Търсене в Windows 10 build 1809

39 мнения в тази тема

Публикувано (Редактирано)

Привет, от няколко дни имам нещастието да работя с Windows 10. 

Ежедневните ми задачи включват непрекъснато търсене на/в документи, предимно на Word и Excel.

Много ми е важно да мога да търся, както в Windows 7. Написвам дума или част от нея в търсачката до старт менюто и ми показва всички документи, които съдържат този фрагмент или дума.

Ма в Windows 10 не става така. Търсачката работи както си иска, когато си иска. Една дума я намира, другата не.

Всеки ден пускам индексиране на целия компютър и пак не работи както трябва. Демек не намира. (Не ми казвайте, че това е търсачка, а не намирачка, щот в Windows 7 e и двете).

Бих приел и съвет за търд парти програма, която да има живо търсене и работи по - бързо и качествено от вградената.

Моля за помощ!

P. S.: Споре трабълшутъра, няма проблем с търсачката. Ама има.

9CPeimn.png

Редактирано от Йордан
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Дака, опитай с тази, много е бърза, има куп оции, но дори да не настройваш нищо допълнително работи супер, според мен. Може да я ползваш като портаббл или да я инсталираш, като ако е инсталирана има повече опции.

gyrCfYc.png

Свали:  SMF_v13E.zip

Редактирано от Иванов
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Преди време попаднах на тази малка програма Locate32
https://locate32.cogit.net
Не знам дали ще работи на 10 но на 7 върши отлична работа (Поне за мен), портативка е.
Пробвай ако искаш.

Редактирано от Неделев
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Дака, опитай с тази, много е бърза, има куп оции, но дори да не настройваш нищо допълнително работи супер, според мен. Може да я ползваш като портаббл или да я инсталираш, като ако е инсталирана има повече опции.

gyrCfYc.png

Свали:  SMF_v13E.zip

Не е много жива, иначе търси, мерси.

Иначе 

3y9OAMy.png

Редактирано от Йордан
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Преди време попаднах на тази малка програма Locate32
https://locate32.cogit.net
Не знам дали ще работи на 10 но на 7 върши отлична работа (Поне за мен), портативка е.
Пробвай ако искаш.

Не ще да търси в съдържанието на файловете

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А тук разцъка ли нещата? :

search.JPG

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ба си тая десятка си е наистина предизвикателство

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Бай Йордане, нищо лично, но ти, като галактически (пардон, само глобален) модератор на форум Уиндоус 7 , що щеш в 10? 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не е  като да има някакъв избор. Новите машини вървят с 10-ка. :ag:
Да не говорим, че, ако е работен компютър - там също няма голям избор. На каквато ОС те сложат -  на нея ще работиш.

Редактирано от Mike_Toreno
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Бай Йордане, нищо лично, но ти, като галактически (пардон, само глобален) модератор на форум Уиндоус 7 , що щеш в 10? 

Служебният компютър е с 10. Мислех за виртуална машина със 7 

За сега забелязвам промени единствено за по - лошо от 7 а търсачката е съсипана. 

А ти като фен на 10 предложи решение! 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако не си ти (не пише дали е женен)

https://www.kaldata.com/forums/topic/291980-търсене-на-текст-във-много-файлове-и-папки/?tab=comments#comment-4431919

Редактирано от B3M2W0
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря!

Ще го пробвам в понеделник. 

Но остава въпросът, защо аджеба в Windows 7 индекдирането е включено по дифолт търсенето във файлове става светкавично и не е необходимо да настройваш нищо. 

Включваш опцията от едно място но трябва да я включиш от още едно, иначе не работи. 

В следващия билд сигурно ще я направят съвсем като в ХР. 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря!

Но остава въпросът, защо аджеба в Windows 7 индекдирането е включено по дифолт търсенето във файлове става светкавично и не е необходимо да настройваш нищо. 

Включваш опцията от едно място но трябва да я включиш от още едно, иначе не работи. 

Уиндоус 10 е много по-богат на възможности и това го прави и по-сложен за настройка и приспособяване. Трябва само да не бързаш с оценки, а да поразгледаш тук-там. Сигурно това го знаеш по-добре от много други, ма нали трябва заспалият форум да се посъбуди малко...

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

След като пробвах индексирането от Windows 10 се получи огромен файл около 3ГБ, така че, внимавай Йордане какви типове файлове са маркирани!

Изтрива се след като се спре сервиза Windows Search след което се трие Windows.esd в C:\ProgramData\Microsoft\Search\Data\Applications\Windows.

После сам се създава! 

Редактирано от androns
4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря!

Уиндоус 10 е много по-богат на възможности и това го прави и по-сложен за настройка и приспособяване. Трябва само да не бързаш с оценки, а да поразгледаш тук-там. Сигурно това го знаеш по-добре от много други, ма нали трябва заспалият форум да се посъбуди малко...

До тук установих, че Windows 10 се нуждае от много повече настройки в системни менюта за да работи нормално. И пак не търси, като хората. С кортана, без кортана, с индексиране, с разширени настройки, не става. Направено е малоумно и неудобно.

Някой ако има идея как да го направя да работи, като в Windows 7 ПО ПОДРАЗБИРАНЕ?

Забравих.

windows 10 има много опции, но ненужни, а в името на количеството, сериозно е пострадало качеството

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Дака, тази програма, която ти предложих Locate32 мисля, че правеше всичко това (Поне така мисля де). Само, че трябваше ръчно да се стартира и да се обнови база данни. С нея съм търсил множество (Имам предвид над 200 файла) файлове за търсене и ги изкарваше всички до един. Не знам може би малко повече играчка с нея... може и да ти помогне. Не знам за како точно ще я ползваш.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Въпросът е че няма жива търсачка. 

Сърча в windows 7 си индексираше сам, като напишеш нещо в старт менюто директно го вади без значение дали е заглавие или текст във файла.

Това недоразумение търси първо в Интернет и после избирам какво търся, после къде. Конкурира търсенето в ХР, ма в негативен план. 

Що им трябваше да барат там?

Пуснах им един отзиви, че търсачката е скапана... 

Може да има някаква настройка, нови не я намирам. За сега изключих успешно кортана 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Според мен идеята на тази търсачка е да си настроиш по-подробно както искаш ти.  Затова по подразбиране е така неадекватна (ненастроена). От показаното на @androns  - от там се настройва по-подробно къде и какво да търси...

Другия вариант е: Ползвайте тази:

E8712ut.jpg

ПС. Казах ли ви преди време да учите Win 8 и Win 10, че ще дойде ден да ви трябва ? Вие си имате Win 7.... Е, сега работа ли да се върши или операционна система да се изучава... :) 

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пич, не става въпрос дали ще разучиш W8 или W10. То самата система си е скапана и има десетки бъгове. Скапано, скапано и пак скапано На обикновен потребител дето кисне във фейса по цял ден не пречи. Въпроса е ако го ползваш професионално. Питай Даката, сигурно и на сън я псува тая OS. :ag:

Редактирано от Неделев
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Търсачката в десятката не може да се настрои да търси в съдържанието на wrod и exel документи, защото липсват сървиси в самата ОС които позволяват индексиране на текста в документ написан на word или exel. 

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А, да сега забелязах, че става дума и в самите докукемнти, а не само търсене на файловете.......

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Snap16.png

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

При мен всичко е наред:

Анотиране 2019-12-17 091612.jpg

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Настройките са си така отдавна

gc10qzf.jpg

Получава се следното:

3Hxrcvf.png6sC2AmK.png

Думичката не излиза в главнта търсачка.

А още по - странното е това, че други думи излизат

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

От тук добавяш папки в които да търси

Анотиране 2019-12-17 121144.jpg

Редактирано от lip6eqt
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване