Възстановяване на изтрити файлове

32 мнения в тази тема

Отговорено

Здравейте!

И аз имам проблем с изтрити данни. Купих си SSD диск и си инсталирах Windows 7 на него, като докато инсталирах само SSD-то беше закачено към компютъра. След като инсталирах Windows-а си сложих драйверите, ъпдейтнах го и го рестартирах. След това изключих компютъра закачих си другия диск, който си ползвах до сега и чудо не показва дяловете му. Отворих Управление на дискове и гледам го дава целия като незаделено място.

https://i.imgur.com/dZKObRF.jpg

Какво бихте ме посъветвали да направя и да ползвам в случая? Повечето от важните неща ги имам и на друг диск, но не всички.

Благодаря предварително !

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пусни Acronis Disk Director (за предпочитане буутдиск) и виж как ще го даде там. В програмата има опция за възстановяване на партишъни. В този вид, нито една програма за възстановяване на данни няма да види диска.

После може да възстановяваш с Active@ boot disk

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря за отговора. След доста ровене в нета попаднах на EaseUS Partition Recovery, която възстанови диска в състоянието, в което беше. Надявам се да няма повредени файлове. За сега всичко изглежда наред.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Точно за такива цели е Testdisk - в случая най-вероятно е имало повреден MBR и хостващата система не може да проете състоянието на диска

TestDisk_Step_By_Step

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте, когато днес си включих картата памет се оказа, че има логическа грешка и има промяна във файловата й система. Единственият ми вариант е да я форматирам. Въпросът ми е някой пробвал ли е CardRecovery понеже видях на няколко места, че е добра за възтановяване на снимки. Има ли начин да се размина с форматирането ?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

За възстановяване може да ползваш ontrack easy recovery, може би най-добрия софтуер за такъв род дейност

Ако може и някой тук да направи някоя портативка още по-добре

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ползвам съм я, както и BadCopy Pro. И 2-те се справят, но трябва да знаеш, че не всички снимки ще са в добро състояние.

Сега съм си поставил за цел да проучвам за софтуер, да чета ревюта и др. (Може, пък да се намери нещо по-функционално и с по-читав интерфейс)

Едно от най-ценните качества на подобни програми е как дават файловете - има превю, с какви имена са, дават ли директориите и т.н.

И не на последно място - да могат да работят с проблемни устройства! И аз, като патил потребител очаквам, ако някой има някакви впечатления от дадена програма да ги сподели!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване