Продавам смартфон Mate 30 Pro

11 мнения в тази тема

Публикувано

Здравейте! Продавам смартфон Mate 30 Pro.

Преди да напиша каквото и да било, искам да уточня нещо. Качих обява за този "продукт" в "сайта за продажби". След 2 дена, тя беше премахната, а на имейла ми беше обяснено, че е направено поради това, че предлагам имитиращ продукт, а не оригинален. Ако и тук има такава политика, моля обявата ми да бъде изтрита, а аз се извинявам предварително.

По принцип, тази разновидност е на марката "Huawei", но понеже никъде не се споменава, затова и аз пиша само "Mate 30 Pro". Телефонът е внос от Сингапур. Няма гаранция. По принцип, не беше за продан, а за подарък, но така се наложи. Чисто нов е. Отворих го само да проверя окомплектовката и да го снимам. Ето по-важните данни за него:

Screen: 6.7Inch AMOLED INCELL FHD+ Screen
Resolution: 1176х2400
CPU: MTK6799 Deca Core (Latest 10 Core)
Memory: 8GB RAM+256GB ROM
SIM/TF: 2 SIM Card Slots (Nano SIM) + 1 TF Card Slots (Maximum support extension 128GB)
Camera: Front Camera 13.0MP+ Rear Camera 24.0MP
System: Android 10.0
Battery: 4800mAh High Density Lithium-ion battery
Net-Work: GSM850/900/1800/1900MHz, 3G: WCDMA850/1900/2100MHz, 4G
Vibration: Support
Multi Media: MP3/MP4/3GP/FM Radio/Bluetooth
Multi Function: Full screen, Face recognition,Screen finger print, Dual SIM, Wifi, GPS, Gravity Sensor, Alarm ,Calendar,Calculator,Audio recorder ,Video recorder, WAP/MMS/GPR, Image viewer,E-Book,World clock
Languages: Multi-language support

Package Included:
1 x Smartphone,
1 x Charger Adapter,
1 x Headphones,
1 x User Manual,
1 x phone case,
1 x Protection film

Снимките направени от мен, може да разгледате тук.
Цена: 500 лева (по принцип, на тази цена ще съм на загуба, но искам да го продам бързо, за да вложа парите по предназначението на подаръка)
За връзка с мен: пишете ми лично съобщение, или e-mail: m_61@abv.bg, или GSM: 0888616769
Изпращам по Еконт с включена опция за преглед и тест, като доставката ще е за сметка на купувача. За Враца и региона, предпочитам лично предаване.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара

Отговорено

Това е доста добре направена имитация.

Huawei Mate 30 Pro

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара

Отговорено (Редактирано)

Само като погледнеш мястото на сензора за пръстов отпечатък ( под камерата ) , си личи , че е менте отвсякъде.

И не ,не е разновидност на оригинала, а копие.

А и доста по-добре направените реплики - например това https://www.olx.ro/oferta/huawei-mate-30-pro-5g-8gb-ram-128-gb-memorie-replica-IDdcdcC.html#7c6c9234b9 , вървят по около 300лв.

Редактирано от BiVaKa
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара

Отговорено

BiVaKa, сигурно е така това, което казваш, но на показаната обява от румънският сайт, телефонът е с 128 ROM, Android 9.1 и батерия 4500mAh. На моят, тези параметри са по-високи. Освен това, телефонът беше спрян на митница и за да си го получа, трябваше да заплатя мито (20% ДДС върху стойността на продукта), + някаква такса на Български пощи. Няма как да го дам за 300 лева. Дори и на тази цена съм вътре.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара

Отговорено

Ами няма как да не си на загуба. Предполагам, че самия ти не си разбрал какво поръчваш и затова в момента се опитваш да го продадеш. Подкрепям мненията, че цената ти е нереална и ще се наложи да намалиш и то доста. Няма да се изтрива обявата, защото от коментарите вече става ясно, че продаваш реплика, а не модел на Huawei. Коригирай си цената и успех с продажбата.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара

Отговорено

Иванов, така е, абсолютно си прав, но ако ще трябва да го продавам на половин цена, по-скоро ще си го оставя за себе си. Макар, че сегашният ми телефон е сравнително нов и с прилични параметри. Все пак, ако има сериозно заинтересован, нека ми напише оферта с "негова" цена. Ако не се разминаваме драстично, можем да се споразумеем. Празника, за който беше предназначен е другият месец. След това, обявата става безсмислена.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара

Отговорено

Това е доста добре направена имитация.

Huawei Mate 30 Pro

Ти сериозно ли?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара

Отговорено

Ами сериозен е човека - даже ти дава линк да видиш как изглежда оригинала...

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара

Отговорено

Във връзка с това, някой навътре в нещата, може ли да обясни каква ще е разликата между имитацията и оригинала? Нямам предвид визуалните разлики, а това как ще работи и ще се държи телефона. От това, което видях, след като го пуснах и разцъках (без СИМ карта), всичко си изглеждаше нормално. Параметрите са верни.....или поне тези, които могат да се видят. А цената му е от 1/3 до 1/4 от тази на оригинала. Не си ли заслужава?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара

Отговорено

Ами разликата е в използвания хардуер - процесор, чипсет, видео, камера/и и т.н. В интерес на истината една реплика (говоря по принцип, не конкретно) може да се държи доста добре и да върши перфектна работа. Проблемът е, че е реплика. А повечето хора държат на оригинала. Не че те не се развалят :ag: Аз лично купих наскоро на познати 3 бр. със странните абревиатури Р30, Р40 и Р41 за по 150-160 лв. с доставката от UK. Ама хората си знаеха, че са реплики, пък и цената е убиец! За телефон с 8 ГБ RAM и 128 ГБ ROM, 10 ядра, 4AH батерия и т.н. Работят перфектно и хората са доволни. Но за такива пари (500 лв.) е наистина несериозно да се говори и иска.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара

Отговорено (Редактирано)

Благодаря, и аз това си мислех. Само, че съм платил за продукта 230 долара, + 24 долара доставка. Тук ме изрекетираха с мито и някаква такса още и общата сметка ми набъбна до към 550 лева. По всичко изглежда, че ще си остане за мен. Ако работи добре, на мен не ми пречи, че е реплика. Изглежда яко.

Edit: Може да заключите или изтриете темата. Телефонът вече не се продава. Сложих му СИМ карта, инсталирах му това, онова и го подкарах за себе си. За първите 24 часа работа, нямам никакви забележки. Всичко работи перфектно. Доволен съм.

Редактирано от mario1961
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване