x64 или x86

50 мнения в тази тема

Публикувано

здравеите, моля някой да ме посъветва (обосновано) коя платформа да си инсталирам

това ми е конфигурацията

но РАМта ми е 2048 ддр2 сдрам

478a1220f3ca6358.JPG

досега съм пробвал и двете платформи и дори с 2 гб рам с х64 лаптопа си се държи добре

благодаря предварително

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Конфигурацията ти в случая не е толкова от значение. Важен е RAM-а. Имаш RAM 2GB., което означава, че трябва да оперираш с 32bit. OC. За 64bit. е нужна мин. 3GB. RAM памет.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Конфигурацията ти в случая не е толкова от значение. Важен е RAM-а. Имаш RAM 2GB., което означава, че трябва да оперираш с 32bit. OC. За 64bit. е нужна мин. 3GB. RAM памет.

принципно да - но РАМта ми е с доста добра оценка спрямо "windows expirience index" 5,5

за това се двоумя

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И аз искам нещо да питам.Защо харда ми е оценен толкова малко и мога ли да направя нещо по въпроса за да повиша оценката.

post-540-1248097783_thumb.png

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И моят РАМ е 2gb,но съм забелязал, че с win7 x64 компютъра е по-бърз, отколкото с x32.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И аз искам нещо да питам.Защо харда ми е оценен толкова малко и мога ли да направя нещо по въпроса за да повиша оценката.

post-540-1248097783_thumb.png

Не разбирам защо мислиш, че ти е малка оценката!? Може би заради хард диска.. ти беше пуснал тема за това..

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не разбирам защо мислиш, че ти е малка оценката!? Може би заради хард диска.. ти беше пуснал тема за това..

наистина BMW защо мислиш,че оценката е малка :poklon: - параметрите са ти като за космически кораб и харда също е добре :poklon:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Извинявам се за последоватените мнения -

но така и никои не ми даде отговор по темата - при положение че неусещам проблеми(освен при uTorrent-но си има отеделна тема за това) с рамта при х64 (solid works си върви добре) ,коя от 2те платформи да си сложа - и без отговори от сорта на х64 е за 4гб и нагоре - ами аз си я ползвах и с 2гб

мисълта ми е ,че рамта си е малко -факт - но въпреки това процесора е х64, във wiki за рамта пак пишеше нещо за х64 и дори и да неизползвам пълноценно платформа х64 с тая рам - това може да не и пречи да се държи по добре от х32 - това ми е въпороса

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

От около година и половина, че и повече вече има само X64 процесори на пазара, но повечето хора продължават да са си с 32-битови системи и в това няма нищо лошо :) всичко е въпрос на предпочитания - ако смяташ, че 64-бит ти върви по-гладко слагай него, ако не - 32 ;) ако смяташ да си ъпгрейдваш рамта - 64 и т.н. и т.н. :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Със сигурност х64 технологията е за предпочитане ... На практика обаче ... ако нямаш над 4ГБ рам ... по-добре недей. Разбира се, ако има някоя програма написана както трябва за х64 ще върви много по-добре отколкото на 32 битовия си вариант ... но за сега тезе програми са все още твърде малко, за да си струва нервите, които е възможно да похабиш покрай драйвери и нетръгващ софтуер ...

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Напълно подкрепям @CaRd.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Най добре пробвай, Windows 7 се инсталира лесно и бързо, сложи едната, стой 2-3 дни с нея, после другата и така.

Аз бих започнал с х86, защото предполагам, че х64 може да ми хареса повече.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте ,смятам да ъпгрейдвам към 7 ,обаче се двуумя между 64 битовата версия и 32 ,имам си достатъчно рам 4гб и 64 битов процесор.Пц-то го ползвам за забавлени игрички ,музика ,филми.Когато ъпгрейдвах към виста също имах възможност да сложа 64 битова но ме посаветваха да не го правя заради несъвместимост със някой игри и програми,сега искам да попитам има ли го същият проблм при уин 7 или това си е проблем на самите игри и програми а не на операционната система?
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Всичко от х32 тръгва и на х64
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

[url="https://windows7bulgaria.com/index.php?showtopic=483"]https://windows7bulgaria.com/index.php?showtopic=483[/url]
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравейте

Компютърът ми е със следните параметри:

CPU Intel Dual CORE E5200

RAM 2X2 GB Kingston

VGA Sapphire 4770

HDD Seagate 250 GB

OS Windows 7 Ultimate x86

Много взех да се замислям дали да не мина на 64-bit , но искам да чуя и вашето мнение, и вярно ли е че малко по-тежка от 32-bit?

С две думи-заслужава ли си.

Благодаря

Редактирано от Nedra
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Няма смисъл изобщо да мислиш , качвай му 64-bit! :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря

Изобщо прочетохте ли темата от началото?!

Редактирано от nikcool
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Без да съм специалист като другите във форума и аз ще кажа х64. Аз съм само с 1GB RAM и нямам никакви проблеми. На всичкото отгоре ми се струва, че дори х64 е по стабилна от х86.

Off Topic
Игра, която беше абсурд да играя на XP или Win 7 x86 си я изиграх най спокойно на х64.
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

да х64 е решението стига да имаш добро ПЦ :dance:

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

С 1GB RAM съм и работи по бързо на windows x64.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз също съм с 2 Гб рам ,но предпочитам 64-битовата оска понеже най малкото използва пълния потенциал на процесора и архитектурата чрез това операцианата система функционира с окол 60% по бързо от 32-та бита е има и други преимущества но тносно 2 гигабайта са това иначе ако имаш 3 гб и нагоре тогажа задълйително 64-бита :) но за тези които са с 1 гб, 1.5 гб по добре 32 ина4е само изли6но се натоварва кампа :)

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А някой да има идеи защо видео картата ми е 64 битова а в настройките показва само 16 и 32 бит няма ли опция в която да я задам на 64 бит ? С Уиндоус 7 х64 съм !

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Това, че е 64 битова се определя от шината на паметта, ГПУ и т.н. на видеокартата и няма нищо общо с ОС, драйвъра или каквото и дая било, просто това и е максимума.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Той говори за дълбочината на цветовете :ag: Но все пак си е пълна глупост това.

32 бита =16 милиона цвята или там каквото си беше.

Няма повече

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване