От първи юни преминаваме към новия домейн на форума - https://windowsbulgaria.com. За подробности прочетете тази тема: нов домейн на форума

Проблем с лан драйвер

14 мнения в тази тема

Публикувано

На лаптоп "Тошиба" с ОС LTSC след всяка кумулативна актуализация изчезва от диспечера на устройствата лан картата и остава само безжичната. Понеже знам колко са капризни лаптопите на драйвери, си ги имам записани и специално този, на Realtek, като го стартирам, той автоматично преминава в режим на поправка и след това, като рестартирам лаптопа, вече лан-картата я има и работи. Драйверът е инсталиран в System 32/ Drivers. Явно след кумулативната актуализация там се появява друг драйвер, който не върши работа и се налага поправката. Въпросът ми е-как да инсталирам пустия му драйвер някъде другаде, дето да може да се ползва и да не се изтрива.

пп Не може да се качи снимка, пускам я директно.

1.png

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Опитай това,не знам дали работи под 10-ка,но го имаше в предишните билдове на 10.

Xz43Y1e.png

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

https://www.itechtics.com/disable-automatic-driver-updates-windows/
Стига да не е home версия - все ще се намери начин.
Проблемът при 10-ката е, че постоянно я променят и някои опции изчезват.
Поне от това, което чета...  Но тук има алтернативи, има gpedit, има регистър...
Не, че статията е мега нова, но мисля, че ще свърши работа. Избори има.
Винаги се случва някой калпав драйвер да ти стъжни живота, дори и от производителя на хардуера да е!
Мисля, че тук - човек ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да има избор!
Не ги знам защо си нарушиха традициите...  Това не беше така преди.

Редактирано от Mike_Toreno
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Много благодаря за вниманието, лаптопът е на девет години, но е много добър. Аз му смених харддиска с ССД 500гб на Самсунг и му сложих още 4гб памет, общо 8) , сега работи страхотно-зарежда за 8 сек и всичко прави на мига. ОС е LTSC с купен от EBay лиценз, процесорът е I3. Ще погледна настройките за ъпдейтване на драйверите, не е добра идея бърникане по регистрите. Пустите му лаптопи, от десет драйвера на Интел само един работи и той не е най-новата версия. Така стои въпросът и за тъчпада и други устройства.

В момента съм на компютър с Уиндоус 10 Про и на него, в този прозорец ,нещата са различни, но утре ще видя в лаптопа как е и ще пиша. На десктоп комппютър също с LTSC се вижда това-не знам, дали включва и драйвери, но ще опитам.

44.png

Редактирано от B3M2W0
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не се заяждам, обаче това ли е "перфектната" ОС, която иначе толкова много хвалите ?!? :rofl::rofl::rofl:

След всяка актуализация да се чудиш дали нещо няма да даде фира !!! 

Не мерси, ще си карам с Windows 7. 

С няколко инсталирани актуализации (NVMe и SHA-2 поддръжка), 7-та просто утрепва прехвалената 10-ка отвсякъде.

Редактирано от GDSP
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Всеки си избира ОС, която съответства на умственото му равнище и възможности, но това не бива да е повод за хвалене.

Редактирано от Mirgogo
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да се върнем на темата...

B3M2W0

Бих искал да пишеш развръзката на нещата, да кажеш кои опции си използвал в крайна сметка.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Разбира се, че ще пиша, но резултат ще има чак след следващата кумулативна актуализация. И аз държа на пълното споделяне на начините за решаване на проблемите, нали за това сме тук.

Редактирано от Mirgogo
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Днес имаше кумулативна актуализация, но за жалост проблемът с лан-картата на лаптопа остана, въпреки, че бях променил настройката. Въпросът остава открит. След рестартирането се налага да преинсталирам драйвера, който съм си го записал. При това преинсталиране не се появява възможност за избор на място за инсталиране, той отива директно в папка "Драйвери". Как да го инсталирам другаде, дето да работи и да не може да бъде сменен при актуализация. Интересно, че драйверът, който инсталирам, и този, който след това се оказва инсталиран, като че ли не са един и същ, но важното е, че работи.

8.PNG

9.PNG

Редактирано от B3M2W0
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами... остава ти да пробваш настройката в gpedit.

1. Go to Run –> gpedit.msc
  2. In the Group Policy Editor, go to Computer Configuration –> Administrative Templates –> System –> Device Installation –> Device Installation Restrictions
  3. In the right hand pane, select “Prevent installation of devices not described by other policy settings” and set it to Enabled.

Регистъра (Той е инструмент, също както gpedit и не е проблем да се използва.
    Това му е работата. А рискът е един и същ, ако пипаш неща, които не знаеш.)

Using Windows Registry

You can also disable device driver installation from Windows Update using Windows Registry. It is always recommended to backup your Registry before making changes to the registry.

4. Go to Run –> regedit
  5. Go to: HKEY_LOCAL_MACHINE –> SOFTWARE –> Microsoft –> Windows –> CurrentVersion –> DriverSearching
  6. Change the value of “SearchOrderConfig” to 0.

Ако и това не помогне - там вече не знам... 
    Но няма логика да не стане. Освен да го направят като лисицата - да игнорира настройките  в about:config...
    Което би било чисто малоумие!

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Кои настройки в about:config не признава лисицата? Досега не съм проблеми с такива, та ми стана интересно.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Така ли ? Значи не си ровил на подходящите места. Аз защо мислиш използвам Waterfox ?
Само тя работи както искам. Радвам се, че я открих!
Ами какво да е - настройки за добавките, настройки за ъпдейтите...
Има ги в панела за конфигурация, но не вършат никаква работа. Това от определена версия насам. А после почна ликвидирането на подръжката на старите разширения, промяна на правата и... работата стана тотално шарена! Най-противното нещо  е, когато един браузър... се опитва да имитира друг! Може би е отчасти ирония, защото ползвам браузър, който е на ядрото на лисицата, но...  Лисицата да се пробва да прилича на конкуренцията и то... по глупавия начин (с ограниченията) - това е тъпо! Както и да го погледнеш си е тъпо!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Въпросът беше разрешен по соломоновски. Благодарение на ExaFlop се добрах до много симпатична програма, с която само с два клика се управляват актуализациите на Уиндоус 10. Програмата е портативка и не ще инсталиране. Всеки път разглеждам съдържанието на кумулативните актуализации и се убеждавам, че те засягат неща, които са без значение за мен. За това ги изключвам, а и този  LTSC не си сменя версията дълго време. Пущането става по същия начин.

https://www.sordum.org/9470/windows-update-blocker-v1-5/

12.jpg

11.jpg

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пичага,ти желаеше да спреш автоматичните актуализации на определен драйвер, а не изобщо за актуализациите на Windows-има решение като изтеглиш пакетен файл за скриване на дадени драйвери-да се забрани актуализацията,ето директна връзка за файла от Майкрософт.

http://download.microsoft.com/download/f/2/2/f22d5fdb-59cd-4275-8c95-1be17bf70b21/wushowhide.diagcab

Избираш кой драйвер или актуализация да скриеш и си готов,аз нямам десятка и не мога да се възползвам от този пакет-само за 10.

kdAfz8L.png

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване