Коронавирусът-новата заплаха за човечеството

164 мнения в тази тема

Публикувано

Ден след ден слушам новините за развитието на тази ужасна епидемия. Мисля, че човечеството подценява тази опасност. Цяло щастие е, че въпреки трафика на хора у нас още няма случай на заболели. Не ми се мисли какво би могло да стане. Това всички го знаят, поводът да напиша това е една книжка у дома , от японски автор, в която се разказва за една такава епидемия , при нея загива цялото човечество с изключение на пребиваващите в Антарктида, понеже низките температури там възпрепятстват развитието на вируса. Реалността на този разказ е ужасяваща, и най-страшното е, че сега историята се повтаря в трудно допустими подробности. Вярно, че сега светът е друг и медицината е много по-развита, но знае ли се-може този коронавирус също да е ново поколение с опасни характеристики. Дали не е време да взимаме разни предпазни мерки? Да ограничим контактите с други хора до минимум, да спазваме жестока хигиена и да не пипаме нищо, което може да не пипнем. Вие как мислите? 

YopCcpc.jpgsv20MrI.jpg

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пичове,живея в Италия,тук не взеха на сериозно опасноста от коронавируса и вече има над 150 заразени,заради доктор от Болница в Милано,прегледал болен без предпазни мерки,Имам зет в Тренто,който е под карантина,не е заразен ,но не може да излиза от туристическия град.В град Банско има починал китаец от коронавирус,Тук в Италия паниката е голяма и магазините са празни,няма хранителни стоки в Милано,Венеция ,Тренто и други населени места,Избягвайте пътуване до Италия,избягвайте да пътувате с градския транспорт и групови събрания,асамблей и други подобни.Аз имам провизии за около 3 месеца без да ходя по магазини и ресторанти,Хигиената е най-важна,Сега потвърдиха,че вируса се разпространява и чрез колети по пощата-опасността е до 7 дни,ако получавате колети и стоки от чужбина ,отворете ги след 7-мия ден.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

"В град Банско има починал китаец от коронавирус"

"Увредени сърце и бял дроб са причината за смъртта на 56-годишния турист от китайски произход, починал в Банско.Това е заключението на съдебния лекар, извършил аутопсия на тялото, съобщи БНР."

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Моето мнение е,че е починал от коронавирус,който атакува белите дробове,спира дишането и от там следва и сърцето,поради липса на кислород и ...инфаркт,мисля че се крие истината за да няма паника,както се получи в  Италия.

Редактирано от tyutyunchev
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сблъсък на Стивън Кинг чели ли сте? 

Апропо, това е единственото общо с раздела в който е публикувана темата 

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако се преименува може и да стане темичката.
Корона Вирусът - Заплаха, или Фалшива Тревога
Не мога да ги разбера въпросните хора в Италия! Имат 150 човека болни и 5 смъртни случая. Въпреки това... не носят маски!  Границите защо не са ги затворили също е въпрос...

Редактирано от Mike_Toreno
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сблъсък е страхотна книга и вярвам, че е нещо подобно. Според мен е явна атака на САЩ срещу Китай, през 2020 войните не се водят с бомби, а с вируси и химия. Тъпото е, че тези малоумници не вярват, че това може да стигне и до тях. Но ако избухне пандемия ще си замине половината свят.

6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Вижте, книгите и филмите са едно, действителността друго, сериалите и чалгата трето, страха от неизвестното четвърто и т.н.

Внимавайте да не се включим и ние с принос към масовите психози, защото вече има поставена диагноза на гражданин от Великобритания „Брекзит психоза/шизофренна психоза“. На път е „Коронавирус психоза“, като начало Украйна.

И нещо успокояващо от професор Кантарджиев, който обясни, как ракията лекува заразата: "Българският народ си го прочете както иска - че българската ракия помага при всичко. Той не издържа дълго време на повърхност, много лесно се унищожава с всички дезинфектанти на спиртна основа и това внася успокоение". Аз допълвам, че мезето е по ваш избор.:)

Редактирано от nunevi
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ми нека замине половината свят. И без това я съсипахме тая планета.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Може това да помогне 

elvbmyr.jpg

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

FB_IMG_1583781190112.thumb.jpg.6e3d72517Държа да подчертая-Без политически препратки.

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

„Срещнали се някак си по пътя Поклонник и Чумата.

– Накъде отиваш? – попитала го Чумата.

– Отивам в Мека, да се поклоня на светите места. Ами ти?

– В Багдад, за да покося пет хиляди души – отговорила Чумата.

Разделили се те, а година по-късно се срещнали на същия път. „Но вие ме измамихте“, казал поклонникът на Чумата. „Казахте, че ще вземете само пет хиляди души в Багдад, а вие взехте петдесет и пет хиляди.“

– Не – отговорила му Чумата, – казах ви самата истина. Бях в Багдад и взех своите пет хиляди. Останалите умряха от страх.“

8

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Създават вирус.
Патентоват го. (патент #10130701)

https://patents.google.com/patent/US10130701B2/en?oq=10130701

На патента пише:
Вируса се предава само чрез инжекции.

24/7 пропаганда по еврейските медии.
Пропускат да кажат, че имат патент.

Симптоми? Обикновенна настинка.
За да те е страх дори да кихнеш.

Централната банка дава 50 милиарда кредит за още пропаганда. Парите се усвояват.

Парите се връщат с лихва от данъците на народа.

Къде е вируса? – Само по медиите!

virus.jpg

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

По медиите но нанася повече икономически вреди от конвенционална война. 

Коронавирус 19 е заплаха, не защото не се лекува с антибиотик, а защото светът се самоблокира заради него

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Всеки обикновен грип досега е имал смъртоносност около 7%
Тоя короновирус засега не успява да мине 3%.

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Добре де - в Китай, засечени заразени 80000, умрели 3000, излекувани 60000. Това е 3.7% смъртност при доказано заразените.

Обаче, в 11 милионен град, 70000 са доказани за тоя град, тествани са преко сили някаква част от контактните на доказано заразените, да речем 700000, или милион. Като знаем пътникопотока само в метрото или другия транспорт в такъв град, особео пък в Азия, все ми се струва недоказано заразените са няколко пъти повече от доказаните. Колко са го изкарали на крак, без или с много леки симптоми, никой на може да каже. Тоест смъртността е като на грип, в най-лошия случай. От грип мрат предимно същите групи, които и от това - възрастни и/или с придружаващи заболявания. Деца го преборват без драми почти винаги. Тоест, нищо различно спрямо неколкото грипа всяка година. Китайчугите обаче реагираха доста различно от грипа.

Обаче...

Картинката е рязко по-различна в Италия като процент смъртност спрямо доказано заразени. Тоест или вируса има някакви генетични предпочитания кой да трепе, или има нещо гнило в статистиките. Италия нито е по-бедна (като население), нито с по-лош живот, нито с по-лоша здравна система (последното е предположение) от Китай, тъкмо напротив.

Италия обаче е най-проблемната от големите европейски иконмики в момента. Някак ми е трудно да си представя драстично различен пътникопоток между да речем Италия, Франция и UK, а статистиките са драстично различни.

Поркуа? Или вируса има силно предпочитание към италианци, или има нещо генерално гнило в статистиките/методиките, или някой някъде дирижира нещата. Не съм от търсещите световна конспирация, но тия драстичности вадят очи, просто.

И сега нашичкия случай - въпросния софиянец, при който са дошли двамата хоспитализирани в от Лом - 2 пъти да е влязал в някой хипермаркет, или в метрото в час пик, и става абсолютно невъзможно да се проследят контактните, както и, по горния сценарий, кой от тях е носител, кой се е разминал с 2 кихания и т.н.

Та си седя и се чудя, аз ли нещо съм мръднАл, или трябва да се усвоят едни пяри от едни хора, макар че ми е малко трудно да си представя кой е тоя, дето има изгода от всичкото това, тоест зорлем да си докараме Lehman brothers v2.0, със всичките му там "подобрения", като за версия 2.0. Финансистите са абсолютно единодушни какво ни чака в това отношение - ако се разминем с 5% глобален спад, ще е добре, ама надали.

6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Някога имаше епидемия от ебола в близка Африка и никой не припадаше, а еболата е доста по - сериозна от ковид19...

Цялата истерия както и стария сценарий с бежанците ме навежда на размисли. 

И кво измислих:

Американците плащат луди пари на всеки един бежанец или маргинал или каквото намерят по Африка и Азия да стигнат до Германия (това е факт). 

Това обаче не разлюлява Европа достатъчно и някой решава с един удар да съсипе Китай и Европа. 

Ако пуснем сериозен вирус, който убива бързо и масово, рискуваме "Сблъсък" на Стивън Кинг са стане реалност, да съсипем света и да властваме (ако оцелеем) над пустиня. 

По - лесният вариант. Пускаме вирус, не по - страшен от наличните по света, не смъртоносен, ни не и безобиден (някой трябва все пак да умре, пък било то и 100 годишен китаец). Създава се масова психоза, чрез медии чрез корумпирани експерти и политици. 

За всеки случай, обаче, пускаме и коза с бежанците, ей така за застраховка. Да сме сигурни, че поне единият фронт ще надвие. 

Корумпираните експерти и политици изпълняват задачите си и блокират цели икономики, а обществото е доволно защото това е в отговор на нуждите, пропагандирани от Корумпираните мадмедии.

За мен всичко си дойде на мястото. 

Трета световна война. Не, не с ракети и куршуми. Икономическа война. 

Само не кога да схвана, американците успяха да наложат "ценностите си" и начина си на живот на цял свят. Малко ли им е? 

П. П. : Няма да нося маска и ще кашлям силно в знак на подигравка към овцете. 

П. П. : Не, че много следя ма колко случая на ковид 19 има в Русия? 

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Хора, добре е да правите разлика между класическия грип, всяка година и това, което вече е Пандемия. Оставяме настрана преекспонирането от медиите и излишното напрежение. НО, това няма да си отиде с последния сняг - замислете се над това. Това е нещо като целогодишен грип, който ще мачка в повишаваща се крива. Сега ни е смешно, след няколко месеца - не толкова.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Това е пневмония и се лекува с антибиотик. Според теб как се лекуват 96,3 от заразените за да се излекуват 

Пандемия сигурно звучи страшно, но това значи епидемия през граница. 

Въпрос.: Как в Бг има епидемия, като са болни общо двама души? 

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не знам, ние сигурно сме най-умни и яки, щом подценяваме проблема. Италия е вече почти цялата в карантина. Цяла държава! Полша е тръгнала натам. Под сериозна заплаха е старта на Формула 1 в Австралия другата седмица. Интересно защо. Заради една лека настинка, която минава с антибиотик? :) 

п.п В БГ не са болни 2 души, а сигурно 120, но това няма да ти кажат по телевизора, не забравяй :) . В момента у нас все едно се снима Чернобил, но ще го разберете след време :) 

Редактирано от Иванов
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Точно това е целта, насаждането на паника за да се получи обществено одобрение на самосъсипването на цели икономики. 

Точно мислене, като твоето е целта. Явно се постига.

Както казах във война сме, просто врагът е далеч 

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пичове,тук в Италия умират около 300 човека на ден,заразата  е навсякъде,може и аз да я нося,на възраст съм и не излизам никъде,днес починаха 197 човека,,не трябва да се излиза от къщи-това е лека,друг лек няма,Първия град,който беше заразен се изолира тотално и вече от 15 дни в града няма нито един случай на зараза,но в останалата част може би почти всички са заразени,в аптеките няма ток,функционират само компютрите,4 маски струват 170 евро,но не помагат,съветвам ви да не излизате от къщи без причина и добра хигиена

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря tyutyunchev за информация, която няма да чуем по нашите медии. Някои хора май не осъзнават каква цензора цари в държавата и най-вече защо. Само ние омаловажаваме проблема и обръщаме всичко на шеги и закачки :( 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не знам каква информация 'чувате' и откъде, след като 99% са дезинформация. Дигитален боклук. ;)

Учените и техните факти ги знаем, днес казват, че лятото щяло да пребори вируса, утре - че нямало...

Редактирано от Evolution
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване