грешка на хард диска 3F0

11 мнения в тази тема

Публикувано

здравейте, лаптопа ми е hp 250 g6 с windows 10 pro, от известно време не може да буутне, изкарва ми грешка 3f0 hard drive, прочетох в него и разбхрах, че или хард диска или чипа му е изгорял. Обаче странното е, че в началото на 10 опита, 1 е успешен да тръгне, но вече не става въобще. Отворих лаптопа и разкачих харда и го свързах наново (не изглеждаше нещо странно да има). обаче пак не става. Предположих да не е нещо от ъпдейтите на ОС-то, затова пробвах с буутваща флашка, ама неще. Някой имал ли е същия проблем??

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Външно няма как да видиш дали му има нещо на харда. Закачи друг, ако имаш и пробвай с него. Това е най-бързия начин да разбереш дали е прецакан харда.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Или буутни със стрелец и пусни тест на харда. Друг вариант е да дръпнеш HDD Regenerator  и да го пуснеш да провери диска, пак от буутваща медия

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Друг вариант е да дръпнеш HDD Regenerator

Какъв е смисълът да го тегли, при положение, че същият е част от Стрелец.

изкарва ми грешка 3f0 hard drive

Можеш ли да влезеш в BIOS при свързан диск?
Ако да - там вижда ли се този диск?
Добре е да се направи диагностика на диска със софтуер от проиводителя на диска.
Но си се настрой за смяна на диска.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Когато си опитал с бутваща флашка и не е искало. Windows ли е имало на тази флашка или някакъв софтуер като стрелец ?

1. Ако е имало инсталационен Windows. Запиши Стрелец на флашката и виж дали ще бутне. Ако бутне - за по-бързо (най-бърз резултат) намери програмата "Hard Disk Sentinel" от Windows-са на стрелец. Тя ще ти покаже ведната състоянието на харда.

2. Ако Windows от стрелец на бутва или не може да зареди. Тогава откачи харда и го пробвай без хард диск. Ако без хард диск всичко бутва нормално. Тогава е ясен признак, че харда ти е заминал. Когато харда е прекалено много прецакан - често влияе дори и на бутващите от флашка софтуери. Патил съм от всякакви хардове. Но ако и без хард не иска -  проблема е някъде другаде.

Редактирано от Ground Zero SPL
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

намери програмата "Hard Disk Sentinel"

Сори, ама това е най-фалшивата програма за диагностика. В смисъл, че много често вдига фалшиви аларми.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@ExaFlop Не знам дали е фалшива, но досега нито един път не ме е излъгала както на мои хардове, така и на хора, на които идват да им преинсталирам Windows.  Колко дена има живот харда може и да не може да го покаже правилно, но процентите на здравето и производителността нито един път не са излъгали! Щом покаже в червено, значи след дни или месец (зависи как ползвам компютъра) харда заминава в гроба и хората ми се обаждат и го подвърждават (ако не е с мой хард). Затова съм си доволен от тази програма. Иначе съм имал неточности със стара верия на програма с нов модел хард диск. Затова гледам програмата да си ми е в актуална версия, HDD Regenerator също е добра, а трябва да чакам часове, за да видя състоянието на харда. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз разчитам на macrorit scanner
А за сентинела мрежата е пълна с оплаквания от фалшиви тревоги.

Редактирано от ExaFlop
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Програми много..... Мен мрежата не ме интересува. За да се разгранича от даден софтуер трябва лично мен да ме подведе и то с актуална версия. От 2011-2012 година от както знам програмата и  с общо 20-30 харда (не че съм ги бройл) засега проблем с нея не съм имал. :) 

Edit: Имах един случай преди години на първия ми компютър с една 320 ГБ хард. Отвреме навреме при пускане на компютъра харда се мъчеше да тръгне (да го нарека: Все едно буксува :D ). Тесвам го с HDD Regenerator - всичко бяло и няма нито един лош сектор. Тогава разбрах за Hard Disk Sentinel - тая ми показва 10-15 % живот. Мислех си, че програмата ме базика. Смених кабела и без промяна. Звъня на един приятел, който по ги разбираше. Той ми прати HD tune pro и като му пратих резултатите – той каза, че е лоша работата. Обясни ми, че имам проблем по електрониката на харда, а не върху самия диск и затова HDD Regenerator не открива лоши сектори. След седмица някъде харда така и не се включи вече. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хаха, ама не ти е препоръчал сентинел, а HD Tune, нали.

Редактирано от ExaFlop
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Нормално е, като всеки един човек - препоръчва ти това, с което той работи. Но и тогава Hard Disk Sentinel не ме излъга, просто HD Tune подвърди проблемите на информацията от Sentinel. А, тогава бях я инсталирал за пръв път Sentinel.  А, и щом Стрелец са добавили и нея - значи е имало смисъл 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване