Sabertooth 990fx - Няма fan control

5 мнения в тази тема

Публикувано

Със въпросното дъно съм от заглавието Rev2.0 и проблема е че не работи Q-Fan функцията, която съм пуснал от биоса. CPU Вентилатора е постоянно на ~1200 оборота, независимо дали е Idle с температура 40 градуса или го натоварвам с Prime95 и стига 60-65 градуса, промяна няма.Пробвах да инсталрам AI Suite, ThermalRadar, както и AsusFanControlSerice изтеглени от Asus именно за мойто дъно, но те дори немогат да се инсталират.Всички дават една и съща грешка. В биоса нямам опция да избирам между 3pin и 4pin вентилатор, както съм имал да предишни дъна.Явно това само разпознава, или другия вариянт е да работи само с 4 пинови вентилатори (моя е 3). Не ми се иска да ползвам програми за контрол на вентилаторите, както и fan controler-и. Искам по възможност да използвам функцията от биоса.

Capture.thumb.JPG.605be84e628f81c64bb60b

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Определено проблема е във вентилаторите. Сега четох за подобен проблем, където друг потребител не може да си контролира скоростта на вентилаторите. Посъветваха го да си сложи PWM 4-pin-ови фанове, защото дъното разпознава само такива.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Най-доброто дъно за АМ3+ и неможе да работи с 3 пинови вентилатори.Това е пълна тъпотия от страна на Asus.Старото ми 890 чипсен Asus, който дори не беше UEFI биос имаше опция за PWM или DC и всичко работеше супер.Сега ми трябва да търса PWM светещ в зелено вентилатор, който в същото време е тих.Кутията е прозрачна и всичко свети зелено, затова ми трябва зелен.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не искам да ви плаша и знам каква ще е реакцията на някои хора тук във форума, но не очаквайте безпроблемна работа от нов хардуер, а само проблеми. Съжалявам, това е моето мнение. Аз лично бях луд фен на Asus, минах на Asrock, вижда се кое дъно в профила ми. Очаквайте само евтини боклуци в бъдеще, продавани за доста пари. Това е текущата стратегия от водещите компании за хардуер :)

Редактирано от Иванов
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Принципно, дъното не е ново, а е от старите, се пак е за АМ3 сокет и се води като топ модел и най-качественото за онова време.Явно е направено CPU кулера да е с 4пинов вентилатор.Ще пробвам да го вържа като Chassis fan 4 който е със самостоятелен Q-fan контрол, лошото само е че ще загуба контрола да е спрямо температурата на процесора

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване