Проблем с разпознаването на SATA към USB кабел

11 мнения в тази тема

Публикувано

Привет, дълго чаках лелеяния кабел, дълго, демек от март месец някъде. Днес го взех от пощата и окрилен се върнах в къщи за да включа един хард диск и да му източа инфото на флашки.

Този хард диск някак успява да възпрепятства стартирането на каквато и да е операционна система, когато е свързан към дъното. Поръчах си кабел, първият не дойде, поръчах от ибей и дойде. И какво от това?

За да работи 3,5 инчовия диск, трябва да има свързано захранване 12V.

Пробвах с 3 адаптера и 3 хард диска.

Единият хард диск WD 40GB го прочете, свърза се, изгря съвсем може да се ползва, като външен.

Този, който ми е важен, WD Green 1TB не го вижда изобщо. Все едно нищо не е включено.

Същото е положението и с диск Seagate 80 GB. Нищо.

На Windows 10 не се разпознава нито един диск. дори и този, който се вижда на Windows 7.

$_0.JPG

Странно ми стана.

Това е тъпия, разбиващ мечти кабел https://www.ebay.com/itm/HR-SATA-to-USB-3-0-2-5-3-5-inches-HDD-SSD-Hard-Drive-Converter-Cable-Line-Adapt/352702629355?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=622041467619&_trksid=p2057872.m2749.l2649

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз имах подобни проблеми.  Единият хард точно така правеше - не можеше да зареди системата, когато е включен.  Аз използвах док станция (2,5/3,5 инча) и всичко си излезе без проблеми.
Имах и такъв, който не се виждаше - просто изчезна. На док станцията тръгна. Не знам защо - нямам толкова опит и познания, но този диск, който не се виждаше от машината се зареди през док станцията.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Док станция на сата или на USB? Тъпото е, че вижда единия, а той хич не ме интересува. Трябва ми големия, който обаче не се вижда. А де!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ами на usb. Има си захранване, ключенце и така. Пускаш станцията, показва се устройството и това е.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Чудя Ви се акъла (на тия, дето поръчват от ebay.com).... От какъв зор ще поръчвате от Америка? От UK нещата идват до 10 дни (ако са в UK). А има и ebay.de.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Скрито съдържание

Поръчката от ebay.com е заплатена (обикнове) в австралийски долари и се доставя от китай. Ако поръчам от ebay.co.uk цената е 1 паунд, ако поръчам от ebay.de, цената е 1 евро, а ако поръчам от com е един долар и то много често австралийски. Продавачът е един и същ и се намира в Шенжен, КНДР. А поръчвам от там, защото алиекспрес са гадни китайци без надзор и рекламациите в ebay са много по-лесни, отношението на продавачит ее друго, а цените са почти същите. Идеята не е да дам пари колкото за компютър втора ръка за да източа един хард. Исках да имам такова устройство на разумна цена, което да ми позволява да закачам всякакви хардове и SSD за компа без глупости.

Ами на usb. Има си захранване, ключенце и така. Пускаш станцията, показва се устройството и това е.

Тук е същото, но няма ключенце. Въпросът е, че с единият диск изгрява, а с другия не

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

https://www.ebay.co.uk/itm/SATA-to-USB-3-0-2-5-3-5-inch-HDD-SSD-Hard-Drive-Disk-Converter-Cable-Adapter-UK/113918116221?hash=item1a860c817d:g:3EsAAOSwFcJdcLx3

5 pounds, 1-2 лева по-скъпо идва. Но пък за отрицателно време. Вярно, че всичко е от Китай, ама това е в UK.

Както и да е, взел си го вече. Лошото е, че след толкова чакане (ужас!!!) пак не ти върши работа...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Скрито съдържание

Човек, това идва 13 паунда с доставката, демек 30 лева. С габко пак може да се тътри месец. Аз го купих за 8 лева.

Това е разликата. Въпросът е защо да му е*****ката не разчита диска, който трябва 

eqg3iFK.jpg

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Късмет... 
Иначе, моята си е от България, взех я  от Петров.
Но при възстановяването на данни е така - всичко е до късмет.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Регистрираш акаунт в uktobg, доставката до там е безплатна, а до България - 2 кинта. Изобщо не е 13 паунда. Но проблемът с неработенето (каква дума си измислих само...) се остава. Кофти.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ако не работеше изобщо, нямаше да питам. Въпросът е, че с някои дискове работи, с някои - не. Тъпото е, че не работи с този, който ми трябва. 

И с windows 10, което е странно 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване