Урок за работа със Sun Virtual Box

36 мнения в тази тема

Отговорено

ето още един начин за адване на споделени папки

net use X: \\vboxsvr\името на папката - което сте задали като сте я адвали във менаджера за споделени папки на виртуал боха

съответно X: - задавате буквата с която да се показва

аз сам си напражил един фаил копирам поставям в команд промп и ми ги адва като устройства

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

здравейте интересуваме може виртуалната машина да вижда реалната , смисал виртуалния хард да вижда реалния и от реалния да ползвам програмикойто да инсталирамна виртуалната?.

дано стеме разбрали?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да, ако инсталираш програмите в споделена папка между реалния и виртуалния компютър. Няма да стане с всички програми, защото ще виждаш само програмната папка на реалния компютър, без информацията й в %appdata%, тоест където стоят настройките и т.н и без записите в регистъра, които ще съществуват във виртуалния защото там си инсталирал програмата.

ПС: Няма да стане и с прорамите които изискват по-дълбока интеграция , като антивирусните продукти например :)

ПС2: Ще споделя и един начин за тези които имат проблем със снимките. Значи аз снимки не правя. Инсталирам си ОС, най-често XP ползвам на виртуалната и след като я барна както ми харесва, взимам .vdi файла от оригиналната му директория и го копирам някъде си. След като "омажа" XPто копирам същия файл в оригиналната му директория и резаписвам вече "омазания". :)

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

значи аз Уж споделих всички дялове на реалните хард дискове но пак не става , не виждам нищо от тях

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте на всички!Видях в по-горните коментари,че има хора,които питат дали може да инсталират MAC OS X на VirtualBox.Отговорът ми е - ДА!Има начин и той въобще не труден!Просто трябва да се поровите из интернет,както направих аз.Това

ще ви покаже как да инсталирате MAC OS X на VirtualBox.Човекът се е постарал на покаже всички тънкости при инсталирането!Има и още нещо - за да инсталирате MAC OS X първо трябва да изтеглите .iso Файла Надявам се да съм помогнал! --- ЛИНКЪТ Е ОПРАВЕН!
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да имате представа как да оправя това?

post-678809-0-47708300-1331760316_thumb.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

koldan, отиваш в директорията където стоят настройките на виртуалната система, най-общо казано е C:\Users\ТВОЯ_ПОТРЕБИТЕЛ\.VirtualBox\Machines\ПРОБЛЕМНАТА_ВИРТУАЛНА МАШИНА.

там трябва да имаш един xml файл който съдържа тези настройки, има и файл с разширение име.xml-prev.

Първо копираш папката за да си имаш бекъп, след това триеш име.xml-а ако го има и преименуваш име.xml-prev на име.xml. "име" обикновено е името на виртуалната машина което съвпада с името на папката в повечето случаи. :)

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте, имам следния проблем:

На Win7x64 инсталирам виртуална машина със XP, инсталирам си софтуер, който върви без проблем на XP i Win7x32, но софтуера иска иска хардуерна визуализация и не тръгва на виртуалната. Има ли начин виртуалната да подкара видеото на компа с хардуерна визуализация, тоест да се инсталират драйверите на видеокартата на виртуалната?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Има вариант, но процесорът трябва да го поддържа.

Не се опитвай да инсталираш драйвър за видеокаратата на реалната си машина на виртуалната ОС, абсолютно различни са.

Инсталирай виртуалните добавки на ВМ, може да се отпуши.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Инсталирам последната версия на Вирт. машина, процесора е Intel Core i7, видеото Nvidia Geforce GT525M, RAM 8Gb DDR3 и не ще пущината.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

В менюто на машината има "Виртуални добавки", инсталирай ги и може да тръгне.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване