Не мога да си форматирам флашката?

11 мнения в тази тема

Публикувано

Здравейте,

Имам проблем както личи и от заглавието. Реших, че ще си правя инсталация на уин върху флашката си и си избрах метода с командите в CMD.EXE. Да но командата Create partition primery не ми се получаваше и от тогава флашката ми стои неизползваема. :( Намира я като устройство, пише и буквата името и прочие, но не мога да вляза в нея нито пък да форматна. Моля Ви помогнете!!!

post-1987-1263501777_thumb.jpgpost-1987-1263501788_thumb.jpgpost-1987-1263501796_thumb.jpg

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сложи я на друг комп, и пробваи

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Десен бутон на Computer>Manage>Disk management> десен бутон на флашката и формат

https://windows7bulgaria.com/imageupload/images/7194Capture123.PNG
Щракнете за оригинален размер

https://windows7bulgaria.com/imageupload/images/6681Capture124.PNG
Щракнете за оригинален размер

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

:poklon: :poklon: :poklon: :poklon: :poklon: :poklon: :poklon: Jordan - Президент!!! Мерси много!!!!!
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

http://downloads.pcworld.com/pub/new/utili...als/SP27608.exe тва тее игрътъ :yahoo:

А сега следва нещо куриозно.

Забравете този начин за форматиране под каквато и да е файлова система. Tова е лично мнение и вие сте в правото си, да не се съгласите.

Windows XP може да форматира USB-флашката с вградените си инструменти, но този процес не винаги протича безупречно. Възможно е да повреди флашката!

На помощ идва най-добрият безплатен софтуер. Това е HP USB Disk Storage Format Tool. Той позволява от раз да избирате нужната ви файлова система и да превърнете флашката в системна.

2137521803.PNG

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Браво Дака но на мен не ми даваше опцията формат . Изкаше да го направя първо "нов том" и те тогава стана Благодарско, иначе с горната програма на колегата, при мен нестава. :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Имам флаш памет 4 GB която нито може да се форматира нито нищо. Изтеглих специална програма за форматирането й и я форматирах но после като река да я отворя и ми изписва да я форматирам от самия windows. Като дам да се форматира пак мисли известно време и не иска да се форматира. Изписва ми да проверя дали е направена само за четене. От къде да го проверя това и това ли е проблема, защото flash-ката не може да се ползва?

Регистрирал си се от скоро, и на теб ще кажа, прочети форумните правила, за да не се наказваме има тема и то не една прочети ги може и да откриеш решение на проблема си.
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Имам флаш памет 4 GB която нито може да се форматира нито нищо. Изтеглих специална програма за форматирането й и я форматирах но после като река да я отворя и ми изписва да я форматирам от самия windows. Като дам да се форматира пак мисли известно време и не иска да се форматира. Изписва ми да проверя дали е направена само за четене. От къде да го проверя това и това ли е проблема, защото flash-ката не може да се ползва?

Регистрирал си се от скоро, и на теб ще кажа, прочети форумните правила, за да не се наказваме има тема и то не една прочети ги може и да откриеш решение на проблема си.

Пич имах същия проблем и го реших с тази програмаа,,, ако все още не си си подкарал флашката ...

;)
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

флашката ми иска дирекно формат.Пробвах доста начини.Последно с HP USB Disk Storage Format Tool но ми изписва Device media is write protected

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Вероятно е прецакана. 

Пробвай с disk management на windows 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

HDD Low Level Format Tool Portable 4.40

Редактирано от thebullet
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване