До колко познавате компютрите

До колко познавате компютрите   297 гласа

1. 1. Изберете възможност от 1 до 5, в зависимост от вашите познания

• 1во Ниво - Експерт
    • 2ро Ниво
    • 3то Ниво
    • 4то Ниво
    • 5то Ниво - Начинаещ

Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

68 мнения в тази тема

Публикувано

Изберете възможност от 1 до 5, в зависимост от вашите познания - 1 е ниво Експерт, 5 е ниво Начинаещ, от 2 до 4 са междинните. Аз се определям като второ ниво, тъй като се справям добре сам с компютъра и сравнително рядко опирам до чужда помощ, и дори често помагам на познати, но пък ми липсват хардуерни познания (мога да си сглобя/разглобя компютъра и знам кое какво е - и до тук).

Вие как се определяте?

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И аз се писах 2-ро ниво :ag:

Мога да си сглобя сам компютъра както и да си избера частите.

От няколко месеца следя всяка хардуерна тема в калдата и смея да твърдя че научих доста от там. :P

Софтуерно също се справям. Доста хора ме карат да им помагам за нещо. :P

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И аз се определям 2-ро ниво. Имам известни хардуерни познания, и сравнително добри софтуерни. На доста хора съм помагал и мисля, че се спрявам добре. :P Следя редовно hwbg и научавам доста неща относно хардура оттам. Както каза techops, и аз опирам рядко до чужда помощ относно компютъра.

offtop.gif

Ама какъв съм скромен... :ag:
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не виждам как дори някои може да се напише 1ва степен, тъй като компютрите са необятна сфера, буквално... :)

И аз съм се писал втората степен, с компютри се занимавам повече от 10 години и помощ имах нужда само в началото, след това разчитах на интуицията си и по метода на проба-грешка, сега гугъл улеснява всичко много :ag:

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

3-та степен. Оправям се сам, дори приятелите ми ме търсят за помощ. От хардуер не разбирам засега. Сменял сам си само ЛАН- картата :kick::ag::ah:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Определено 2-ро ниво! Първото е за Господ :ag: И виждам, че си имаме такъв във Форума. Бравос-кой ли е? :naughty:

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

3-та степен. От всичко по малко, но достатъчно, че да не се нуждая от чужда помощ за повечето неща, с които си имам работа ;)

Общо взето съм самоук - на метода 'проба-грешка', също като n1k.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Подкрепям n1k относно "проба-грешка". Започнах да работя с компютър когато бях някъде 2 клас, тогава ходех с едни приятели в един детски комплекс, но там се учеха малко неща. Най-вече офис и пейнт. Всичко което знам е от споделен опит с приятели. Единия научи нещо и го каже на другия той пък му каже нещо друго и така :ag: .

Иначе и аз доста съм правил проба-грешка и съм имал доста пъти "грешка" :ag: Ама к'фо да се прави човек така се учи ;)

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ще се пиша 2 ниво защото не съм карал все още техническо обучение.От хардуер разбирам доста единия от компютрите е сглобен почти изцяло от мен.На сервиз не съм ходил от почти близо 2 год(говоря за този дето няма гаранция)Когато има нещо сам го сменям.Относно софтуерната,там се справям още по-добре дори ходя понякога по домовете(на познати) да преинсталирам Windows-и и тем подобни.Само Линукс-а ми куца и то точно командите и това също е една от причините да се запиша 2-ро ниво.Иначе съм изучавал 1 год C++ но освен един прост калкулатор който да смята 2+2 нищо друго не мога да направя.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ще се пиша 4 -то ниво ,справям се донякаде и аз карам на метода проба грешка ,но катосе наложи ползвам чужда помощ :) :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Само аз ли съм експерта в тоя форум? 2481hilezh.gif

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Според това което по горе са написали трябва и аз д съм второ ниво, но човешката природа е такава, че всеки обича да се надценява малко, а и самооценката е субективна.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

гласувах със 3- "златната среда",но с тенденция за изкачване в нивата :ah: ....

сам се оправям с инстал/пре инстал на уин от екс пи до 7,с програмите също...иначе почнах имено от екс пи :P

с английския мисля че ,че съм добре-почнах го от основното училище-беше модерно в

началото на "прехода" :D така че за мене 3-ка. :rolleyes:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Нямам много добри хардуерни познания , но знам кое какво е , играл сам си да разглобявам и зглобявам компонентите на един компютър. Софтуерно съм на доста добро ниво :P . Занимавам се с компютри от 7 годишен (сега съм на 14) . :ag: В началото бях просто уникален ламер - само знаех как да си пусна GTA Vice City и до там. Доста мизерий вършех (шарените иконки ги мислех за игри :ag::kick: (иконите на reg.key-овете например)) , записвал съм шорткъта на една игра на едно CD и си мислех че съм записал играта :kick::ag: . Иии така за тези години натрупах доста опит , също така и английският много ми върви покрай компютрите (спокойно си комуникирам в "английски" (чуждестранни) форуми ) ; помагам на приятели и роднини (преинсталаций - т'ва он'ва ;; иначе и аз съм работил на принципа проба-грешка (сега почти не го практикувам :ag: ).... айде че се отплеснах :ag: :ag: Гласувам си с 2ро ниво :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

аз се определям 2-ро ниво тъй като имам доста познания досега почти несъм използвал чужда помощ 90% от случайте съм си решавал проблемите сам

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

offtop.gif
Темата не е от най-умните. Не вярвах, че течопс може да пусне подобна тема.

Темата е да се разбере горе-долу какво е нивото на хората, посещаващи форума - разбира се всеки може да напише каквото си иска, но пак ще се добие представа. Идеята ми дойде от един фиидбак, който правих наскоро.

ПП. Чакам Beatfan да пусне неговата анкета за резолюциите на мониторите на хората, за да си направим извод каква трябва да е оптималната резолюция на бг-то на форума, пък и за други неща, които правя.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз знам, че нищо не знам, но има други, които и това не знаят - 5 ниво.

offtop.gif

Когато няма кой, питам другото ми аз, то има идея от тези работи.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Айде и аз малко да се надценя,като си дам скромното 4-то ниво. :wall: По принцип не отказвам нищо чуждо,та камо ли да откажа помощ :ag:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

2-ра степен ! Нито съм начинаещ нито експерт :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

На второ ниво съм (временно,разбира се) bt.gif

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

абе аз спокойно мога (заедно с Наско) да се пиша 1 ниво :ag:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Доло горе 2-3, ама май повечко съм 2-ро :naughty:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

offtop.gif

абе аз спокойно мога (заедно с Наско) да се пиша 1 ниво :ag:

offtop.gif

Ама двамата заедно ли ще бъдете 1-во ниво(ако ме разбираш) :ag:

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Гласувах за 2-ра степен тъй като се справям сам със проблемите си пък и от време на време помагам и на други, и откъм хардуер смятам че съм добре (разбира се съм се допитвал за някои неща до Google и до вас :) ), но това е доста относително ако сметнем 1 за най-високото равнище на познания (което е малко нереално човек да знае абсолютно всичко в тази област) то тогава сигурно ще съм някъде 3-4. :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз се писах 3-та степен, защото много по-кадърни колеги са се писали втора. ;)

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване