Възстановяване на изтрити файлове

32 мнения в тази тема

Публикувано

Ще може ли да ми препоръчате някаква програма за възстановяване на файлове от прецакан хард диск. Проблемът е, че външният ми хард нещо се шашна и когато го вкарам Windows ми предлага да го форматирам преди да мога да го използвам, под линукс ми дава, че е пълен, но не може да покаже съдържанието, а на него имам важни данни, които трябва да възтановя. Не става въпрос за изтрити данни, а за недостъпен дял.

Модел A-Data SH93 с диск 2.5" Fujitsu MJA2500BH, fорматиран е под NTFS

вероятна причина - неправилно изкарване на харда т.е. без да е дадено Safely Remove Hardware

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Защо не пробваш с новата програмка, дето я постнах току що в Портабъл секцията iCare Data Recovery v3.5

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз бих те препоръчал HDD Recovery Pro, лошото е, че не намирам пълна версия :)

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Можеш да пробваш и със ToolStar* File Recovery Professional click-me.gif

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Която и да използваш,можеш само да се кръстиш ,че ще ти възстанови това,което ти трябва,няма такава,която на 100% след,повреден,изтрит или форматиран дял,диск да ти възстанови всичко.

Пробвай всяка една,която ти предложат но истината си е истина,кавайте си важните неща на твърди носители,някой сайт за дас са на сигурно или почти.

Zero Assumption Recovery (ZAR)

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пробвай GetData Recovery.

offtop.gif

Изключително съм доволен от нея.
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря на всички за помощта, пробвах Recuva и ZAR, но разчетоха доста малка част от файловете и не винаги с правилното име и директория.

След малко съветване с приятели, които се занимават с такива работи започнах постепенно възтановяване на файловете с Active@ NTFS Reader for DOS (безплатна е, ползвам я през Hiren's Boot CD). Програмката е изключително бавна, дос базирана и файловете могат да се прехвърлят изключително бавно единствено на диск с FAT файлова система (за което се налага да използвам 8 гб флашката като буфер), но шанса за възтановяване на файловете от прецакания дял е 90%.

Не гарантирам обаче дали ще действа за изтрити файлове!

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Жалко че не си пробвал с GetDataBack: click-me.gif

Има варианти и за NTFS и за FAT - постига уникални резултати и работи бързо :)

п.п. Това е различна програма от посочената по-горе, в началото и аз се обърках. На мен ми е възстановявала файлове от прецакан криптиран виртуален диск!

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Жалко че не си пробвал с GetDataBack: click-me.gif

Има варианти и за NTFS и за FAT - постига уникални резултати и работи бързо :)

п.п. Това е различна програма от посочената по-горе, в началото и аз се обърках. На мен ми е възстановявала файлове от прецакан криптиран виртуален диск!

пуснах я и нея за през нощта - показва, че ще сканира 5 часа и 40 минути ... ще видим сутринта :)

Update:

След като ми беше изкарало няква грешка на половината го оставих да бачка още, пуснах да се възтановява, но нещо не възтановява както трябва.

Ще продължавам с DOS възтановяването

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте,

Първо,моля да ме извините ако мястото на темата ми не е за този раздел...:)

Имам един доста странен за мен въпрос...Възможно ли е изтрита информация да бъде върната отново на компа?

Информацията която ми трябва не е била на разделението с Windows-а (С:) а на друго разделение.Откакто информацията е изтрита,съм сменял 2 или 3 пъти Windows като съм форматирал С: но не и другите разделения на харда.Преди бях с Windows ХР , а сега съм с Windows 7.

Благодаря Ви предварително за отделеното време :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ето в тази тема има няколко предложения за програми: click-me.gif

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Но имай предвид, че след като е минало толкова време, вероятността да намериш нещо е... :no: Windows постоянно презаписва неща по диска и при това положение...Но можеш да опиташ, все пак.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Намерих неща от 2006та година,но всички програми които има в темата трябва да се купят за да мога да възвърна даден фаил...

Благодаря ви все пак за помощта :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Има и портативни, разгледай се добре ;) Имаме си секция за Portable софтуер-може да си харесаш нещо.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Намерих си get data back със сериен номер и сега човъркам в миналото :) . Да видим сега какво ще успея да открия

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

здравей те извинявам се ако не тука мястото но искам да питам нещо с вързано с дисковете

значи на уин 7 си записвам без проблем имейдж файлове и всякви други на dvd дискове, също трия и презаписвам dvd+rw че даже и го форматирам става кат флашка да се ползва много е удобно,вкарваш изкарваш паки, преименуваш и става много бързо , и всичко това го правя с функцйте на ос. обаче скоро ми се наложи да запиша cd пълен провал .значи аз реших да си архивирам и цложих cd-to даде непозната грешка, реших пак но този път сложих dvd диск, всичко ок направи си се както трябва , та взех файловете които се появиха и раших по обикновен път да ги запиша на cd обаче пак така малко преди да приключи записа дава пак грешка, но този път има и файлове на cd to ,та питането ми е някой има ли идея тва за що ства иак да го оправя неми се слага тъпото неро за едно cd ???

Изключително грамотно написано!

Да сте чували нещо за пунктоация? Или, че ново изречение се започва с главна буква? Просто нямам думи! Определено не заслужавате никакъв отговор!!!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

....

offtop.gif

АААААА Няма нищо извинен си .... Аз съм на 34 години с Българския правопис съм скаран но винаги си проверявам какво съм писал имам малка дъщеря която пише като теб ( само можете да казвате: амииии аз толкова мога с три думи ГОЛЕМИ ГЕВЕЗЕТА СТАНАХТЕ ма...ка му
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

offtop.gif
Всички съвременни браузъри имат добавка за проверка на правописа. Подчертават сгрешените думи с червено (както в училище) и предлагат правилния вариант с натискане на десния бутон на мишката. Така че подобни оправдания са доста смешни ;)
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

offtop.gif

Всички съвременни браузъри имат добавка за проверка на правописа. Подчертават сгрешените думи с червено (както в училище) и предлагат правилния вариант с натискане на десния бутон на мишката. Така че подобни оправдания са доста смешни   ;)  

Bf, кажи този за FF, не ми се търси из форума. Пък и не съм у нас. :kick:

Bulgarian Dictionary 4.1

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз ползвам от години програмата "Recover4all Professional"( кофти навик да трия с натиснат Shift). Има успехи и неуспехи. Важното е след изтриване на файла да не правите нищо по дяла на който се е намирал изтрития файл. Веднага вземете мерки да го възстановите, и то на друг дял. Успех!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Наскоро имах проблем и ми се затри информацията от единият дял.

Върнах доста голяма част от нея с помощта на GetDataBack, но снимките например не се отварят.

Излиза ми съобщение, че файла неможе да се отвори, защото бил повреден или твърде голям.

Дали може да се направи нещо по въпроса за поправката им?

Редактирано от pe6o666
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте,

Имам следния проблем: ползвам един компютър за backup server с 3 диска. Предната събота е станало нещо и всички файлове се показват с големина 0 bytes. Дисковете все едно са празни, а датата на създаване на файловете е датата на която е инсталирана ОС - все едно някой е пуснал SYSTEM RESTORE към първия момент на стартиране на компютъра и файловете са "изсмукани". Пробвах с няколко софтуера да възстановя файловете (Recuva, Wondershare Data Recovery, Power Data Recovery), но безуспешно, а имам доста ценна информация на единият от дисковете. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и успял ли е да го реши?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Намери си тази програма и пробвай, върши чудеса: EASEUS Data Recovery Wizard Professional

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Намери си тази програма и пробвай, върши чудеса: EASEUS Data Recovery Wizard Professional

За съжаление и тя не помогна... :kick:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

wachman,направи си един live диск с Active@ Boot Disk

На мен ми възстанови близо 2 тб. диск!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване