100 Mb - Дял, запазен за ОС Windows 7!

37 мнения в тази тема

Отговорено

Здравейте!Моля за малко помощ относно преинсталация на чисто.Отскоро имам комп,първият ми.С инсталиран windows7.Няколко пъти вече съм преинсталирвал win-a,но явно не на чисто,а само с форматиране на C:-то.Това го разбрах след прочита на тази тема тук за 100-те МБ.Сигурно не е тук мястото за моите въпроси,но настина незнам къде да попитам.А въпросите са ми няколко относночистата преинсталация.След като изтрия C:-то,трябва ли да изтрия и 100-те МБ?След изтриване на C:-то ще се покаже ли дяла като неразпределен или ибзобщо няма да се покаже?С две думи как да създадем наново C:-то.Какво и как ще виждаме докато го създаваме?

Обръщам се към АДМИНИТЕ,а и unicad.Моля ви направете някакво разяснение по темата.Разбирам,че тези които се занимават от доста време това е нещо незначително,но на новобранец като мен не.Ако се напише като темичкаПреинсталация на чисто или направи като урок със съответните скрийншотове смятам ,че ще бъде доста полезно.

БЛАГОДАРЯ ВИ!!!БЛАГОДАРЯ И ЗА САЙТА!!!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Виж click-me.gif

когато разваляш С:, разваляш и 100 МБ - товия системен дял, след тези действия се получава Unalocated space, с размер = на размера на С: + 100МБ/от системния дял. След, като си ги развалил върху това Unalocated space създаваш нов дял, като се съгласяваш с размера по подразбиране. След създаването на новото С:, системата сама си отделя от него 100 - те МБ и си създава системния дял.

Продължаваш, като форматираш САМО С: и т.н.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

offtop.gif

Благодаря ти Данчо!

Как да качвам шотове.Правя ги чрез Prt и после в painta.Стават.png формат и не мога да ги кача.Не приема с такова разширение.Какво да правя.

И още една молба.Оправи ми името да е с главна буква,че ...:kick: голем смех.

За снимките: тук и тук

За благодаренето: Има бутон или наказание(по избор) :ag:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте, пак съм аз. Благодаря на всички, дето се отзоваха вчера. Прочетох тази тема, и също и тази Как да инсталираме Windows 7 върху Windows XP и обратно, макар че вчера направих съвсем чиста инсталация с пълно форматиране на целият диск. На лаптопа се появи същият този диск System Reserved. Аз не искам да го трия, а само да го скрия да не се показва в My Computer. Как може да стане това? Предполагам, че от Computer Managment, но там не намерих подобна опция. Благодаря на отзовалите се.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Виж click-me.gif

когато разваляш С:, разваляш и 100 МБ - товия системен дял, след тези действия се получава Unalocated space, с размер = на размера на С: + 100МБ/от системния дял. След, като си ги развалил върху това Unalocated space създаваш нов дял, като се съгласяваш с размера по подразбиране. След създаването на новото С:, системата сама си отделя от него 100 - те МБ и си създава системния дял.

Продължаваш, като форматираш САМО С: и т.н.

ако предврително си подготвиш дяла например с Hirens Boot при инсталацията пропускаш създаването на дялове и този дял с тези около 100mb няма да го има

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

любопите съм ако правя бекъп трявали да включа и тези 100мб в копието

:bn:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Поне Akronis-a много се кара, ако решиш да не ги включиш. Скоро го проверих - хахаха :P

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Инсталирах Линукс на другия дял от харда, и всичко е ток и жица, но сега като вляза с Виндовс и отворя "моя компютър" там се е появил този дял от 100мб.Има ли начин да го скрия да не се вижда че да не стане някой фал с това.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

По-горе @username1 е описал как става номера. Можеше да прочетеш малко преди да пишеш...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Вижте при мен как е Disk Management-а, няма такъв дял 100 MB:

https://i.imgur.com/aZfzS.png

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ок, друг вариант.

https://i.imgur.com/Bs7fz.png

в стъпка 4 избираш буквата на System Reserved драйва

https://i.imgur.com/bGna8.png

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване