От първи юни преминаваме към новия домейн на форума - https://windowsbulgaria.com. За подробности прочетете тази тема: нов домейн на форума

Търсене в Windows 10 build 1809

85 мнения в тази тема

Отговорено (Редактирано)

При неработещ Windows Search - изтеглете и добавете към регистратурата. Рестарт.
5rTCj7l.jpg

Search.reg

Редактирано от ExaFlop
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Мерси, никаква промяна. Дори в експлоръра не търси. Трябва да знам кое, в коя папка е, му таковам онова. И езикът е куц, още е на маймуни. Ако не свикна ще трябва да преинсталирам, а хич не ми се ще. Скапана десетка

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

При мен проблемът е, че не намира тва дет търся, иначе за програми бачка, но за документи - кукиш

Редактирано от Йордан
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

При неработещ Windows Search - изтеглете и добавете към регистратурата. Рестарт.
5rTCj7l.jpg

Search.reg

...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

5rTCj7l.jpg

Search.reg

...

Мерси, това го сложих и не се промени нищо. Някой ден ако имам повече време ще преинсталирам с последния билд 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Мерси, това го сложих и не се промени нищо. Някой ден ако имам повече време ще преинсталирам с последния билд 

Пускаш инсталатора, отиваш да пиеш кафе и като се върнеш, машината е готова надградена. ;) 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пускаш инсталатора, отиваш да пиеш кафе и като се върнеш, машината е готова надградена. ;) 

Притеснява ме, че проблемът с езика и маймуните в търсачката ще си остан при ъпгрейд, нищо не пречи да пробвам, де 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

https://www.howtogeek.com/132428/everything-you-need-to-know-about-refreshing-and-resetting-your-windows-8-pc/
Човек, ако се забърка - тази опция изглежда полезна.

Редактирано от Mike_Toreno
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Преинсталирай Данчо. До сега да беше забравил, че си преинсталирал.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Скрито съдържание

Ще пробвам първо с ъпгрейд и ресет, ако се омаже птеинстал и готоу 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

По-скоро в обратен ред - първо reset със запазване на личните файлове и настройки - ако не стане, тогава чиста инсталация.
И не бързай с изключването на Кортана. Тя така и така не работи за България.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Вчера ъпгрейднах до 1909. 

Между другото, пробвах чиста инсталация, не стана с install.wim в стрелец. През стрелеца трябваше да посоча цялото исо за да тръгне. Иначе даваше грешка 0x8000001

Обаче. 

Пак си има проблема с маймуните в търсачката на експлоръра. Кортана се появи, но който и от английските езици да сложа, се таа 

Редактирано от Йордан
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

не стана с install.wim в стрелец.

С кое приложение в Стрелец не става?
Пак си има проблема с маймуните

С какво инсталира? Коя версия? WinNTSetup? Грешката кой я дава.
Езиците, които си настроил кои са? За non-unicode Български зададе ли?

И нали се сещаш, че за да е само при теб този проблем, правиш нещо некоректно.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И аз затова си помислих, за non-unicode. Вчера, след инсталирането на чисто на 10 на новото ССД имах проблем с "маймунки", но след съответната настройка за non-unicode се оправи. Кортана изобщо не съм я активирал, още при инсталацията отказах.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

не стана с install.wim в стрелец.

С кое приложение в Стрелец не става?
Пак си има проблема с маймуните

С какво инсталира? Коя версия? WinNTSetup? Грешката кой я дава.
Езиците, които си настроил кои са? За non-unicode Български зададе ли?

И нали се сещаш, че за да е само при теб този проблем, правиш нещо некоректно.

Отначало не беше така. После, като разръчках кортана и се омаза.

Грешката я даде 1909 en international при инсталация през windows nt setup. Пробвах 2 пъти. После, на втория ред има избор на iso и от същото исо се инсталира. 

Нямах време, възстанових бекъпа и ъпгрейднах 

Гледах уникод, гледах на баба си у... и не става. Ще свикна някак или ще преинсталирам, когато имам време. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

1. Ползвай Win 10 EN-US, а не intl!
2. Ползвай последна версия на WinNTSetup http://jfx.cwcodes.net/WinNTSetup/Release/WinNTSetup4.rar
2. Като кликнеш с десен бутон по иконата инсталатор директно можеш да избереш iso файл, който автоматично се монтира (в среда Win 8+) и се избира install.,wim файлът.
Rv6Ht9b.png

После, като разръчках кортана

Едно си баба знае, едно си баба бае... 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Значи все пак, най-сигурното решение си остава... чистата инсталация.
Този ресет може и да помогне, но явно не винаги става... А уж трябвало да зареди фабрични настройки...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Когато проблемът не е в Windows, а в профила, проблемът се наследява.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Нов профил, старият се трие и тогава ресет?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Създаването на нов профил е един от методите за откриване на проблем. Ако това не помогне, ресет.
Въпреки, че и обратният ред не губи - ресет - нов профил.

Значи все пак, най-сигурното решение си остава... чистата инсталация.
Този ресет може и да помогне, но явно не винаги става... А уж трябвало да зареди фабрични настройки...

В съвременните Windows OS'es за да се стигне до чиста инст. трябва да има голямо ос*ране. Има толкова много вградени инструменти за отстраняване на проблеми.

Редактирано от ExaFlop
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И ако човек не ги знае тия инструменти и докато ги намери, тества...... па това стане, онова не стане, тц-дрън дрън..... то отнеме много повече време, отколкото да задели половин-час-два време за една нормална преинсталация. 

Иначе във вашия случай всичко е точно с инсталацията от Стрелец (правил съм го).

4fSFJBW.jpgl0YzO9E.jpg5aTvcnE.jpg

Важно е да се знае, че ако ще правите UEFI инсталация на GPT диск, то стартирайте и Win 10 от Стрелец в UEFI режим. Иначе ще стигнете до дяловете и няма да може да продължите инсталацията. Ще ви пише, че са GPT..... При мен е по този начин (третото, а не последното):

cAht6fe.jpg

Редактирано от Ground Zero SPL
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

WinNTSetup (т.е. режим setupprep) е много по-функционален и с повече опции. Като наличните туикове, като инсталация и конфигуриране без намеса(https://www.windowsafg.com/), възможност за добавяне на допълнителни настройки с reg файлове. С възможността за стартиране на скриптове (примерно за стартиране на diskpart скриптове за създаване/конфигуриране на тип диск(mbr/gpt)/дялове - стрелецът има готови сценарии - CTRL+Shift+D)

то отнеме много повече време, отколкото да задели половин-час-два време за една нормална преинсталация. 

Знанието не идва даром. Но пък когато е факт нещата стават. И стават бързо.
И чистата инсталация не винаги е възможна или най-бързият начин. Зависи колко/какъв софт има инсталиран. Примерно нашенски лицензирани продукти след нова инсталация изискват ново плащане на лиценз - счетоводни/медицински продукти. Или продукти с огромни пакети като софтуер за авточасти или CAD/CAE софтуер.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

WinNTSetup (т.е. режим setupprep) е много по-функционален и с повече опции. Като наличните туикове, като инсталация и конфигуриране без намеса(https://www.windowsafg.com/), възможност за добавяне на допълнителни настройки с reg файлове. С възможността за стартиране на скриптове (примерно за стартиране на diskpart скриптове за създаване/конфигуриране на тип диск(mbr/gpt)/дялове - стрелецът има готови сценарии - CTRL+Shift+D)

Аз доколкото разбрах човека иска да си оправи маймуните, а не да прави разни скриптове, регистри и тем подобни глупости по цялата платформа,... Тъй, че ако ще се стигне до преинсталация - стандартния метод му предостатъчен на този етап.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да докладвам. 

Компа балтавеше връзката с Интернет. При клика не на линк на цибалаб се рестартира ше. Дори часовника не пожела да смени. Ъпгрейдът му се отрази ужасяващо омазващо.

Имам си бекъп от преди ъпгрейда и ми дреме на гъ..

Та инсталирах наново 1909, чисто и просто, кат къпан милюцюнер. 

Хем си сложих и office 2010, че 2016 не мога да го трая нещо.

Ся остава нещо да не се отакова и ура след час, час и нещо. 

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.