Nvidia Color се рестартира

8 мнения в тази тема

Публикувано

Проблема го имах с предишната карта (Ati 280x) и продължавам да го имам и сега с GTX1070. Понеже ползвам Duplicate display и HDMI 1 ми е монитора, a ХДМИ2 е към телевизора, проблема става само когато пускам компютъра докато телевизора е включен.Ако пусна компютъра и зареди Windows, след това пусна ТВ няма. Проблема е следния - GAMMA-та е висока при старт на Windows и трябва да я свалям.С предишната карта ползвам външна програма - QuickGamma.Сега с новата карта виждам че от Nvidia Control panel има бърз достъп до нея. Права я на 0,70 цъкам Use NVIDIA Setting и всичко е както трябва. Обаче при рестарт на компютъра цветовете пак са светли. Като отвора Нвидиа контрол панела виждам че пак си е маркирано Other application... , вместо use nvidia settings (цъкнал съм Apply преди това.) 

Capture.thumb.JPG.bfd55e156f7f48b8414c57

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Това ми звучи, като бъг в контрол панела. 

Пробва ли да размениш местата на монитора и телевизора? 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пф... и аз съм имал бъгове! Тъй като аз си настройвах яркостта - тя се беше сбъгясала. Наложи се да преинсталирам драйвера! Ужас! С Nvidia съм и аз.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Постави отметки при разширените настройки навсякъде,където видиш настройка за Use NVIDIA Setting,и изтрий-дейнсталирай програмата

QuickGamma.

5EIQCkQ.png

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пробвах вече изтриване и инсталиране наново не помага.Размени на монитора и телевизора също, а и предпочитам монитора да ми е номер 1, защото при рестарт картина на устройство 2 ми изкарва чак след логото на Уиндоус.Тоест в биос нямам картина на HDMI2.

@tyutyunchev Това което си дал не променя абсолютно нищо в картината.Явно е само за видео файлове, а не за всички цветове в Win-a

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

При мен като сбъгяса оказа ефект на всичко.
Виж, за видео файловте нещата са малко по-различни. Там зависи от плеър, от кодек...
(Освен от настройките на Nvidia). Можеш да пробваш да пипнеш настройките на плеъра. (ако искаш) Не е болка за умиране.Може  и от телевизора да си сменяш режимите.Имаш опции.

Редактирано от Mike_Toreno
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Няма как да стане това което ми обясняваш. За видео плеъра ясно, аз ти казвам за абсолютно цялата цветова гама че става по светло.Още като се пусне компютъра и забелязвам иконите на десктопа как са доста бледо червени, вместо нормалното червено. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване