311 мнения в тази тема

Отговорено

УаУ каква убава фирма щом трябва да си копуваш напред резервни части :kick:

Не дадеш ли пари сега после ще даваш пари за резервни части и майсторлък.А в Еспана тиа услуги са мноо евтини.

Ако имаш пари дай повече но взени нещо по хубаво.

Та както казаха и колегите 2оооЕ ако искаш добър лаптоп за игри.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пиша тук, защото имам нужда от компетентна помощ за избора на лаптоп, идеята за лаптопа е графики работа с програми като Photoshop, Archicad, Autocad и т.н. е разбира се и с възможност за игри :) лошото е само че бюджета с който разполагам е до 1300 лв искам да взема максимално най-добрата машина за тези пари, така че чакам предложения за марка и модел от вас. Благодаря ви предварително и ще съм ви много задължен :thumbup:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не знам мненето ми защо беше изтрито.

Дадох отговор на въпроса за процесора.......

p.s. вземи си i7 740 или 720 и hd 5650

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Koцé, имаш доста обширен въпрос, въпросът опира до марка и показатели.

1. http://reset.bg/catalog/30/3011/3011244/ ей тоя ме изкефи, само виж процесора, нп иначе ултара тънък, ултралек и т.н.

2. http://www.technomarket.bg/products/09082873/dell-inspiron-n5010-00472

3. http://www.technomarket.bg/products/09068988/toshiba-satellite-l505-10v

4. http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside/(xcm=bulgarian&cpgsize=10&layout=7.0-9_1_70_91_74_6_9_82_92_80_3&uiarea=3&carea=DEB4CBEE75CD27F1A90A002481B479E9&cpgnum=1)/.do?productguid=DEB4CBEE75CD27F1A90A002481B479E9DFFEC302C2F264F18CDD78E7D1DE3F1E&productarea=DEB4CBEE75CD27F1A90A002481B479E9&scenario=&detailScenario=&cat_name=%D0%9B%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B8

5. http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside/(xcm=bulgarian&cpgsize=10&layout=7.0-9_1_70_91_74_6_9_82_92_80_3&uiarea=3&carea=DEB4CBEE75CD27F1A90A002481B479E9&cpgnum=1)/.do?productguid=DEB4CBEE75CD27F1A90A002481B479E9DFAAA39847C246F1A3F578E7D1DE3F1E&productarea=DEB4CBEE75CD27F1A90A002481B479E9&scenario=&detailScenario=&cat_name=%D0%9B%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B8

6. http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside/(xcm=bulgarian&cpgsize=10&layout=7.0-9_1_70_91_74_6_9_82_92_80_3&uiarea=3&carea=DEB4CBEE75CD27F1A90A002481B479E9&cpgnum=2)/.do?productguid=DEB4CBEE75CD27F1A90A002481B479E9DFFEC3227B7BDBF18CDD78E7D1DE3F1E&productarea=DEB4CBEE75CD27F1A90A002481B479E9&scenario=&detailScenario=&cat_name=%D0%9B%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B8 - аз бих взел този, поръчай го и ще мине под лимита

7. http://laptop.bg/laptops-dell-Inspiron_1570-Dell_Inspiron_1570_DELL00289

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Дака аз на този модел който си дал на линк 6 бях се спрял както и на този дел http://www.multirama.bg/product/7981/laptop-dell-n5010-black.html или на този дел aлуминиевия http://laptop.bg/laptops-dell-Inspiron_N5010_Aluminium-Dell_Inspiron_N5010_DI5010HMEZW28GD5GBC692CI намерил съм го за 1300 лв в един магазин в Бургас :ag: Не знам какво да правя, а и аз по принцип съм привърженик на NVIDIA видео карти но за сега няма такава която да отговаря по параметри и клас на ATI HD 5650 1GB DDR3...... :kick: за тези пари .... ето нещо на което съм се спрял същ http://laptop.bg/laptops-dell-Inspiron_N5010-dell_inspiron_DELL00535_6GB някакви идеи и мнения и впечатления ако има някой да ги сподели :dance:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ами на мен деловете не ми харесват особено на дизайн и ми изглеждат неудобни някак, а асуса от № 6 е с i5, а другите са с i3, иначе ако не ти е за най-новите игри зимай първия, много ми хареса.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

до сега само делл не съм имал нямам наблюдения как се държи, производителност и това дали грее, само легенди съм слушал за делл, асус съм имал даже 2 смених преди време защото остаряха и просто им дойде времето да ги сменям, очарован съм от тази марка но съм решил този път да експериментирам и да импровизирам. Но май към делл и асус се ориентирам..... :ag:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Асус не е лош. Даката е дал същия, само че с i3
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Колкото и да уважавам ASUS като марка, няма как да не те посъветвам да си вземеш ACER. Аз съм с Acer от близо две години (което значи, че може да се каже, че е стар), но нямам грижи с него в нито едно отношение, дали ще са игри, дали ще са програми и каквото и да е било. (Само батерията ми е ташак, но ACER и този проблем оправиха в съвременните си модели). Имам още двама приятели, които са с ACER и нямат никакви грижи като мен, имам и двама с ASUS, които непрекъснато нещо не им е в ред или нещо не върви както трябва. Нон-стоп ми ги носят да им се преинсталват машините, 'щото все нещо им било сбозено.

Пак казвам иважавам ASUS като марка, но просто ACER са по-добри. Според мен отношението цена, качество и компоненти при ACER са най-добри. Успех!

И моля ви без излишни изказвания - ТОВА Е ЛИЧНО МНЕНИЕ.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

BaSS^TeRRoR Прав си, до известна степен съвременните ACER лаптопи може да се каже че леко ми блеснаха в очите след като взех нов модел на приятелката ми... оказа се, че нито грее, нито прави някакви проблеми поне за сега, производителността е на ниво бе пиша им 1 плюс но пак си предпочитам нещо различно от Acer, Lenovo, HP, MSI, Pakarbell :ag: . Aко може някой който има Dell да сподели някакво впечатления за марката и модела. Благодаря ви предварително :poklon:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Aко може някой който има Dell да сподели някакво впечатления за марката и модела. Благодаря ви предварително :poklon:

Здравей,някога виждал ли си и запитвал ли си се защо 2ръка рс-та внос от от чужбина голяма час от тях са именно DELL? Това са компютри използвани предимно в банки и подобни институции.За справка мога да ти кажа че в нашето министерство та дори и министерството на земеделието се купуват само DELL компютри.

Това че при нас не е масово рс,важи на 100% лафа "гледам не ги използват много явно не са хубави :haha: "

Изобщо не се замислай,щом имаш възможност взимай DELL-а,и после да черпиш ей :dance:

Аз лично никога няма да си купя друга марка ,просто е невероятен лаптоп повярвай ми.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

HP и Lenovo са Гиганти в индустрията ,така ,че са за предпочитане.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

HP и Lenovo са Гиганти в индустрията ,така ,че са за предпочитане.

Незнам какви са HP и Lenovo но гогато ти дадът 5г гаранция ела и ми се похвали,а пък за това че DELL ти решават проблема (евентуално ако има такъв) в срок от 24ч и то във вкъщи пред теб също ела и ми се похфали.Просто имат уникално гаранционно обслужване за България.

http://news.laptop.bg/%D1%80%D0%B5%D0%B2%D1%8E%D1%82%D0%B0/%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D1%8F%D0%B2%D0%B0-%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-dell-next-business-d-2/

Моля не го приемайте за реклама,по нагледно обяснение за гаранцията на DELL не намерих и затова пускам този клип!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

IKIK Започваш да ме надъхваш много на делл :) след дълго търсене и проверки из нета установих че за сега ATI Mobility Radeon HD 5650 - 1GB е най-добрата видео карта за тези пари и конфигурацията на делл ме устройва само ако мога да избарам нещо с Intel I5 процесор ще е още по-добре. Благодаря на всички които се отзоваха, явно за сега си оставам на марката делл като опция... ако някои има други идеи да ги сподели и да поства когато може .... :ag:

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Нямам време за превод сам си прецени ;]

Who Really Makes Laptops and What is behind the name of a laptop? (The industries hidden secret)

You have all heard of National Brand laptop's on the market today; such as Alienware/Dell, HP, Toshiba, Compaq and Sony. It may be surprising but none of these companies actually manufacture their own laptop's. These National Brand companies purchase their laptops from an ODM (Original Design Manufacturer) such as Clevo, Compal, Asus, MSI, Quanta, Wistron, Mitac, Arima and Inventec. The ODM's design & manufacture the machine and sell it to these National Brand companies as a barebones system. The National Brand companies then customize the system with a Processors, Hard Drives, Ram, DVD Drive, Wireless, Bluetooth along with other internal accessories, then install a Microsoft Operating System and label it and market it as their own. Most of theseNational Brand companies force you to purchase a Microsoft Operating System regardless if you have one already or not.

Over the last few years we have been seeing these National Brands forcing ODM's against each other in competition for their contracts. In result of this fierce competition we have seen the quality in these National Brands machines going down. As these National Brands strive for the lowest cost, their base or barebones machines are more stripped down then ever before. While we still buy our barebones shells from ODM's like Clevo, Compal, ASUS & MSI we don't buy the stripped down models. We buy the fully featured models with the latest technology including Quad Core or Extreme Processor Support, the latest video cards supporting SLi technology, high resolution HD screens and multi hard drive systems supporting Raid 0/1/5. So when buying a Xotic PC laptop you are buying cutting edge technology combined with non proprietary components, more flexible customizations and followed by unmatched personalized U.S based. 24/7 Support. (Not to mention we don't force you to purchase a Microsoft Operating System, as you see these National Brands force consumers to do.)

At Xotic PC we understand how crucial support is after the sale. We have all heard stories in result to these National Brands outsourcing tech support outside of the U.S. When contacting these National Brands for Support you often have to go through many automated menu's to reach a live person. When you call into Xotic PC support you will be immediately connected to a live agent to assist you 24 hours a day, 7 days a week. Maybe this is why you see Xotic PC has aLifetime Customer Service rating of 9.9 out of 10 while National Brands like DELL, Toshiba, HP, Gateway and Sony all have scores of less then 5.5 out of 10.

Below you will find a list of the more popular ODM's that Xotic PC sells:

Clevo, makes some of the highest performance machines on the market today. Clevo was established in 1983 and is based in Taipei, Taiwan. There are many companies on the market today that pick up the Clevo line due to their unique feature set and the outstanding performance per dollar you get from their machines. Some accomplishments Clevo has achieved are:

2003 - Worlds 1st 17" WXGA Notebook

2004 - Worlds 1st Intel® Dual Core Notebook

2005 - Words 1st AMD® X2 Dual Core Notebook

2006 - Worlds 1st 19" Notebook with SLi Technolgoy

2007 - Words 1st Intel® Quad Core Notebook with SLi Technology

While the Clevo brand name is perhaps not widely known, their products are re-branded and sold by Companies such as Alienware/Dell, Falcon Northwest, Hypersonic and VooDoo PC (HP). (although you will see much higher pricing with these companies for the same machine Xotic PC sells). Clevo currently has offices in the United States, United Kingdom, Germany & China. View our Clevo Models here.

Compal, is the worlds 2nd largest laptop maker in the world that has built laptops for all of the major brands as well as custom builders for over 22 years. Compal is known for making notebooks for a variety of clients around the world including Dell, Toshiba, HP and Compaq. For the year 2007 Compal shipments totaled 22.6 million units. The companies headquarters is in Taipei, Taiwan and has locations in China, South Korea, United Kingdom and the United States. Xotic PC's Force Series consists of many Compal models. View our Compal Models here.

ASUS was founded in 1989 and is the one of the few that makes their own laptops.. Asus is known worldwide for their motherboards, video cards and many other PC & Electronic components. Asus is known for producing items for other corporations such as Sony, Apple, Alienware, HP and Compaq. The companies headquarters are in Taiwan and have offices in China, United States, France, Germany, Italy, United Kingdom, Spain, Sweden, Netherlands, Czech Replublic, Poland, Australia, Hong Kong, India, Indonesia, Malaysia, Singapore, South Africa, Thailand, Turkey and Vietnam . Asus makes two separate notebook lines called the "Ensemble" and the "Built on Asus".

• The "Ensemble" laptops are pre-configured and assembled by Asus. Asus selects a processor, hard drive, ram and other components and markets them as a complete system with Windows installed from the factory. Normally with these Ensembles the Processor, Hard Drive and Ram can not be customized prior to order. Xotic PC brings these models into our facility and will customize the unit according to the customers needs. View our ASUS Models here.
  • The "Built on Asus" laptops are barebones system provided by Asus to companies for customization. Asus manufactures these models without CPU, Ram, Hard Drive etc. and provides the barebones unit to Xotic PC to customize according to the customers needs. View our ASUS "Force Series" Models here.

MSI, similar to Asus, makes their own laptops. MSI is known worldwide for their video cards, motherboards and other Computer components. Micro-Star International Corporation, Ltd. is one of the IT industry's leading manufacturers of computer hardware products and solutions, including world's top five and Taiwan's top three motherboard manufacturer, Taiwan biggest and world's top five server manufacturer, and has been the leading graphic card manufacturer for the past four years. View our MSI Models here.

As you can see the "National Brand" companies are not as most consumers are made to believe. Although most of these ODM's are never recognized by the consumer; they end up with major brand names on them that most are familiar with.

Some call this the "hidden secret" of the laptop industry that we wanted to share with you.

Reference Wikipedia ODM

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз имах същия проблем като "ex7__7" , дори си мислех да си копувам малък лаптоп за в движение и съответно геймърски десктоп, но реших да не давам пари за два компа. купих си "ACER ASPIRE 5738ZG". Да си призная останах очуден, от това на какво е способен един лаптоп. Слагам му всякакви игри, съответно графиката на фул, а той се държи все едно че си играя тетрис !

П.П. Явно и лаптопите стават за игри, а моя не е от най скъпите :rolleyes:

Редактирано от mishovn
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз имах същия проблем като "ex7__7" , дори си мислех да си копувам малък лаптоп за в движение и съответно геймърски десктоп, но реших да не давам пари за два компа. купих си "ACER ASPIRE 5738ZG". Да си призная останах очуден, от това на какво е способен един лаптоп. Слагам му всякакви игри, съответно графиката на фул, а той се държи все едно че си играя тетрис !

Аз си го купих вече цяла седмица съм с него бутнал саъм най новите игри всичко на фул няма зацепване,даже вентилатора несе чува няма загрявания поне засега :ag:

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

какво си купи ACER ли???

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Темата не е за хвалби, на кой колко добре му работи машината!!! Още една изцепка и ще ми развалите Коледното настроение! :ranting:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

"Mirgogo" да вземеш да прочетеш ТЕМАТА и да се ориентираш за какво става въпрос. Аз не случйно коментирам собствения си опит, защото хората са казали не питай старило, а патило. Съотвено към никого не съм насочил напдки дали е прав или не, за да не нарушавам добрия тон на форума И все пак мен ме интерсува в крайна сметка какво си е купил "ex7__7", нали все пак темата за неговия избор.

А що се отнася до КОЛЕДНОТО НАСТРОЕНИЕ, ако не искаш да ти развалят настреонието и ти не прави същото. Точно тук е мястото да отбележа че, не четеш само ти форума. И ние сме тук

ВЕСЕЛА КОЛЕДА от мен !!!

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз съм с Acer 5738G - спокойно можеш да му видиш характеристиките. От три месеца го ползвам и съм много доволен. (Дори веднъж го изтървах ... но дано не се повтаря). Двама от състудентите ми имат същия лаптоп и също са доволни (техните дори са заливани...) . Моя е купуван от Велико Търново, техните от Ботевград и Варна и на трима ни продавачите са казали, че поне за момента съотношението между цена и качество е най-добро. А сега лаптопа е на промоция - продават го за 999. Ти решаваш какво да вземеш, но то винаги ще излиза по-добро , така че каквото и да вземеш след година няма да е на най-добро ниво - ще има нещо по-ново :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Off Topic

Е може ли такава неграмотия !!! Не съм отбелязал пунктуационните, а само тези които ако ги сбъркам, ще ме е срам, че съм българин.!
Да живее българското образование...
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Май вече има а :ag:http://www.vbox7.com/play:afe262e5 ---> Ако чуя цената ще падна :ag:

Системно нарушение на т.11 от ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА!

5 дни за размисъл!/Модератор

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

1. Процесора е на 1,7. Пише си!

2. Кажи колко пъти искаш да ти напиша че ЛАПТОПИТЕ НЕ СТАВАТ ЗА ИГРИ!!!!!!!!!!

Не съм съгласен с теб колега!!!!

Аз съм със лаптоп и мога да кажа,че съм пробвал почти всички нови игри и си вървят добре на мах.

Нарушена т.11 от ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА!/Модератор

Редактирано от Йордан
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте!

Разполагам със силно ограничен бюджет (около 700лв).Никога не съм си имал вземане-даване с лаптопи и честно казано много малко знам за тях.Наскоро един приятел си взе такъв модел ASUS PRO5DIJ-SX481: http://www.wnetbg.com/index.php?main...ducts_id=18428

Поработих малко с него и честно казано ми допадна-тих,хладен и с добра картина,не очаквах толкова много от лаптоп за 700 лева,честно.Та въпросите ми към вас са три:

1.Каккво ви е мнението за марката ASUS при лаптопите

2.Тази марка и конкретен модел ли е най-удачния избор за лаптоп за около 700 лв

3.Конкретния модел ''слави'' ли се с някакви проблеми,бъгави партиди и т.н.

Лаптопа ще се използва главно за интернет,музика и не много често филми (при това не Full HD).За игри-най-много малкия да цъка CS на него.

Предварително благодаря на всички взели отношение по темата!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване