открива тв-о давам позволи но нищо не се получава явно аз бъркам някъде

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А като свързваш YouTube от компютъра към телевизора имаш ли проблем? Защото при мен се свързва абсолютно веднага без никакви проблеми. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

С YouTube нямам проблем всичко е в рамките на 5 6 секунди и си тръгва :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте с програмата SAMSUNG PC Share Manager стана с малко зор докато оправя субтитрите на тв-о и докато разбера как се работи с нея видях че е по папки години и т.н. мерси много за отделеното време ако някой има въпроси насреща съм :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Хром си има вградена приставка.

Заснемане.JPG

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Това го знаем. Той има проблем от уина към телевизора да го свърже.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте, другият вариант за свързвае е чрез (Домашний медиа-сервер) или друга подобна програма.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И аз използвам тази програма (Домашний медиа-сервер), но е малко шантава за подкарване, особено субтитрите. Поне е на руски, та се разбира. Но приложих и още един метод - "хардуерен" така да се каже. За мен е най-лесният, стига да имате такава възможност. Просто си поръчах един HDMI кабел с дължина 10 метра и с него свързах компа и телевизора. След това, на компа, в "Настройки на дисплея" зададох да се дублират и това е. Ако на някой не са му достатъчни 10 метра, предлагат се и "преходници" - HDMI женска, към HDMI женска букса и може да се добави и втори кабел. Всичко работи перфектно.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да де, ама на него телевизора му е в другата стая. Какво, две врати няма да се затварят и некъв кабел по коридора ще върви. А, ако искаш да подкараш 4К с 10 метров кабел, нали се сещаш с какво качество трябва да е кабела и колко много пари трябва да даде за да не забавя, накъсва, припуква картината и звука.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

При мен са 10 + 2 метра и работи гладко. 10 метровият струва под 20 лева. Преходникът е 7 и нещо. За вратите и "другата стая" си прав.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Честно казано зависи, с какъв телевизор си. Аз лично вече не искам висящи кабеляци ако има вариант без тях. При андроид телевизорите има доста варианти да гледаш филми без да слагаш кабели от компютъра в телевизора. 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване