Позволяване на субтитрите в Windows Media Player

33 мнения в тази тема

Отговорено

С WMP 12 никога не съм имал проблеми със субтитрите, а и не мисля, че е имало изобщо. С някакви стандартни кодеци за 7цата съм.

Обаче в Media Center нямам. Ще проверя дали това ще помогне :)

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да оправя субтитрите и при Media Center. :)

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Много благодаря за темата,субтитрите се оправиха. :)

Искам да попитам защо Windows Media Player-а ми няма звук(също така и БС плеър,но winamp и всякакви други плеъри имат)?Това е още от слагането на седмицата.Много ще съм благодарен ако някой ми отговори. :)

Благодари се с бутона. И въпросът ти не е за тази тема. Като за първи пост ще проявя милост, но да не се повтаря! Запознай се с правилата!

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

При нем защо не става :cry: :cry: Инсталирал съм си програмата за правата над файловете и върху всеки друг файл ми дава да му взема правата, само този неще :no: :no:

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Добре, за всички, които не могат да вземат правата над файла по описания в другата тема начин ето как да го направите през command prompt:

Пишете в Start - cmd.

След това в command prompt пишете takeown /f C:\Windows\System32\mfpmp.exe и натискате enter.

post-912-1275402430,3013_thumb.jpg

Отново в command prompt пишете icacls C:\Windows\System32\mfpmp.exe /grant (user name):F и натискате Enter. Например в моя случай изглежда така icacls C:\Windows\System32\mfpmp.exe /grant Plamen:F.

post-912-1275402557,5107_thumb.jpg

Сега вече би трябвало да имате права над файла и успешно да го преименувате или изтриете, ако пак не ви позволява рестартирайте и пробвайте отново.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

pri men ne stava help ;(

Писането на кирилица е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!

Нарушена т.1 от ПРАВИЛНИКА! Потребителят е предупреден от МОДЕРАТОР!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря за помоща :thumbup:

Наказан!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Добър Ден! Извинявам се, че Ви безпокоя, но прочетох вашата статия за "takeownership", направих всичко по реда му, написах в cmd, това което сте показали, но отново ми показва грешка. Бихте ли ми дали скайпа си, за да обсъдим проблема. БЛАГОДАРЯ ВИ!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А как се пускат субтитрите при наслагване и как мога да ги преместя да не са във картината а под нея ?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Добър Ден! Извинявам се, че Ви безпокоя, но прочетох вашата статия за "takeownership", направих всичко по реда му, написах в cmd, това което сте показали, но отново ми показва грешка. Бихте ли ми дали скайпа си, за да обсъдим проблема. БЛАГОДАРЯ ВИ!

Каква грешка ви показва, че нямате права над файла ли? Пробвайте като стартирате cmd като администратор (десен бутон Run as administrator).

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Каква грешка ви показва, че нямате права над файла ли? Пробвайте като стартирате cmd като администратор (десен бутон Run as administrator).

Направих го, но отново ми показва това

post-676205-018126100 1282251349_thumb.p

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Извинявам се грешката е моя не съм написал вярно командата в поста ( :kick: ), иначе на картинката си е правилна трябва да е takeown /f C:\Windows\System32\mfpmp.exe, а ти си се подвел по моята грешка и си написал само /f C:\Windows\System32\mfpmp.exe . Извинявам се много на всички. :ah:

Edit: Грешката е оправена. :)

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря!

За благодаря си има бутонче.

Нарушена т. 11 от ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА!/Модератор

Редактирано от Йордан
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Добре, за всички, които не могат да вземат правата над файла по описания в другата тема начин ето как да го направите през command prompt:

Пишете в Start - cmd.

След това в command prompt пишете takeown /f C:\Windows\System32\mfpmp.exe и натискате enter.

post-912-1275402430,3013_thumb.jpg

Отново в command prompt пишете icacls C:\Windows\System32\mfpmp.exe /grant (user name):F и натискате Enter. Например в моя случай изглежда така icacls C:\Windows\System32\mfpmp.exe /grant Plamen:F.

post-912-1275402557,5107_thumb.jpg

Сега вече би трябвало да имате права над файла и успешно да го преименувате или изтриете, ако пак не ви позволява рестартирайте и пробвайте отново.

Здравейте!

Би трябвало .... добре го каза пробвах това, но ми излиза ERROR пробвах и по другия нячин но не ми дава права над файла :(

Вече се отчайвам. Когато съм на път 1 филм не мога да изгледам, а когато съм в къщи гледам онлайн

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

На мен ми се получи чак когато прочетох поста на username1:

Пишете в Start - cmd. След това в command prompt пишете: takeown /f C:\Windows\System32\mfpmp.exe и натискате enter.

Забележка: Ако и сега ви даде грешка (както стана при мен!), пробвайте като стартирате cmd като администратор (десен бутон Run as administrator).

Ще изглежда така: C:\Windows\system32>takeown /f mfpmp.exe и натискате enter.

C:\Windows\system32>icacls mfpmp.exe /grant (user name):F и натискате Enter. Например в моя случай изглежда така icacls C:\Windows\System32\mfpmp.exe /grant Hristo:F.

.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

пробвах всичко както е описано и не можах да преименувам или да изтрия файла (mfpmp.exe) ,но се оказа е програмката Direct VobSub работи и без да обработвам фаила (mfpmp.exe ) стига субтитрите да са със същото име като видео файла :thumbup:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Всичко изпробвах както е написано по-горе но не става и не става.Някакви други варианти има ли?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

При мен субтитри винаги си е имало във WMP12 а и в другите версии на WMP. Не ви е нужно да променяте или изтривате каквито и да било файлове от системата, всичко опира до използване на подходящи кодеци. :ag:

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Off Topic
Наско,аз гледам филми с WMP12 и нямам никакви кодеци инсталирани на компа.До сега не съм имал проблем с нито един филм и показване на субтитри.Явно не е до кодеци.
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тази сутрин пуснах първа част на филма и по незнайни причини субтитрите се появиха.При старт на втора част субтитрите отново липсват.Къде може да е причината?

Редактирано от bob16
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Всичко изпробвах както е написано по-горе но не става и не става.Някакви други варианти има ли?

Има и други начини,разбира се.

Един от тях е да ползваш livecd или livedvd на линукс Ubuntu,обикновенно са инсталационни дискове,които ти дават възможност да заредиш линукс,без да го инсталираш.

Стартираш компютъра с подобен диск,после може да сменяш имената на фаиловете в windowsa колкото и както си искаш.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте , направих всичко което казахте инасталирах и DirectVobSub но пак не ми показва субтитрите , интересното е че не ми показва и DirectVobSub да се изпълнява т.е. долу я няма иконката ? Така сега какво следва . Доста кодеци инсталирах днес от 6 часа се мъча да подкарам субтитрите но не става , а само медия плеъра не забива на mkv файловете всичко друго сече така че е абсурд да се гледа . Моля помагайте .

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Има по-лесен начин за смяна на правата на файла:

022840197-big.jpg?r=0

022840198-big.jpg?r=0

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте , направих всичко което казахте инасталирах и DirectVobSub но пак не ми показва субтитрите , интересното е че не ми показва и DirectVobSub да се изпълнява т.е. долу я няма иконката ? Така сега какво следва . Доста кодеци инсталирах днес от 6 часа се мъча да подкарам субтитрите но не става , а само медия плеъра не забива на mkv файловете всичко друго сече така че е абсурд да се гледа . Моля помагайте .

Преименува ли субтитрите със същото име като видео файла?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване