Как да говорим на компютъра и да ни слуша

13 мнения в тази тема

Публикувано

Досега за мързеливите бяха измислени няколко програми от този тип като responding heads, които обаче правиха малко или много грешки.

Сега във Windows 7 има вграден такъв инструмент, с който можете да пускате програми и дори да пишете (не го препоръчвам - малко е бъгаво) без дори и да натискате клавиатурата или мишката.

Програмката се намира в Start->All programs->Accesories->Ease of acces->Windows Speech Recognition

В програмата има урок (tutorial), с който най-бързо и лесно ще добиете представа как се работи с нея. Ако не тръгне туториала веднага дайте десен бутон на програмата и Start speech tutorial

Приятно говорене !!! - :ae::ag:

post-544-1248333666_thumb.jpg

post-544-1248333676_thumb.jpg

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Дали ще може и на български да му говорим? :yahoo:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Дали ще може и на български да му говорим? :yahoo:

не ... езиковите команди са само на английски :)

Аз лично това го ползвам още от Виста насам и ми е доста удобно ... верно не винаги разпознава какво точно му казваш, но след трейнинг е супер. Не забравяйте да го спирате, когато гледате филми или слушате музика на колонки, защото стават доста кофти гафове /личен опит/ :crazy:

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Малее какви крясъци са падали по цял ден с тая програма :D:crazy:

Не знам аз ли не мога правилно да произнасям думите или тя е малко бъгава и не може да ме разбере :ag:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ако уиндоуса ви е със Български интерфеис няма да работи. (Speech recognition is not supported un the current language) :blink:
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

[color="#008000"][b]Много е удобно!!! :thumbup: [/b][/color]
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Aз изпробвах тази улесняваща функция и открих една странна ососбеност - компютъра се управлява, само когато думите се казват със силен американски акцент, като кажеш Компютър - нищо, като извикаш Къампютаа - става, изчекната работа, иначе е идейно за забавлявка.
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Еми нормално да е с английски акцент ако главния език беше българска програмата ще е с български акцент положението е такова че няма как цял свят с нас да се съобразява :D иначе мерси не я знаех тази програма още повече че е вградена :)
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Как мога да си обърна българския интерфейс с английски че немога да я отворя програмата.Моля помогнете много съл любопитен.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Владислав, от контрол панел избери "езикови настройки" или ако си на английски "Region language"

https://windows7bulgaria.com/uploads/images/1295302541-U2345.jpg

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И аз пробвах:rolleyes: Първоначално беше доста забавно, ама после два часа се чудих как да му кажа 108 например (имам предвид след като му кажа Show numbers и имам да речем до 150 числа). То трябвало да кажа 108 цифра по цифра:kick:

Като му диктувам текст обаче става най-забавно:ag:. Пише такива простотии, че почнах да се съмнявам в акцента си:blink:.

Аз си оставам с плъха, най-добрият прител на компютърния потребител:haha:

Ама наистина ли са простотиЙ?

Извинявам се за правописа си.:rolleyes:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Досега за мързеливите бяха измислени няколко програми от този тип като responding heads, които обаче правиха малко или много грешки.

Искам да подчертая, че това не е прищявка за мързеливите, а за хора, които имат проблеми с очите или са обездвижени.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

не ... езиковите команди са само на английски :)

Аз лично това го ползвам още от Виста насам и ми е доста удобно ... верно не винаги разпознава какво точно му казваш, но след трейнинг е супер. Не забравяйте да го спирате, когато гледате филми или слушате музика на колонки, защото стават доста кофти гафове /личен опит/ :crazy:

А как да го изключим ? направо от ``х`` ли ?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване