Windows XP вече няма да присъства в новите компютри

15 мнения в тази тема

Отговорено

Това или са го писали Майкрософт или са платили да го напишат.

Какво ще рече това:

а Windows XP не прави нищо, освен да забавя развитието на платформите като цяло.

Еми аз ако имам слаба машина за виста/7 няма да си я изхвърля, за да не "забавям" Майкрософт да правят кинти. Вярно, ХР си е стара система, но все още много фирми и организации не са мигрирали на Виста, а и не вярвам да го направят, при наличието на 7. Тук не става дума само , че трябва да се купи 7, а че трябва да се ъпгрейдне целия хардуер за да работи нормално със нея, което пък струва пари. В нашата фирма има сигурно към 200 компютъра които са си слабички и са с ХР. Ако трябва да се мине на 7 ще са нужни бая кинтици, който едва ли ще се дадат при положение , че хр върши същата работа (remote desktop, outlook и MS office2003)

7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

тази новина може само да ме радва , Хр верно дърпа развитието на новите технологий са леко по-леко всички щетете илине ще трябва на микрирате от хр към по нова ОС?

иначе съм съгласен че за по стари машинки с процесор по 3ghz процесор и под 2 гб рам хр си остава идеална за тях ?.....

фен съм на новите техногии а не на тънченето на едно мчсто (каквото е хр, да добро и бързо е но е старо и не стабилно ''поне за мене'' )

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

тази новина може само да ме радва , Хр верно дърпа развитието на новите технологий са леко по-леко всички щетете илине ще трябва на микрирате от хр към по нова ОС?

иначе съм съгласен че за по стари машинки с процесор по 3ghz процесор и под 2 гб рам хр си остава идеална за тях ?.....

фен съм на новите техногии а не на тънченето на едно мчсто (каквото е хр, да добро и бързо е но е старо и не стабилно ''поне за мене'' )

Само тука не те разбрах как така процесори с 3 Гхз са за ХП ?? моя като е 2.7 Гхз кфо ми е ?? или си имал предвид едноядрени :bn:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ако работех в Microsoft много лесно ще се справя с проблема---пускам "специален" ъпдеит и системата става яко бъгава, и тогава щат не щат минават на 7-та ! Днес почти никой не слуша музика от грамофон макар,че звукът от него е по-качествен от CD . :ag:

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Off Topic
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Off Topic
"Публикуване на мнение в: Windows XP вече няма да присъства в новите компютри"
мисля че е до някаде безсмислено, защото ще е инсталирана нелицензирана О$, без значение дали ще е Windows Xp/Vista/7 , така че всеки после може да си инсталира О$ каквато иска, но хубаво е като си купиш РС или лап-топ, да има нещо на него, защото мерака е голям като си купиш каквото и да е, да го ползваш веднага! Не забравяй те че поне 70-80% едвам се справят с Компютрите, да не говорим за преинсталации и т.н....
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Off Topic

Вобще за кво яя подхвана тая тема е Насе те и без това 2012 спират подръжката за ХР.но който иска винаги ще ползва тази ОС.
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз не искам да подхващам вечния спор Linux срещу Windows, защото това е за фанатизираните форуми, какъвто ние не сме.

Въпрос на личен избор е какво ще ползваш и въпрос на това какво точно правиш на компютъра си и какъв софтуер използваш. Абсурдно е да мислиш, че Microsoft плаща на корпорации и мега компании за да ползват операционната и система :ag: . Меси се единствено в политиката на хардуерните производители, но там е въпрос на взаимен бизнес и реклама, ъоест всеки има изгода от другия. Едно е да продадеш компютъра на бай ти Иван на 65 години без операционна система и да не може да прави нищо на него, друго е да му предложиш напълно функционираща графична среда. Пък още по голям майтап ще бъде да трябва да се справя с инсталиран линкус. Та така - не знам какъв джам правят Microsoft, но е бил винаги изключително приятелски настроен към потребителя (още от версия 98) и лесен за разбиране и работа. Нещо което до ден днешен не може да се каже за Линукс.

Да - това е перфектната ОС за IT специалисти и за сървъри и никой не може да го оспори. Но не е за бай ти Иван...

Има много хора ту във форума, които от любопитство и любознателност инсталираха и ползваха различни Линукс дистрибуции за кратък период от време. Те много добре могат да обяснят защо са се върнали на Windows скоро след това :)

9

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

В същност темата вече има тотално извратен характер по съществото си. Феновете на Линукс са в повечето случаи са хора отвратени от политиката на M$ за плащането на лицензи. Днес се занимавах с инвестицията от около 20К на фирмата в която работя по лицензите на ОС на M$ и офис пакета им /дано му стигнат за цветята :evil: /работата за която става въпрос има съвсем реална безплатна алтернатива, която за работа е 100% функционална. Но навиците изградени на база ползването на нелицензирани ОС и офис пакети и широкоразпространените активатори ни кара да ползваме това с което сме свикнали.

Някой замислял ли се е ако трябва да плати 1000лв. само за да има ОС и офис пакет без да споменаваме и другите програми с които работиме какво ще правиме? Толкова ли сме богати, а ?

В къщи ще продължа да ползвам софтуер, който не съм платил. Но ако бизнеса иска да излезне на светло ще трябва или да налее МНОГО пари или да ползва това, което е БЕЗ пари.

M$ ще направят това което е по силите им да да накарат хората да плащат. Спират поддръжката и разпространението на най разпространената и хакната ОС , с идеята потребителите да си купят най новата им и между другото перфектна ОС.

Това е според мене истината, колкото и да не ни харесва :bn:

8

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Beatfan, въпроса отдавна не е Linux vs Windows, а shareware vs freeware/open source :) . Единствено заради заблудата на "непросветени" потребители, софтуера на комерсиални фирми като Майкрософт е "на мода". Не отричам качествата на уиндоус 7 (напротив, много добър продукт е, и между другото при мен и XP и 2к даже са се държали повече от прилично, малко оптимизация и поддръжка му е майката). Но "заблудените" потребители са тези които все още карат microsoft, nullsoft, nero и много фирми да бълват нови версии на платените си продукти, въпреки , че от години имат безплатни аналози. С какво open office e по-долу от MS office, с какво foobar и AIMP са по-долу от winamp, с какво BS Player е по-добър от KM и videolan? Хората това са свикнали това ползват.... И ако за споменатите аудио и видео плейъри поне има безплатни версии, MS не оставят такава опция. Ей затова винаги ще се ползват пиратски копия на уиндоусите им. Никой няма да даде пари за нещо което кварталното хакерче може да му даде без пари ( или срещу една бира :D )

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Има разлика между това какъв софтуер ще си инсталираш и каква операционна система ползваш. Ти смеси нещата. Аз не отричам, че има много прекрасни безплатни програми, които са класа над платените им аналози. Обаче е факт, че по отношение на операционната система, Linux така и не успя да настигне Microsoft по отношение на това да бъде потребителски ориентирана. Иначе както писах и по-горе - спор няма че е по-стабилната система и затова се ползва от години за сървъри.

И въпреки фанатизма и омразата към комерсиалното, факт е че огромен процент от разработчиците на софтуер, както платен, така и безплатен не включват Linux към поддържаните от програмата им системи. Сигурно има защо, нали? Едва ли всички ближат задника на MIcorosoft.

п.п. Отдавна мисля да пусна тема за дискусия безплатни/платени програми и сега май вече ще го направя :)

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

То се очакваше, че все по някое време ще бият шута на ХР. Така беше и с другите бози преди него. И без това и ХР си беше боза, така че никой не губи.

А установих, че "линдолс" :wall: 7 бачка и на машини с по 2 гхц процесор, 512 МБ РАМ и 64 МБ видео. Е, верно, че няма аеро теми, но пак си бачка и то как - ХР пасти да яде!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Само не разбрах кое му е бозавото на XP, една от най-стабилните и изпипани ОС-и на Microsoft, много ясно че ще има някои недостатъци, но нали за това излизат нови версии на тази ОС, ако нямаше 98 нямаше да има XP, ако нямаше XP нямаше да има Vista и 7. Естествено че новата ОС ще е (или поне се очаква да бъде) по-добра от предишните. Според мен се намери достоен заместник на XP и е време да се премине напред. :)

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

XP Преди ми беше лубим windows Но откакто доиде 7-цата си4ко се промении 7-цата просто е по добра и по бързо зарежда ;) Но се пак аз мисля да си остане xp - то но това не е мое решение ;):)

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване